شناسه : 31923626
بخشدار مرکزی بافق:


بخشدار مرکزی بافق گفت: توجه به آموزش دوره‌ای اعضای شوراهای اسلامی روستاها موجب آشنایی بیشتر آن‌ها با قوانین، شرح وظایف و اختیارات اعضااست.

به گزارش یزدرسا به نقل از بافق خبر؛ داوود پورامینی در نشت آموزشی اعضای شوراهای اسلامی روستاهای بخش مرکزی بافق گفت: اجرای طرح آموزشی به‌صورت مستمر درزمینهٔ های مختلف سبب می‌شود تا اعضای شوراها به‌ویژه در روستاها، بهتر بتوانند وظایف محوله خود را به انجام رسانند.

وی در ادامه افزود: برای آشنایی اعضای پنجمین دوره شوراها با وظایف و ارتقای دانش آن‌ها تصمیم گرفته شد با برگزاری دوره‌ها و کارگاه آموزشی، بیان وظایف و تشکیلات شوراها، نحوه نگارش صحیح صورت‌جلسه برای ارسال به کمیته انطباق مصوبات شوراها و سایر موارد کاربردی بتوانیم امور روستاها را به‌ویژه شوراها تسهیل کنند.

پورامینی اظهارداشت: موفقیت هرچه بیشتر شوراهای اسلامی شهر و روستا در انجام وظایف محوله از حجم کارهای انبوه دولت خواهد کاست.

بخشدارمرکزی بافق تصریح کرد:  اگر قرار باشد کارهایی که دولت، طبق قانون به شوراها محول کرده است را نیز به دلیل ضعف شوراها خود انجام دهد این کار تنها هزینه اضافی و از طرفی باعث بزرگ‌تر شدن حجم دولت خواهد شد.

پورامینی، به اهمیت نقش و جایگاه قانونی شوراهای اسلامی اشاره کرد و وظیفه اصلی شوراها را که همان ابلاغ و نظارت بر پیگیری اجرای مصوبات شوراست تأکید کرد.

شهرستان بافق بیش از 100 روستا و آبادی، 28 شورای اسلامی و 20 دهیاری مصوب دارد.

مرکز شهرستان 50 هزارنفری بافق در فاصله 110 کیلومتری شرق یزد قرار دارد

انتهای پیام/

آدرس کوتاه :