بازگشت به صفحه کامل

شناسه : 37550721
آیت‌الله رئیسی اعلام کرد

مال حرام را از حلقوم‌ حرام‌خواران بیرون می‌کشیم/ حاشیه‌سازی‌ها دستگاه قضایی را به خود مشغول نمی‌کند


رییس قوه قضائیه اعلام کرد: حاشیه‌سازی‌ها ما را به خودش مشغول نخواهد کرد، ما گرفتار حاشیه‌ها و حاشیه‌سازی‌ها نمی‌شویم چون مأموریت اصلی خود را می‌دانیم و به دنبال اجرای آن مأموریت اصلی یعنی اجرای حق و عدالت و مبارزه با فساد هستیم.

به گزارش یزدرسا، آیت‌الله سید ابراهیم رئیسی صبح امروز در دیدار با خانواده شهدا در مسجد روضه محمدیه یزد گفت: حضور در جمع خانواده معظم شهیدان برای بنده افتخار بزرگی است. این جمع یادآور دلدادگی جوانان این استان به ساحت مقدس اباعبدالله(ع) و یادآور روشنگری‌های روزهای آغازین انقلاب شکوهمند اسلامی است. یادآور عبادت، بندگی، علم، علم آموزی، معرفت و معرفت ورزی است.

رییس قوه قضاییه با اشاره به سخنان پدر شهید امیرحسین قربانی، از شهدای سانحه هواپیمای اوکراین بیان داشت: سخنان ایشان نشان از بصیرت، دینمداری، مسئولیت شناسی، شکر و صبر داشت؛ به ایشان و همسر مکرمشان تسلیت عرض می‌کنم و از خدا میخواهم آن عزیز را بر سر سفره امام حسین(ع) مهمان کند و ان‌شاءالله ما را هم قدردان شهیدان قرار دهد.

رئیسی عنوان کرد: همانطور که رهبر معظم انقلاب فرمودند شهید سلیمانی یک شخص نیست یک مکتب است که امروز پیش روی همه ما است و باید به او و شاخصه های این مکتب توجه کنیم.

این مقام مسئول افزود: اولین شاخصه مکتب شهید سلیمانی شناخت نعمت‌های خداوند متعال و شکرگزاری از این نعمت‌ها بود.

دشمن‌ستیزی از شاخصه‌های اصلی زندگی شهید سلیمانی بود

رییس قوه قضائیه با بیان اینکه دشمن شناسی و دشمن ستیزی شهید سلیمانی به عنوان یک شاخص در زندگی وی نمایان بود، تاکید کرد: یکی دیگر از شاخص‌های مهم زندگی سردار سلیمانی اخلاص و برای خدا اندیشه و عمل کردن است. اگر بخواهیم شخصیت او را در چند نکته خلاصه کنیم باید بگوییم محوری ترین نکاتی که در زندگی او موج می زند اخلاص، ایمان به خدا و اتکال به خدا است.

وی ادامه داد: امام (ره) به ما آموختند کسی که خدا را دید قدرت دیگری جز قدرت خدا نمی بینید و به رسمیت نمی شناسد. به فرموده رهبر انقلاب نیز سردار سلیمانی یکی از شاگردان مکتب امام است.

رئیسی عنوان کرد: امام(ره) به ما آموختند دو شاخص اتکال به خدا و اعتماد به نفس رمز موفقیت ما است. عمیقا بدانیم که قدرت لایزال از آن خداوند است و عالم همه جنود خداست. با همه وجود باور داشته باشیم که آنچه هست در عالم متعلق به خداست، تحت قدرت اوست و مدعیان در عالم، قدرت ندارند.

وی ادامه داد: توان و قدرت در دست خداوند و نصرت به دست اوست. امروز شهید سلیمانی به عنوان یک مکتب به همه ما می آموزد که "ان الله علی کل شی قدیر" یعنی قدرت الهی لایزال است.

«ما می‌توانیم» شاخص مهم زندگی شهید سلیمانی بود

رئیس قوه قضائیه اعلام کرد: کسانی که خود را ناتوان می دانند و داشته های خود را کم می شمارند بدانند که ما می توانیم، «ما می توانیم» شاخص مهم زندگی شهید سلیمانی بود. ایشان معتقد بود با تکیه بر ذات مقدس خدا، با همین ابزار نظامی که در خدمت ماست، با نیروی جوان انقلابی مثل شهید حججی ها می توان ریشه داعش را کند.

آیت الله رئیسی گفت: سردار سلیمانی فقط یک نیروی نظامی نبود، یک استراتژیست بسیار قوی بود. در عین حال که در کار نظامی گری خودش حرکت راهبردی داشت یک دیپلمات موفق بود، کاملا می‌دانست در یک حرکت دیپلماسی چگونه تعامل برقرار کند و یک نیروی متفکر بود.

وی اظهار کرد: حاج قاسم سلیمانی یک اندیشمند بود که ابزار نظامی را در خدمت اندیشه الهی قرار داده بود و در مکتب پربار و حکیمانه رهبر معظم انقلاب اسلامی و فرماندهی کل قوا رشد پیدا کرد. او شاگرد این مکتب است و موفقیت های شهید سلیمانی در گرو عمل به رهنمودهای رهبری معظم انقلاب است.

رئیس قوه قضائیه بیان داشت: ایشان همیشه خودش را موظف می دانست که به عنوان یک سردار یا به قول خودش سرباز در این مسیر رهنمودهای رهبر انقلاب را عمل کند و حقیقتا باید گفت نه یک بار بلکه چندین بار با همین اخلاص، پشتکار و روحیه عملیاتی و اجرایی منطقه را از حلقوم امریکایی ها نجات داد.

وی افزود: مکتب شهید سلیمانی به ما می آموزد همه کسانی که در عرصه های سیاسی، اجتماعی، اقتصادی و فرهنگی تلاش می کنند بدانند می توان با اتکال به خدا و اعتماد به نفس کشور را پیش برد و علیرغم همه موانع دست ساخته دشمنان می توان از این موانع با موفقیت عبور کرد.

آیت الله رئیسی تصریح کرد: آنانی که هنوز تردید دارند که آیا در عرصه های اقتصادی و اجتماعی علیرغم موانع و تهدیداتی که از سوی دشمنان ایجاد شده ما موفق خواهیم شد یا نه؟؛ امروز با تکیه بر مکتب شهید سلیمانی باید بگویند ما می توانیم بر همه این موانع فائق بیاییم.

سردار سلیمانی قوت قلبی برای خانواده شهدای مدافع حرم بود

وی اظهار کرد: سردار سلیمانی علاوه بر اینکه در جبهه حضور داشت در داخل کشور نیز قوت قلبی برای خانواده شهدای مدافع حرم بود. خانواده شهدا به ایشان به عنوان یک ملجأ و پناه نگاه می کردند. وقتی او را می دیدند و با او حشر و نشر می کردند اعتماد به نفس و آرامش پیدا می کردند.

رئیس قوه قضائیه ادامه داد: سردار سلیمانی فقط یک فرمانده نبود. گاهی پیش می‌آمد که مسئولین دیگری دچار سستی می شدند. بنده شاهد بودم که ایشان با برخی‌ها ملاقات می کرد، می گفت من با این فرد تماس گرفتم یا ملاقات کردم فقط برای اینکه بگویم  دلت محکم باشد و با قوت کار کن. یعنی نه فقط خودش قوت قلب داشت بلکه به دیگران هم روحیه می داد که در این مسیر دچار سستی نشوند.

وی گفت: سردار سلیمانی به حضرت ابا الفضل(ع) اقتدا کرد و علمدار شناخته شد. در زیارت نامه حضرت ابوالفضل(ع) می خوانیم که آقاجان من گواهی می دهم که شما نه سست شدی و نه از امر ولی خدا نکول کردی. این را انسان در روحیه شهید سلیمانی می‌دید. در مکتب این شهید نه سستی راهی دارد نه نکول از امر ولی. راهی که در آن سستی و نکول نباشد پیش می رود.

وی اضافه کرد: سردار سلیمانی می دانست با چه کسی طرف است، داعش یک گروهک تکفیری صرف نیست بلکه جریان دست ساخته امریکا و انگلیس و پول سعودی هاست. با یک جریان به هم پیوسته دشمن طرف بود اما آنها را از هم گسست و منطقه را از لوث وجودشان پاک کرد. این مساله  به مسئولین و جوانان ما می‌آموزد که با اتکال به خدا و اعتماد به نفس و اعتماد به داشته هایمان می‌توانیم موفق شویم. چرا باید نگاهمان به دست بیگانگان باشد، بیگانگان گره از کار چه کسی و کدام ملت تا کنون باز کرده اند که ما دومی اش باشیم.

 آیت الله رئیسی عنوان کرد: یزد از قدیم به سخت کوشی، قناعت و کارآفرینی معروف بوده است. از قدیم پرکاری، تلاش و بهترین استفاده از سرمایه های مادی و معنوی و  نیروی انسانی در پیشانی یزد و یزدی ها درخشش داشته است. همچنین این استان زمینه های بسیاری برای کار و تلاش دارد.

وی اضافه کرد: باید با همین نگاه به فرهنگ شهید سلیمانی، شهدای مدافع حرم و شهدای عالیقدر در عرصه های اقتصادی کار کرد.

این  مقام مسئول با بیان اینکه ما در مقابل تحریم‌های ظالمانه سه راه پیش رو داریم گفت: ما تحریم اقتصادی هستیم، چه باید بکنیم؟ برویم بگوییم تحریم ها را بردارند؟ چه کسانی؟ عهدشکنان؟ کسانی که در سخنشان اعتماد نیست؟ با کسانی که در مذاکره نه به سخنشان نه به امضاشان نه به میثاقشان اعتماد نیست؟ می شود با کسانی که میثاق می‌شکنند مذاکره کرد؟

رئیسی ادامه داد: به تعبیر رهبر انقلاب آنهایی که بر سر میز مذاکره نشسته اند، همان‌هایی هستند که در فرودگاه بغداد بر روی شهید گرانقدر ما آتش افروختند.

باید تلاش کرد که تحریم در زندگی مردم تاثیر نگذارد

وی اضافه کرد: راه دوم، راه دور زدن تحریم هاست. کاری که بسیاری از مسئولین و کارشناسان امروز تلاش می کنند تحریم‌ها را دور بزنند کار پسندیده‌ای است. باید از همه کسانی که تحریم را دور می زنند و زندگی مردم را تسهیل می کنند تشکر کرد و باید تلاش کرد که تحریم در زندگی مردم تاثیر نگذارد.

آیت الله رئیسی گفت: اما راه سوم که راه انتخابی ما بوده این است که ما یک اقتصاد مقاوم داشته باشیم که تمام تحریم ها پشت سر گذاشته شود و هیچ تحریم و تهدیدی بر این اقتصاد تاثیرگذار نباشد.

وی ادامه داد: رهبر انقلاب فرمودند باید اقتصاد قوی شود. ما باید دنبال تحقق اقتصاد قوی باشیم. اقتصاد قوی چه اقتصادی است؟ اقتصادی که تکانه‌ها در آن تاثیر نگذارد، توطئه‌های دشمن و تحریم‌ها بر این اقتصاد تاثیرگذار نباشد. در این استان اقتصاد قوی اقتصاد گردشگری است چرا که هم دربردارنده فرهنگ قوی و غنی این منطقه که ریشه در فرهنگ اسلامی دارد می ‌باشد و هم در اقتصاد این منطقه موثر است.

رئیس قوه قضائیه اضافه کرد: برای قوی شدن اقتصاد کشور، کارها و اقدامات بسیاری باید انجام بگیرد و همه اینها با این نیروی جوان متراکم انسانی و با این دانشگاه‌های ما امکان پذیر است. این امر دست نیافتنی نیست، امر کاملا شدنی است. کاری که عزیزان جوان ما در حوزه علم و فناوری، نانو تکنولوژی و در حوزه فناوری هسته ای کرده اند کارستان بوده است. کسانی که جبهه‌ها را توانمندانه اداره کردند قوی کردن اقتصاد در این کشور برایشان امر سختی نیست.

آیت  الله رئیسی بیان داشت: اقتصاد قوی اقتصادی است که بر داشته های خودمان مبتنی باشد، اقتصادی که به دست جوانان برومند و کارشناسان متعهد گره گشایی شده و ماندگار باشد، با تشر، با مانع تراشی و با توطئه توطئه گران این اقتصاد دچار تکانه نشود.

وی تاکید کرد: ما باید به سمت اقتصاد قوی برویم و این امر کاملا شدنی است. ما در دستگاه قضایی خودمان را موظف می دانیم چرا که معتقدیم برای اینکه سرمایه گذاران، کارآفرینان، تلاش گران و فعالان عرصه های اقتصادی بتوانند کارشان را بکنند باید امنیت اقتصادی وجود داشته باشد.

امنیت اقتصادی در گرو مبارزه با فساد اقتصادی است

رئیس قوه  قضائیه گفت: امنیت اقتصادی در گرو مبارزه با فساد اقتصادی است. مسئله مبارزه با فساد اقتصادی یک امر راهبردی است که در درون و در ذات انقلاب شکوهمند اسلامی ما قرار داده شده است و ما این مبارزه خستگی ناپذیر و بی امان را با مفسدان تا حصول نتیجه ادامه خواهیم داد.

این مقام مسئول تاکید کرد: ما در گزارش هایمان فقط نمی گوییم چه کسی به جرم فساد و به چه میزان محکوم شده، این اعلام می شود اما در کنارش یک چیز دیگر هم اعلام می شود، چه میزان از پول های به یغما برده شده به بیت المال و خزانه یعنی جایگاه اصلی اش مسترد شده است.

رئیسی اظهار کرد: در مورد اخیر گزارش بازگشت میلیاردها تومان به بیت المال داده شده، زیرا ما قرار است بگوییم چه کاری را انجام داده ایم نه اینکه چه کاری را انجام خواهیم داد.

مال حرام را از حلقوم حرام خواران بیرون بکشیم

وی وعده داد: اراده جدی ما و همه همکاران در دستگاه قضایی با کمک مردم عزیزمان به عنوان یک سرباز ولایت به لطف و عنایت پروردگار در این میدان آن است که مال حرام را از حلقوم حرام خواران بیرون بکشیم.

رئیسی اظهار کرد: من چون در استان یزد و در این مکان مقدس هستم عرض می کنم، البته قبلا هم گفته ام، باز هم می گویم، حاشیه سازی ها ما را به خودش مشغول نخواهد کرد. ما گرفتار حاشیه ها و حاشیه سازی ها نمی شویم چون ماموریت اصلی خود را می دانیم و دنبال اجرای آن ماموریت اصلی که اجرای حق و عدالت و مبارزه با فساد است، هستیم.

وی گفت: آنچه که در مردم امیدآفرین است، انجام صحیح و قاطع این ماموریت خواهد بود و ان شاءالله در این ماموریت ما نه دچار سستی خواهیم شد و نه نکول خواهیم کرد.

رئیس قوه قضائیه در واکنش به شعارهای تشکر مردم دارالعباده یزد گفت: قهرمان ملت بزرگ ایران، سرافرازان عزیز مدافع حرم و در رأسشان سیدالشهدای مقاومت شهید سلیمانی هستند. ما نیز باید تلاش کنیم که بتوانیم وظیفه‌مان را انجام دهیم و در مقابل خانواده معزز شهیدان سرافراز باشیم و در محضر مقدس حضرت ولی عصر و نائب برحقشان بتوانیم کارنامه درخشانی را ارائه دهیم.

انتهای پیام/
آدرس کوتاه :