بازگشت به صفحه کامل

شناسه : 38063150

بالاخره چه کسی مسئول وضعیت نامناسب اتوبوس‌های بین‌شهری مهریز است؟


مسئولین مهریز می‌گویند نرخ‌گذاری اتوبوس‌ها به آن‌ها ارتباطی ندارد و سازمان حمل ونقل شهرداری یزد هم می‌گوید مسئول کولردار کردن اتوبوس مهریز است.

به گزارش یزدرسا، افزایش کرایه اتوبوس‌های بین‌شهری مهریز از یک طرف و ضعف امکانات و خدمات‌دهی آن از طرف دیگر، اعتراض و نارضایتی شدید مردم را به دنبال داشته است. مسافران می‌گویند در حالی کرایه‌ها گران شده است که اتوبوس‌ها حتی از امکانات اولیه مورد نیاز مانند کولر نیز برخوردار نیستند.

حمل ونقل شهرداری یزد: نرخ‌گذاری با ماست اما خدمات‌دهی با مهریز است

در همین ارتباط زارع معاون فنی سازمان حمل ونقل بار و مسافر شهرداری یزد گفت: افزایش قیمت اتوبوس، افزایش قیمت قطعات و لوازم یدکی و همچنین قیمت لاستیک و روغن موجب افزایش نرخ کرایه اتوبوس‌ها شده است.

 وی درباره ضعیف بودن خدمات و تجهیزات اتوبوس‌ها نیز اظهار داشت: کولردار شدن اتوبوس‌های بین شهری مهریز نیاز به مساعدت شهرداری مهریز را دارد همچنان که شهرداری یزد نیز در بحث کولردار کردن اتوبوس‌های شهر یزد مسئولیت دارد.

معاون فنی سازمان حمل ونقل بار و مسافر شهرداری یزد عنوان کرد: نظارت بر حرکت و تعیین نرخ بر عهده شهرداری یزد است اما با توجه به اینکه خدمات در مسیر حومه در حال انجام است، شرکت سجاد مهریز دارد این خدمات را انجام می‌دهد.

زارع اضافه کرد: با توجه به درنظر داشتن قیمت اتوبوس که قیمت یک اتوبوس نو در حال حاضر نزدیک به 3 میلیارد تومان است، لذا اتوبوس‌ها باید بازسازی شود و کولردار شدن اتوبوس مهریز را شرکت سجاد مهریز دارد پیگیری می‌کند؛ البته هزینه هر دستگاه کولر اتوبوس نیز نزدیک به 70 میلیون تومان است.

شهرداری و شورای شهر مهریز: نرخ‌گذاری اتوبوس‌ها به ما ارتباطی ندارد

یزدی معاون شهرداری مهریز نیز عنوان کرد: افزایش نرخ اتوبوس‌های بین شهری هیچ ارتباطی با شهرداری و مسوولان شهر مهریز ندارد و چندسالی است که زیر نظر سازمان حمل ونقل بار و مسافر شهرداری یزد است.

همچنین علیرضا ابویی رئیس شورای اسلامی شهر مهریز اظهار داشت: چند سالی است که طبق مقررات و تصمیم‌ها، ناوگان حمل و نقل عمومی و اتوبوس‌ها در اختیار شهرداری نیست و سازمان حمل ونقل بار و مسافر شهرداری یزد  کار رسیدگی، نظارت و برنامه‌ریزی آن را انجام می‌دهد.

بالاخره چه کسی مسئول است؟

در هر صورت از یک طرف مسئولین شهرداری و شورای شهر مهریز می‌گویند نرخ‌گذاری اتوبوس‌ها به آن‌ها ارتباطی ندارد و مربوط به سازمان حمل ونقل بار و مسافر شهرداری یزد است و از طرف دیگر سازمان حمل ونقل بار و مسافر شهرداری یزد در حالی که اذعان دارد که نرخ‌گذاری بر عهده این مجموعه است اما ضعف امکانات و خدمات‌دهی اتوبوس‌ها مانند نداشتن کولر در دمای 45 درجه تابستان را متوجه مسئولین شهرستان مهریز می‌داند.

در واقع آنچه مشخص است اینکه، چه مسئولین سازمان حمل ونقل بار و مسافر شهرداری یزد و چه مسئولین شهرداری و شورای شهر مهریز هر دو نسبت به وضعیت پیش آمده وظیفه دارند و صرفا یک بخش از کار را متوجه یکدیگر کردن نمی‌تواند دلیلی برای نادیده گرفتن مسئولیت آن‌ها در قبال وضعیت کنونی اتوبوس‌های بین‌شهری مهریز-یزد باشد.

انتهای پیام/
آدرس کوتاه :
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.