بازگشت به صفحه کامل

شناسه : 39378072
معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری یزد خبر داد

افزایش 100 درصدی صدور پروانه ساختمانی در استان یزد


صادقیان از افزایش 100 درصدی صدور پروانه ساختمانی در سال 99 نسبت به سال 98 خبرداد و گفت: تعداد پروانه های ساختمانی صادر شده در سال گذشته 2 برابر افزایش داشته است.

به گزارش یزدرسا، معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری یزد با اشاره به تلاش های صورت گرفته در کارگروه پیشگیری از تخلفات ساختمانی و تعاملات بین دستگاه های عضو این کارگروه، از افزایش 100 درصدی صدور پروانه ساختمانی در سال 99 نسبت به سال 98 خبرداد و افزود: تعداد پروانه های ساختمانی صادر شده در سال گذشته 2 برابر افزایش داشته است.
 
محسن صادقیان افزود: برای پیشگیری از تخلفات ساخت و ساز استان طی دو سال گذشته کارگروه پیشگیری از تخلفات ساختمانی با حضور دستگاه های نظارتی و همکاری سازمان نظام مهندسی ساختمان، اداره کل راه و شهرسازی، شهرداری ها، دفتر فنی استانداری و دفتر امور شهری و دفتر امور روستایی تشکیل شد  و مباحث مختلفی مورد  بررسی و تصمیم گیری قرار گرفت.
 
وی ادامه داد: این کارگروه صدور پروانه های ساختمانی برای اراضی مشاعی، راه اندازی سامانه الکترونیکی صدور پروانه ساخمانی در شهر یزد و بررسی گزارش تخلفات ساخت و ساز دفتر بازرسی و رسیدگی به شکایات استانداری را مورد بررسی قرار داده و اجرایی کرد.
 
صادقیان ادامه داد: یکی از کارهایی که در چند ماه گذشته در دستور کار قرار گرفت کاهش زمان بروکراسی اداری صدور پروانه ساختمانی و افزایش تعاملات بین شهرداری و نظام مهندسی است که باعث شد امروز افتخار کنیم که با اصلاح فرآیندها و الکترونیکی شدن صدورپروانه ساختمانی، پروسه صدور پروانه  در شهر یزد کمتر از امروز  15روز طول می کشد.
 
وی تاکید کرد: در صورتی که شهروندان از کوتاه شدن روال اداری دریافت پروانه ساختمانی مطلع شوند، برای دریافت پروانه ترغیب می شوند و حتی می توانند با کمترین مراجعه به شهرداری، مراحل دریافت پروانه ساختمانی را طی کنند.
 
معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار اعلام کرد: این رویه می تواند در شهرداری های دیگر استان هم اجرا و فرآیند صدور پروانه اصلاح شود.

انتهای پیام/آدرس کوتاه :
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.