بازگشت به صفحه کامل

شناسه : 28424105
تخم مرغی در سبد روحانی باقی نمانده است

روحانی شهامت حضور در مناظره‌های زنده تلویزیونی را دارد؟


ترس دولت از عدم توان پاسخگویی روحانی به انتقادات وارده به عملکرد چهار ساله وی و دولتش مهم ترین دلیل ترس وی از حضور در مناظرات انتخاباتی است.

یزد رسا به نقل از نسیم صادق، ظهر امروز (جمعه 31 فروردین) کمیسیون بررسی تبلیغات انتخابات ریاست جمهوری با پیشنهاد صدا و سیما مبنی بر زنده بودن مناظرات انتخاباتی ریاست جمهوری مخالفت کرده است. رئیس کمیته حقوقی ستاد انتخابات امروز خبر داد که مناظره‌ها بصورت ضبط شده پخش خواهد شد و تنها گفتگوی نامزدها در گفتگوی ویژه خبری زنده خواهد بود.

این در حالی است که میرباقری معاون رسانه ملی در تبیین برنامه های انتخاباتی صداو سیما، بر زنده بودن مناظرات انتخابات ریاست جمهوری تاکید کرده است: پخش مناظره زنده تلویزیونی فرصت مناسبی است که کاندیداها می‌توانند در زمان و هم در کاهش هزینه‌های تبلیغاتی خود از آن استفاده کنند.

روحانی خوب می داند که مناظرات رسانه ملی، تریبونی دو طرفه است و نمی توان در آن همچون سایر مجالس سخنرانی صرفا به ارائه آمار و گزارش های یکجانبه پرداخت و هرگونه اظهار نظر نادرستی از سوی رقبا مورد بازخواست قرار خواهد گرفت.

اظهارات واعظی که چند روز قبل در خصوص ساختگی بودن مناظرات مطرح شده بود، خود گویای برنامه ریزی دولتی ها برای کنار گذاشتن مناظرات انتخاباتی بود. "محمود واعظی وزیر ارتباطات دولت یازدهم و عضو شورای مرکزی حزب اعتدال و توسعه در سخنانی به انتقاد از برنامه های مناظره ای تلویزیون پرداخت. وی با بیان اینکه «مناظره‌های ساختگی صداوسیما را قبول نداریم» گفت: «آن‌کسانی که خودشان برنامه ندارند و نمی‌توانند به مردم بگویند چگونه قصد دارند کشور را اداره کنند با تخریب رقیب می‌خواهند جا برای خود باز کنند.»"

ترس حامیان دولت از عدم توان پاسخگویی روحانی به انتقادات وارده به عملکرد چهار ساله وی و دولتش مهم ترین دلیل ترس وی از حظور در مناظرات انتخاباتی است. روحانی با تکذیب سخنان انتخاباتی خود که در خرداد 92 مطرح کرده بود، به خوبی نشان داد که حرفی برای گفتن ندارد و از این رو مناظرات می تواند دستان خالی او را به آسانی رو کند.

حال باید دید آیا روحانی شهامت  حضور در مناظره‌های زنده تلویزیونی و دفاع از عملکرد چهارساله خود را دارد و یا طبق روند چهار ساله خود، با فریب افکار عومی سعی در فرار از پاسخگویی را دارد.؟

ابوالفضل دهقانی اشکذری
آدرس کوتاه :