بازگشت به صفحه کامل

شناسه : 38689386
فرمانده سپاه الغدیر استان یزد اعلام کرد

توزیع 6 هزار بسته معیشتی در ایام کرونا در یزد توسط بسیج


سردار رضا پورشمسی گفت: در حوزه کمک مؤمنانه قریب به 60 هزار بسته معیشتی توزیع شده است که در آخرین روز هفته بسیج نیز بیش از 6 هزار بسته معیشتی به این آمار اضافه خواهد شد.

به گزارش یزدرسا، سردار رضا پورشمی فرمانده سپاه الغدیر استان یزد پیش از ظهر امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه ضمن تبریک هفته بسیج گفت: بسیج را به عنوان یکی از بزرگترین یادگاران امام خمینی در نظام مقدس جمهوری اسلامی می‌شناسند و در حقیقت فرهنگ بسیجی محصول اندیشه ناب حضرت امام در تشکیل حکومت جمهوری اسلامی است.

وی افزود: بسیج با اندیشه‌های متعالی امام به عنوان یک رده مردمی در جامعه اسلامی شکل گرفت و تا کنون در صحنه‌های مختلف به عنوان یک خدمتگذار جامع و کامل کار خودش را در راستای خدمتگذاری به مردم به خوبی پیش برده است.

فرمانده سپاه الغدیر یزد با اشاره به تعابیر خاص حضرت امام و رهبر معظم انقلاب پیرامون بسیج اظهار داشت: از نظر رهبر انقلاب، پیشرو بودن و حضور در هر صحنه‌ای که چالش‌های اساسی کشور باشد، از ویژگی‌های اصلی بسیج است.

پورشمسی خاطرنشان کرد: بسیجیان، امنیت و نجات جامعه را در برابر حمله نظامی دشمن، ایمان به خدا و نترسیدن از غیرخدا می‌دانستند، لذا با خلوص و دلاوری و توجه به مبانی قرآنی و رهنمودهای ولایت وارد میدان شدند و توانستند دفاع مقدس را پشت سر بگذارند.

وی تأکید کرد: توجه و تمرکز بسیج به ظرفیت‌های داخلی کشور است و اندک تمایلی به غیر از ظرفیت‌های داخل ندارد و هرگز به سمت دشمن مایل نخواهد شد.

فرمانده سپاه الغدیر استان یزد اضافه کرد: بسیجیان در سخت‌ترین روزهای دفاع مقدس امیدشان به نصرت خداوند و همدلی و همزبانی خدمتگذاران نظام بود و امروز هم امید بسیجیان به خدا است و تأکید آن‌ها بر اندیشه‌های رهبر انقلاب و ظرفیت‌های درونی است.

پورشمسی عنوان کرد: شعار محوری بسیج در برنامه‌های امسال «پیشرو خدمت و امیدآفرینی» است و در شرایطی که روزهای سختی را به خاطر کرونا شاهد هستیم بسیج تصمیم دارد با این شعار برنامه‌ها را دنبال کند.

وی ادامه داد: رویکرد فعالیت‌های بسیج کمک به حل مشکلات ناشی از شیوع کرونا و حل مشکلات اقتصادی و معضلات اجتماعی-فرهنگی است که با رعایت همه دستورالعمل‌های ابلاغی ستاد کرونا اجرا خواهد شد.

فرمانده سپاه الغدیر استان یزد بیان کرد: هفته بسیج از فردا جمعه 30 آبان همزمان با ولادت حضرت عبدالعظیم حسنی آغاز خواهد شد و اولین روز به عنوان «بسیج معنویت و سلامت» نامگذاری شده است. در طلیعه هفته بسیج فردا از طرح تلاوت 4هزار ختم قران کریم، تلاوت 4هزار چله زیارت عاشورا و 4هزار ختم هزار صلوات رونمایی خواهد شد.

پورشمسی اضافه کرد: شنبه اول آذر دومین روز هفته بسیج تحت عنوان «بسیج فرزند مسجد و خادم مردم» نامگذاری شده و در این روز آیین بزرگذاست شهدای سلامات و تقدیر از مدافعین سلامت و آغاز طرخ اعزام گروه‌های پزشکی و طرح ویزیت رایگان را در سطح استان با رعایت دستورالعمل‌های کرونایی را خواهیم داشت.

وی یادآور شد: همچنین بر اساس توافقنامه‌ای که با سازمان انتقال خون به امضا رسیده، اهدای 4 هزار واحد خون و پلاسما را در دومین روز هفته بسیج خواهیم داشت و به یاد هر شهید یک واحد خون اهدا خواهد شد.

فرمانده سپاه الغدیر استان یزد گفت: یکشنبه دوم آذرماه سومین روز هفته بسیج با عنوان «بسیج مطالبه‌گر و عدالتخواه» ناگذاری شده است و در این روز جشنواره مجازی جهادگران علم و فناروری و همچنین رونمایی از سامانه نهضت مردمی حل مسئله در بسیج استان را خواهیم داشت.

پورشمسی اظهار داشت: دوشنبه سوم آذرماه روز «بسیج سبک زندگی ایرانی اسلامی» نامگذاری شده است و در این روز رویداد تولیدات فرهنگی هنری با محوریت کنگره 4 هزار شهید استان را خواهیم داشت که 4 هزار اثر فاخر در زمینه‌های مختلف هنری در حسینه ثارالله با حضور رسمی تعدادی از گروها و 220 گروه بصورت مجازی از سراسر استان برگزار خواهد شد.

وی افزود: سه‌شنبه چهارم آذرماه به عنوان «بسیج ولایی، انقلابی و تمدن‌ساز» نامگذاری شده است که در این روز افتتاحیه خانه سرود بسیج در حسینیه ثارالله را خواهیم داشت. بسیج در کل استان 90 گروه سرود خوداتکا را دارد که آثار خوبی را دارند تولید می‌کنند به‌طوری‌که برخی از آثار بسیجیان یزد در رسانه ملی هم پخش می‌شود.

فرمانده سپاه الغدیر استان یزد اضافه کرد: چهارشنبه پنجم آذر به عنوان «بسیج نیروی مقاومت ملت ایران» نامگذاری شده است و در این روز بیانات رهبر معظم انقلاب به مناسبت هفته بسیج بصورت مجازی پخش خواهد شد. 

پورشمسی ادامه داد: پنجشنبه ششم آذر آخرین روز هفته بسیج تحت عنوان «بسیج کمک مؤمنانه و ایثارگری» نامگذاری شده است که برنامه‌ای با همکاری وزارت بهداشت، وزارت کشور و سازمان بسیج با نام سردار شهید حاج قاسم سلیمانی برگزار خواهد شد.

وی اضافه کرد: طبق این برنامه 820 مسجد در استان به عنوان مکانی در نظر گرفته شده که بتواند به عنوان ستاد محله‌محور امدادگران و حافظان سلامت بسیج مساجد میدان فعالیت کند و کمک‌های مؤمنانه، پیشگیری و مقابله با کرونا در محله‌ها، ایجاد نقاهتگاه و قرنطینه محلی و آموزش خانواده‌ها جهت مقابله با کرونا از جمله اقداماتی است که قرار است در این 820 مکان انجام بگیرد.

فرمانده سپاه الغدیر استان یزد با اشاره به فعالیت‌های بسیج استان یزد طی یک سال اخیر گفت: گروه‌های جهادی استان قریب به 680 پروژه عمرانی را در سطح استان در دستور کار دارند و پروژه‌های متعددی در 35 روستای استان یزد در حال اجرا است.

پورشمسی خاطرنشان کرد: در حوزه کمک مؤمنانه از اسفندماه تا کنون که استان درگیر کرونا شده است، قریب به 60 هزار بسته معیشتی توزیع شده است که در آخرین روز هفته بسیج نیز بیش از 6 هزار بسته معیشتی به این آمار اضافه خواهد شد.

وی با بیان اینکه در حوزه فرهنگی و فضای مجازی نیز بسیج فعالیت‌هایی قابل قبولی انجام داده است عنوان کرد: بسیج در زمینه رفع معضلات و مشکلات اجتماعی نیز فعال است و برنامه‌های آموزشی و مشاوره‌ای را در دستور کار دارد.

فرمانده سپاه الغدیر استان یزد یادآور شد: در حوزه مبارزه با کرونا بسیج فعال است و در حال حاضر در هر بیمارستان در هر شیفت 50 نفر از بسجیان حضور دارند و به عنوان پرستاریار دارند کمک می‌کنند و وظیفه خودم می‌دانم که از همه بسیجیان تشکر کنم.

پورشمسی بیان کرد: تمام برنامه‌های بسیج در چارچوب قوانین و ضوابط نظام جمهوری اسلامی است و برنامه‌ها و فعالیت‌های ما برخلاف رویه‌های مستقر نظام نیست.

وی تأکید کرد: در حوزه اقلام اساسی بر اساس ضوابط اگر هر کدام از دستگاه‌های نظارتی اعم از اینکه از وزارت صمت باشد یا از دستگاه‌های قضایی باشد بسیج هم اعلام آمادگی کرده است که بعنوان ضابط و ناظر می‌تواند کمک کند.

فرمانده سپاه الغدیر استان یزد با بیان اینکه همه مردم ایران و هرکس دل در گروه انقلاب اسلامی دارد بسیجی است، تصریح کرد: تجربه نشان داده است که هر کاری به مردم واگذار بشود مشکلات حل می‌شود. وقتی دفاع مقدس مردمی شد به نتیجه رسید و راه‌حل مشکلات اقتصادی هم امروز همین است.

انتهای پیام/
آدرس کوتاه :
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.