بازگشت به صفحه کامل

شناسه : 36762815
مدیر ستاد هماهنگی کانون‌های مساجد استان یزد خبر داد

افتتاح خانه هنر بچه‌های مسجد در آینده نزدیک/ رادیو مسجد فردا رونمایی می‌شود


مدیر ستاد هماهنگی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد استان یزد از افتتاح خانه هنر بچه‌های مسجد در آینده نزدیک خبر داد.

به گزارش خبرنگار یزدرسا؛ حجت‌الاسلام مصطفی گرجی صبح امروز در جمع خبرنگاران استان یزد بابیان اینکه مسجد خود یک رسانه است گفت: مساجد ایستگاه اجتماع مؤمنین بوده و در حقیقت رسالت اطلاع‌رسانی رابرعهده دارند.

مدیر ستاد هماهنگی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد استان یزد وظیفه اصلی این ستاد را اطلاع‌رسانی هنری، فرهنگی و رفتارهای انسانی دانست و اظهار داشت: پیامبر اکرم (ص) که یک پیام‌آور امانت‌دار بود خبرهای الهی را بدون کم‌وکاست به مردم می‌داد و اصولاً امانت‌داری یکی از شاخص‌های مهم رسانه‌ای بودن است.

گرجی ادامه داد: نهادهای زیادی وجود دارند که متولی مدیرت حوزه فرهنگی و اجتماعی هستند و طبیعتاً یکی از این نهادها، کانون‌های مساجد هستند که در بدنه ارشاد فعالیت می‌کنند و ستادها در هر استانی فعالیت‌های فرهنگی هنری را باهدف جذب کودکان، نوجوان و خانواده‌ها با رویکرد قشر خاکستری و به‌صورت محله محور دنبال می‌کنند.

مدیر ستاد هماهنگی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد استان یزد در خصوص فعالیت‌های این ستاد درزمینهٔ پر کردن اوقات فراغت کودکان و نوجوانان اظهار داشت: امسال به دلیل تغییرات ساختاری که در کانون‌های فرهنگی هنری مساجد به وجود آمده تلاش داریم در طرح اوقات فراغت، با توجه به‌تناسب تقاضا برنامه‌های جدیدی را عرضه کنیم.

وی افزود: یکی از برنامه‌های ما آموزش بوده و تابستان فرصت مناسبی برای این امر است به همین جهت برنامه‌های متعددی را درزمینهٔ آموزش به‌ویژه آموزش‌های روز مانند رباتیک، دومینو، چرتکه و ... دنبال می‌کنیم و در حوزه برنامه‌های اعتقادی نیز معتقدیم باید این‌گونه برنامه‌ها را در قالب هنر ارائه دهیم.

گرجی از شرکت نزدیک به 30 هزارنفردر طرح اوقات فراغت کانون‌های فرهنگی هنری مساجد استان خبر داد و گفت: این طرح از ابتدای تیرماه آغازشده و تا نیمه شهریورماه ادامه دارد و به‌طور متوسط در 600 پایگاه فعال ما در حدود 50 نفردر این طرح شرکت دارند.

مدیر ستاد هماهنگی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد استان یزد از رونمایی رادیو مسجد خبر داد و گفت: این رادیو فردا رونمایی می‌شود و قرار است صدای مردم محلات و مشکلات مساجد را به گوش مسئولان برساند.

وی همچنین از افتتاح خانه هنر بچه‌های مسجد در آینده نزدیک خبر داد و ابراز داشت: با توجه به اینکه کانون‌های مساجد استان یزد درحال اجرای پایلوت نویسندگان بچه‌های مسجد است و این خانه شامل خانه ادبیات داستانی، خانه سرود و خانه هنرهای نمایشی خواهد بود.

گفتنی است استان یزد دارای 833 کانون فرهنگی هنری مساجد بوده که 360 کانون در روستاها و 348 کانون نیز در شهرستان یزد قرار دارند.

انتهای پیام/ح
آدرس کوتاه :