بازگشت به صفحه کامل

شناسه : 9873419
امام جمعه موقت يزد:

کشور را نباید به امید مذاکرات اداره کرد/ پيمان شكني در ذات آمريكاست


عضو فقهاي شوراي نگهبان و امام جمعه موقت يزد با بيان اينكه پيمان شكني در ذات آمريكاست، گفت: اگر آمريكا پيمان شكني كند ديگر تعهدي بر گردن ملت و دولت مسلمان ايران نيست.

به گزارش یزد رسا، آيت الله سيد محمدرضا مدرسي در خطبه هاي اين هفته نمازجمعه مركز استان يزد اظهار داشت: تجربه هاي بسياري از آمريكا داشت ايم و عهد شكني يكي از تجربيات ارزشمند است و بارها ديديم كه آمريكا پيماني را شفاهي يا كتبي امضا مي كند اما آنجا كه بايد عمل كنند، از آن سر باز مي زنند زيرا ذات آمريكا اينگونه است.

وي بيان كرد: برعكس آمريكا، اصل اسلام بر عمل و استواري بر پيمان است اما اگر طرف ديگر پيمان شكني كرد، مسلمين تعهدي نسب به پيمان شكنان ندارند.

امام جمعه موقت يزد تصريح كرد: نظارم سرمايه داري غرب و صهيونيست ها آنقدر بر آمريكا حاكم شده اند كه آمريكا نمي تواند به تنهايي تصميم بگيرد و يك مشت يهودي نژادپرست و صهيونيست خون آشام و ستمگر به جاي آنها تصميم مي گيرند.

وي بيان كرد: مايه تاسف بيشتر اين است كه در همين مذاكرات، رژيمي كه خود را اسلامي معرفي مي كند، در كنار دشمنان اسلام قرار مي گيرد و سفير خود را نيز به مذاكرات مي فرستد تا مبادا پيماني به نفع ايران منعقد شود در حالي كه سئوال اينجاست كدام مسلمان واقعي در كنار يهودي عنود قرار مي گيرد.

مدرسي تصريح كرد: روشن است كه اين كشورهاي به اصطلاح اسلامي و آمريكا همه به دست رژيم صهيونيستي اداره مي شوند و تكفيري ها و داعشي ها و النصره و القاعده نيز توسط آنها ايجاد و تقويت شده اند.

وي ادامه داد: با چنين شرايطي بايد از مذاكرات اين درس را گرفت كه نبايد به نتيجه آن اميدوار بود و نبايد به اميد مذاكرات، كشور را اداره كرد.

عضو فقهاي شوراي نگهبان خاطرنشان كرد: به جاي اميدواري به نتيجه مذاكرات بايد به خداوند متعال تكيه كرد و با اعتماد به مردم و پيروي از هدايت هاي مقام معظم رهبري و با فرض اينكه دشمنان همچنان بر ما مي تازند، اقتصاد مقاومتي را به پيش برد و به ياري خدا موفق خواهيم بود.

وي در بخش ديگري از خطبه هاي اين هفته نمازجمعه با گراميداشت روز مجلس و تصويب قانون اساسي، از مجلس به خاطر اقتدار در برابر افراد مرتبط با فتنه قدرداني كرد و افزود: مجلس اجازه نداد آموزش عالي، دانشگاه ها و جوانان ما را افراد مرتبط با فتنه در دست بگيرند.

مدرسي با بيان اينكه خوشبختانه وزير مناسبي براي وزارت علوم، تحقيقات و فناوري معرفي و با راي بالاي نمايندگان مجلس تاييد شد، بيان كرد: از ررئيس جمهور نيز تشكر مي كنيم كه تسليم راي مجلس شد.

امام جمعه موقت يزد، قانون اساسي را نيز هديه بزرگي از سوي خداوند متعال براي ملت ايران دانست و گفت: در راس قانون اساسي، رهبري است و نظارت بر قواي مجريه، مقننه و اجرائيه و قواي انتظامي بسيار حائز اهميت است و مبادا كه ساده انديشان در مورد قانون اساسي موضع بگيرند.

وي همچنين سالروز شهادت شهيد مدرس را نيز گرامي داشت و بيان كرد: شهيد مدرس، جانش و علمش را در راه اسلام گذاشت و اقدامات ارزنده اي براي كشور انجام داد.

مدرسي همچنين هفته بسيج را نيز گرامي داشت و از بسيج به عنوان يادگار ارزشمند امام خميني (ره) ياد كرد و بيان داشت: بسيج نه تنها انقلاب و ملت ايران را بيمه كرد بلكه ملت هاي ديگر نيز از بركات بسيج بهره مند شده اند.

منابع: مهر و فارس

انتهای پیام/ع
آدرس کوتاه :