بازگشت به صفحه کامل

شناسه : 38218039

شور و شعور حسینی دو بال هیئآت مذهبی


هیئت اصیل خیلی وقت است که پای کار فعالیت‌های اجتماعی و خیرخواهانه است و از همان ابتدا شور و شعور حسینی را با هم داشته است.

به گزارش یزدرسا، زلزله کرمانشاه در آبان ماه سال 96 دقیقا یکی دو روز بعد از اربعین اتفاق افتاد و یادم نمی‌رود که بسیاری از موکب‌هایی که از کربلا برمی‌گشتند قبل از اینکه -بعد از چند هفته خدمات‌رسانی به زائرین-، به مقصد برسند از همان نیمه‌ی راه برای کمک به هم‌وطنان زلزله‌زده در کرمانشاه شتافتند.

بسیاری از افرادی که در قالب گروه‌های جهادی به معنای واقعی در مناطق زلزله‌زده و هنگامه سیل و دیگر اتفاقات غیرمترقبه پای کار هستند اعضای هیئآت مذهبی هستند.

ابتدای سال 98 که برخی استان‌های کشور با سیل شدید مواجه شدند، سردار حاج قاسم سلیمانی -که خود در میانه میدان در خط مقدم خدمت‌رسانی به هم‌وطنان بود-، موکب‌های اربعین را شایسته کمک به سیل‌زدگان دانست و از آن‌ها برای کمک دعوت کرد: «با توجه به پیش‌بینی‌ها در گسترش خطرات و آسیب‌ها برای مردم و افزایش دامنه نیازها در شرایط پیش رو، اینجانب و سایر فرماندهان و پیشکسوتان دفاع مقدس، با همکاری ستادهای عتبات عالیات و اربعین مراکز استان‌ها، بر خود وظیفه می‌دانیم سایر امکانات، ظرفیت‌ها و تجارب موجود از جمله در موکب‌های خدمت‌رسانی به زائران اربعین حسینی را با هماهنگی و همراهی مجموعه‌های مسئول فعال و در صحنه؛ ساماندهی و با گسیل و استقرار آن از هفته آینده و به مدت یک ماه در مناطق در معرض سیل و تا هنگام عادی شدن وضعیت، به کمک مردم شهرهای پلدختر، سوسنگرد، بستان و دیگر نقاط بشتابیم.»

در همین ایامی که کشور با کرونا درگیر است و به ویژه هفته‌های ابتدایی شیوع ویروس که فضای سنگینی بر کشور حاکم بود، بسیاری از طلاب و دانشجویان بسیجی و هیئتی بودند که داوطلبانه و بدون هیچ چشم‌داشتی به یاری کادر درمان شتافتند این در حالی است که هم‌اکنون نیز متدینین و هیئتی‌ها در خط مقدم کمک مؤمنانه به هم‌وطنان قرار دارند.

لذا فعالیت‌های اجتماعی و انسان‌دوستانه هیئآت مذهبی چیزی نیست که منحصر به امروز و دیروز باشد و یقینا برای چنین فعالیت‌هایی الزاما نیازی به تعطیلی هیئآت هم نیست!

هیئت اصیل که سال‌ها خالصانه عزاخانه اباعبدالله بوده، خیلی وقت است که پای کار فعالیت‌های اجتماعی و خیرخواهانه است و از همان ابتدا شور و شعور حسینی را با هم داشته است. هیئتی اصیل برای کارهای انسان‌دوستانه و نمایش شعور حسینی منتظر شیوع کرونا نمی‌ماند چرا که برای او شور و شعور حسینی به مثابه دو بال پرواز هستند که هر کدام در نبود دیگری بی‌معنا می‌شود.

امسال که ماه محرم هم مانند بسیاری از مسائل دیگر تحت‌الشعاع شیوع کرونا قرار گرفته، همانگونه که رهبر انقلاب تأکید کردند همگان باید تابع تصمیم ستاد ملی مقابله با کرونا باشند.

یقینا در برگزاری مراسم محرم رعایت کامل دستورالعمل‌های بهداشتی لازم است و کمترین کوتاهی در این زمینه پذیرفتنی نیست، اما این فرق می‌کند با ذوق‌زدگی از تعطیلی هیئآت.

انتهای پیام/
آدرس کوتاه :