شناسه : 2476815
فرماندار بهاباد:


فرماندار بهاباد گفت: اقتصاد مقاومتی که مقام معظم رهبری آن را ابلاغ کرده اند باید از همین الآن مورد مطالعه و بومی سازی قرار بگیرد.

به گزارش خبرنگار یزد رسا از بهاباد، آخرین جلسه شورای اداری شهرستان بهاباد در سالن کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان با حضور امام جمعه، فرماندار، بخشدارن مرکزی و آسفیچ، مسئولین ادارات، نهادها و بانک های شهرستان برگزار شد.

در ابتدای جلسه امام جمعه بهاباد ضمن تسلیت ایام شهادت بانوی دو عالم حضرت فاطمه زهرا(س) گفت: باید گفتار و رفتار ما فاطمی و علوی باشد و هرکس محب فاطمه(س) باشد از آتش رهایی پیدا می کند.

حجت الاسلام سیف الله دهقانی گفت: انسان عاقل عملکرد یکساله خود را بررسی و به آن توجه می کند تا نقاط ضعفی که دارد در سال های آینده تکرار نکند و نقاط قوت خود را شدت بخشیده تا پیشرفت کند.

وی با اشاره به سیاست اقتصاد مقامتی و اینکه یک مقاومت به تمام معناست گفت: اقتصاد مقاومتی در سال های اخیر جای خود را نشان داده و امروز ایران در فرصت های اقتصادی و سرمایه گذاری جلوتر از سایر کشورهاست و دنیا توجه خاصی به ایران پیدا کرده است.

حجت الاسلام دهقانی افزود: همین که فشار تحریم ها کمرنگ شد سرمایه گذاران تجاری برای سرمایه گذاری در ایران با توجه به اینکه یک منطقه امن برای تجارت و سودآوری است صف کشیدند.

در ادامه فرماندار بهاباد با اشاره به اینکه اعتبارات استان در سال 93 کمتر افزایش یافته است سال جدید را سالی خوب برای شهرستان بهاباد دانست و افزود: بودجه ادارات شهرستان از 10 تا 433 درصد نسبت به سال قبل افزایش داشته و خواستار جذب این اعتبارات با همت، کار و پیگیری مسئولین شهرستان شد.

"مصطفی سالاری" با توجه به اینکه یکی از محورهای پیشرفت و توسعه هر شهرستان صنعت گردشگری است گفت: اکثر شهرستان ها از لحاظ صنعت پیشرفت کرده اند ولی ما به دنبال صنایع پاک هستیم که یکی از آنها صنعت گردشگری است.

رئیس شورای اداری شهرستان در بخش دیگری از سخنان خود به اقتصاد مقاومتی اشاره نمود و گفت: اقتصاد مقاومتی که مقام معظم رهبری آن را ابلاغ کرده اند باید از همین الآن مورد مطالعه و بومی سازی قرار بگیرد.

 وی افزود: براساس همین اقتصاد مقاومتی می توان عدالت اجتماعی را برقرار کرد.

فرماندار بهاباد همچنین باتوجه به اجرای مرحله دوم طرح هدفمندی یارانه‌ها در سال آینده خواستار مطالعه قانون هدفمندسازی یارانه ها از سوی مسئولین ادارات شد و خاطرنشان کرد: نقاط ضعف و آسیب های مرحله اول شناسایی و مرحله دوم با شیب ملایم اجرا خواهد شد.

وی در خصوص استقبال از میهمانان نوروزی از اعضاء ستاد تسهیلات نوروزی و کلیه ادارات، نهادها و بانک ها خواست تمهیدات و اقدامات لازم را در این خصوص بعمل آورند.

سید محمود میرابوالقاسمی نماینده شورای شهرستان در شورای استان نیز رمز موفقیت شهرستان بهاباد را وحدت، همدلی و استفاده از فرصت ها دانست و افزود: استفاده از فرصت ها برای هر مدیر لازم است و یک مدیر باید نقاط قوت را تقویت و نقاط ضعف را برطرف نماید تا بتواند حتی تهدیدها را به فرصت تبدیل نماید.

همچنین در این مراسم به مناسبت سالروز وفات حضرت زهرا(س)، مداحل اهل بیت "حسین فلاح" به خواندن اشعار و مداحی در سوگ آن بزرگوار پرداخت.

 

 
آدرس کوتاه :