بازگشت به صفحه کامل

شناسه : 38971721

انتقاد شدید نماینده یزد از قطعی آب انتقالی به استان


محمدصالح جوکار، ضمن انتقاد از قطع برق سامانه انتقال آب به استان یزد در شرق اصفهان، از وزارت کشور خواست تا امنیت خط لوله انتقال آب به یزد را تامین کند.

به گزارش یزدرسا، محمدصالح جوکار در نشست علنی امروز (چهارشنبه، اول بهمن ماه) مجلس شورای اسلامی، در تذکر شفاهی خود گفت: روز ۳۰ دی ماه متاسفانه طی یک حرکت ناشایست برق آب انتقالی به استان یزد را در شرق اصفهان قطع کردند، مردم یزد چه گناهی کرده اند که با چنین صحنه‌هایی مواجه می‌شوند.

وی اظهار داشت: چرا مدیران و استاندار این وضعیت را مدیریت نمی‌کنند؟ بار‌ها اعلام کردم که اگر نمی‌توانند مدیریت کنند اجازه دهند دیگران مدیریت کنند.

نماینده مردم یزد و اشکذر در مجلس افزود: چرا بدهکاری دولت به کشاورزان پرداخت نمی‌شود و این افراد مرتکب چنین اعمال می‌شوند و آب مردم یزد را قطع می‌کنند؟ یعنی هیچ راهکار دیگری جز قطع آب مردم یزد در دسترس نیست؟ آب جزو انفال بوده و متعلق به همه ملت ایران است.

جوکار خاطرنشان کرد: ما در استان یزد هم مزایا و مزیت‌هایی برای استان همجوار خود داریم، آیا درست است که این مزیت‌ها را قطع کنیم؟ ما دست به چنین کاری نمی‌زنیم، لذا آن‌ها هم باید به این موضوع توجه داشته باشند. 

وی تأکید کرد: تامین امنیت خط لوله آب برعهده وزیر کشور است، از طرفی شورای امنیت کشور نیز باید به این موضوع توجه کند و عواملی که در اصفهان دارد را برای حفظ امنیت خط لوله انتقال آب بسیج کند.

جوکار تصریح کرد: اینکه مردم یزد صبح بلند شوند و ببینند آب ندارند درست نبوده و شایسته مردم مسلمان، انقلاب و نظام اسلامی نیست، لذا خواهشمندم استان‌های همجوار نیز به این موضوع توجه کنند.

انتهای پیام/
آدرس کوتاه :
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.