بازگشت به صفحه کامل
شناسه : 38149477
نماینده مردم یزد و اشکذردر مجلس:

نمایندگان به موضوع کاهش سطح روابط با کره جنوبی ورود خواهند کرد


محمد صالح جوکار گفت: در مجلس نمایندگان به موضوع کاهش سطح روابط با کره جنوبی ورود خواهند کرد.

محمد صالح جوکار در گفتگو با خبرنگار یزدرسا؛ با بیان این مطلب که کره جنوبی در سالیان اخیر غالبا بازار ایران را در اختیار خود داشته و انواع کالاهای این کشور در بازارهای ما جولان می دادند گفت: متاسفانه کره ای ها در اقدام اخیر خود مبنی بر خروج از بازار ایران این موضوع را در نظر نگرفته و هر جا که منافع کشورشان حکم کرده استقبال کرده و هر جا به نفع آنان نبوده مطابق میل اربابشان یعنی آمریکائی ها رفتار کرده اند.

نماینده مردم یزد و اشکذردر مجلس افزود: علی رغم اینکه کره ای ها بالاترین بازار مصرف کالاهای خود را ایران می دانستند اما در تحریم های اخیر با آمریکا همسو وهمراه شده و این موضوع هرگز از خاطره ملت ایران حذف نخواهد شد.

وی تصریح کرد: متاسفانه کره ای ها  9 میلیارد دلار پول ما را مسدود کرده و نه تنها بازپس نمی دهد که برای نگهداری آن هم درخواست غرامت کرده و این اقدامات خوشایند مردم مانیست.

جوکار در ادامه بر تلاش دستگاه دیپلماسی برای آزادسازی منابع ارزی ایران در کره جنوبی تاکید کرد و ابراز داشت: وزارت خارجه از طریق دیپلماسی فعال منابع ارزی ایران را بازگرداند البته در مجلس نیز نمایندگان به موضوع کاهش سطح روابط با کره جنوبی ورود خواهند کرد و قطعا کشوری که تنها به منافع خود فکر کنداز نظر ما ارزشی نداشته و نباید هیچ نوع تفاهم نامه، قرارداد یا رابطه ای با این کشور داشت.

انتهای پیام/ح
آدرس کوتاه :