شناسه : 38064524


مدیر کل انتقال خون استان یزد گفت: سالانه ۵۰۰ کیسه خون به استانهای سيستان بلوچستان، کرمان و تهران ارسال مي كنيم.

به گزارش یزد رسا؛  تقوایی با اشاره به تامين پلاکت افزود: در ايام شيوع بيماري  کرونا ۹۹ درصد از پلاكت استان يزد تامين شد و در اين ايام مشكلي در اين مورد گزارش نشده است.

وی  تصریح کرد: میزان ضايعات محصولات فرآورده هاي خوني در استان از ۱۳ درصد به ۴ درصد کاهش يافته است ، اين در حالي است که ضايعات خوني در كشور به ۹ درصد رسيده است و بيش از ۷۰ ميليارد تومان صرفه جويي اقتصادي در كشور در اين مورد صورت گرفته است.

تقوایی با اشاره به ضایعات خوني در بيمارستان ها ادامه داد: با اطلاع رساني و اموزش به موقع ضايعات فراورده هاي خوني در بيمارستان ها از ۲۰ درصد به ۷ درصد کاهش يافته است و در بيمارستان شهيد صدوقي ۲ درصد کاهش ضايعات فراوره هاي خوني گزارش شده است.

وی  خاطر نشان کرد : سالانه ۵۰۰ کیسه خون به استانهای سيستان بلوچستان، کرمان و تهران ارسال مي كنيم  كه اين عملكرد حتي در زمان شيوع بيماري كرونا كه نياز خوني به شدت محسوس بود انجام شد.

 میرجلیلی، رئيس دانشگاه علوم پزشکي يزد هدف از برگزاري اين نشست را قدرداني از فعاليت انتقال خون استان يزد عنوان کرد و ياداور شد انتقال خون استان در دوران اوج شيوع بيماري كرونا همگام با ديگر بخش هاي سلامت استان عملكرد ستودني داشته است.
آدرس کوتاه :