شناسه : 36488069
پس از 3 ماه بلاتکلیفی مردم؛


شهردار میبد از پیگیری و رفع تصرف بخشی از آرامستان فیروزآباد طی هفته آینده خبر داد.

به گزارش یزدرسا، قریب به 3 ماه پیش بخشی از آرامستان قدیمی محله فیروزآباد میبد توسط فردی تصرف و حصار کشی شد که این امر مشکلاتی را برای اهالی این منطقه ایجاد کرد.

این مساله و بلاتکلیفی 3 ماهه مردم سبب شد تا موج انتقادات به فضای مجازی کشیده شود و مردم این منطقه خواستار پیگیری این مطلب از رسانه ها شدند. برای بررسی بیشتر این موضوع با شهردار میبد گفتگویی داشتیم.

علیرضا نقوی شهردار میبد در گفتگو با خبرنگار یزدرسا، در خصوص پیگیری های صورت گرفته برای رفع تصرف این آرامستان و حل مشکل مردم این منطقه بیان داشت: پیگیری های اولیه در این رابطه انجام شد و بصورت شفاهی و کتبی اخطار به فرد مذکور جهت رفع تصرف داده شد.

وی افزود: با توجه به اخطارهای داده شده و عدم توجه فرد مذکور پرونده ای در این رابطه در کمیسیون ماده 100 شهرداری تشکیل شد و از طرف دیگر به دادسرا نیز شکایت کردیم که پرونده برای کارشناسی ارجاع شد و تمام هزینه های کارشناسی برای تعیین حد و حدود محدوده فوق توسط شهرداری میبد پرداخت شد.

شهردار میبد در خصوص ارجاع پرونده به کمیسیون ماده 100 اظهار داشت: کمیسیون ماده 100 فردا تشکیل شده و این پرونده مطرح و اعلام رای می شود و و مراتب به شورای شهر میبد اطلاع رسانی خواهد شد. از نظر قضایی نیز تا رای صادر نشود نمی توانیم اقدامی کنیم که در این خصوص واحد حقوقی شهرداری پیگیر است و امیدواریم تا ظهر امروز بتوانیم رای قاضی پرونده را بگیریم و نسبت به رفع این مشکل اقدام کنیم.

نقوی ادامه داد: حساسیت مردم را درک کرده و از شهروندان خواستاریم تا دو سه روز دیگر صبر کرده تا تکلیف پرونده از طریق محاکم قضایی مشخص شود و نهایت تا اوایل هفته آینده آین بخش از آرامستان رفع تصرف و به حالت قبل و اصلی خود بازگردد.

وی در پایان در خصوص عدم اقدام به موقع واحد اجرائیات شهرداری اذعان داشت: مسئولیت این واحد زیاد و تعداد نیروها کم است و از نظر قانونی هم شاید نتوانیم به نیروها اضافه کنیم، اما بعنوان شهردار از شهروندان که احساسات آنها جریحه دار شده عذرخواهی کرده و قول می دهم هفته آینده مشکل حل و رفع تصرف صورت گیرد.

انتهای پیام/اد
آدرس کوتاه :