بازگشت به صفحه کامل

شناسه : 38163679

برداشت گندم در مهریز ۲۰ درصد افزایش یافت


رئیس جهادکشاورزی شهرستان مهریز از افزایش ۲۰ درصد محصول گندم در این شهرستان خبر داد.

به گزارش یزد رسا؛ محمد جعفری رئیس جهادکشاورزی شهرستان مهریزگفت: بارش‌های بهاری رحمت الهی و استفاده از بذر مناسب باعث شده تا کشاورزان شهرستان مهریز امسال گندم بیشتری برداشت کنند.

او با بیان این که برداشت گندم در شهرستان مهریز تا اوایل مرداد ادامه دارد، پیش‌بینی کرد که بیش از یک هزار تن محصول از مزارع این شهرستان برداشت شود.

جعفری با اشاره به بارش‌های خوب بهاری امسال، از افزایش عملکرد محصول گندم در این شهرستان خبر دادو تصرح کرد: به طور متوسط از هر هکتار گندمزار‌های شهرستان، چهار تا پنج تن گندم برداشت می‌شود که امسال افزایش عملکرد ۲۰ درصدی این محصول را در مهریز شاهد هستیم.

او  مهمترین ارقام محصول گندم در این شهرستان را سیوند، نارین و روشن نام برد و گفت: امسال در عملیات برداشت گندم در شهرستان از دستگاه کمباین نیز بهره گرفته شد.

جعفری با بیان این که گندم‌های برداشت شده  از سوی مراکز خدمات جهاد کشاورزی سطح شهرستان از کشاورزان به قیمت مصوب خریداری و در سیلوی مرکز استان ذخیره‌سازی می‌شود، افزود: انتظار می‌رود با تحویل محصول گندم مازاد مصرف از سوی کشارزان به این مراکز، در تحویل نهاده‌ها و خدمات به کشاورزان بهتر عمل شود.

امسال بیش از ۲۵۰ هکتار از اراضی شهرستان مهریز به کشت گندم اختصاص یافته است.

انتهای پیام/
آدرس کوتاه :
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.