شناسه : 31940901
در اولین روز هفته کتاب؛


در اولین روز هفته کتاب، نشست کتابخوان به همت اداره کتابخانه های عمومی خاتم و ناحیه مقاومت بسیج در کتابخانه ولی عصر(عج) هرات برگزار شد.

به گزارش یزد رسا، به نقل از طنین خاتم؛ نشست کتاب‌خوان گرامیداشت هفته کتاب،کتابخوانی و کتابدار با همکاری اداره کتابخانه های عمومی و ناحیه مقاومت بسیج خاتم در اولین روز هفته کتاب،کتایخوانی و کتابدار در محل کتابخانه حضرت ولی عصر(عج) با حضور جمعی از مسئولین شهرستان برگزار شد. 
 
در این نشست علی اسلامی سرپرست اداره کتابخانه های عمومی ضمن گرامیداشت هفته کتاب،کتابخوانی و کتابدار، به معرفی اجمالی طرح کتاب‌خوان و اهداف آن پرداخت و ابراز امیدواری کرد با همکاری ادارات شهرستان خاتم، برگزاری نشست‌های کتاب‌خوان در این شهرستان رونق یابد.
 
در ادامه این نشست  کتاب "اینجا آلونک ننه علی است"  تالیف سیاوش امیری به بحث و بررسی گذاشته شد.
 
در ادامه عباس باقری جانشین ناحیه مقاومت بسیج شهرستان خاتم، ضمن اشاره به اقدام ارزشمند برگزاری  نشست های کتاب خوان توسط کتابخانه های عمومی بیان داشت: اسلام آغاز رسالت قرآني‌اش را با قلم شروع مي‌كند و ارزشي كه قلم و تعليم و تربيت در قرآن دارد بر كسي پوشيده نيست‌.آيين مقدس اسلام بيشترين بهره را از كتاب برده‌ است، چرا كه پيامبر عظيم‌الشأن اسلام رسالتش را با فرمان «خواندن» از سوي خداوند آغاز مي‌كند و در اهميت نقش كتاب در تكامل جوامع انساني همين بس كه تمام اديان آسماني و بزرگان تاريخ بشري از طريق كتاب جاودانه مانده‌اند.
 
باقری در ادامه  به معرفی کتاب "پیوند دو فرهنگ، فرهنگ عاشورایی و دفاع مقدس" تالیف محمدرضا سنگری که ويژگی‌های فرهنگ عاشورا در دفاع مقدس، آزادگان، جلوه‌های عاشورايی در اسارت، وصيت نامه‌های عاشورايی را در برگرفته است پرداخت.
 
گفتنی است در این نشست که با استقبال جمعی از پاسداران، سربازان ناحیه مقاومت بسیج خاتم و کتابداران همراه بود، کتاب  های "خاک های نرم کوشک "  توسط ذبیح الله مجیدی ، کتاب "فرهنگ جبهه:شعارها و رجزها" توسط محمد پورمهرجردی ،)" مجموعه کتابهای یادگاران و روزگاران"  توسط رقیه میرزایی مسئول کتابخانه ولی عصر(عج) معرفی شد.
 
در پایان نشست کتاب‌خوان گرامیداشت هفته کتاب،کتابخوانی و کتابدار، به معرفی کنندگان کتاب به رسم یادبود لوح تقدیر و بسته فرهنگی اهداء شد.آدرس کوتاه :