بازگشت به صفحه کامل

شناسه : 38698792
استاندار یزد:

خواهان فعالیت مساجد هستیم


استاندار یزد گفت: ما خواهان فعالیت مساجد در سطح استان هستیم و یکی از مهم‌ترین طرح‌های پیشگیری از شیوع کرونا نیز با محوریت مساجد در حال اجراست.

به گزارش یزدرسا؛ محمدعلی طالبی در جلسه شورای سیاستگذاری ائمه جمعه استان یزد که به صورت ویدئوکنفرانس برگزار شد، اظهار داشت: در استان یزد شاهد اجرای مرحله جدید اعمال محدودیت‌ها در راستای پیشگیری و کنترل کرونا هستیم و نکته خوشحال کننده این است که بر خلاف بسیاری از نقاط کشور، تجربه دو سه هفته‌ای در اجرای این محدودیت‌ها داشته ایم.

وی عنوان کرد: تجربه اعمال محدودیت‌های دو هفته اخیر در گذشته تجربه بسیار موفقی بوده و عامل این موفقیت نیز همکاری مردم و اصناف بود که شایسته تقدیر است.

استاندار یزد بیان کرد: از هفت روز گذشته به تدریج شاهد کاهش آمار بستری‌ها در بیمارستان‌های استان بودیم و این اتفاق بسیار ارزشمند است و امیدواریم با اجرای طرح جدید و با توجه به منع رفت و آمدها در شب، با سرعت بیشتری شاهد کاهش بستری‌ها و کاهش شیوع کرونا را در استان باشیم.

وی از ائمه جمعه استان یزد در سراسر استان قدردانی کرد و گفت: ائمه جمعه در تمام شهرستان‌ها و مرکز استان همکاری بسیار خوبی را با مجموعه مدیریت استان و ستاد استانی مقابله و پیشگیری کرونا داشتند و این امر سبب شد شاهد کمترین میزان تقابل در سطح استان باشیم.

طالبی با اشاره به سئوالات مطرح شده از سوی ائمه جمعه استان در مورد تعطیلی مساجد عنوان کرد: ما خواهان فعالیت مساجد هستیم و با توجه به مصوبه ستاد ملی مقابله با کرونا، تنها نمازجماعت تعطیل است و یکی از مهمترین طرح‌های پیشگیری از کرونا که به عنوان طرح حاج قاسم سلیمانی در حال اجراست، با محوریت مساجد اجرا می‌شود.

وی با بیان اینکه تاکنون 820 پایگاه محله‌ای در محلات یزد برای اجرای این طرح در نظر گرفته شده که عمده این پایگاه‌ها، مساجد هستند، گفت:  ما خواهان فعالیت مساجد هستیم و معتقدیم مساجد می توانند به کنترل هرچه بیشتر این بیماری کمک کنند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود از همکاری و همراهی خوب بخش خصوصی و خیران در مدیریت بیماری کرونا قدردانی کرد و افزود: بیمارستان‌های استان در شهرستانها با مشکلات بسیاری مواجه بودند به ویژه در بحث اکسیژن ساز که خوشبختانه تمام این موارد برطرف شده و مشکلی در زمینه تجهیزات نداریم.

استاندار یزد با اشاره به اینکه برخی اعتبارات، تجهیزات و امکانات به بهانه عدم برخورداری از استانداردهای آماری از بیمارستان‌های برخی شهرستان‌ها دریغ شده بود، افزود: امروز در شرایط کرونا این امکانات و تجهیزات در اختیار بیمارستان‌ها قرار گرفته و در شهرستان‌ها تا سال‌ها نگرانی از این بابت وجود نخواهد داشت.

وی در بخش دیگری از سخنان خود ادامه داد: با وجود همه مشکلاتی که در سطح کشور به دلیل شیوع کرونا و مشکلات اقتصادی وجود دارد، جریان تولید در استان یک جریان مستمر و رو به جلو است و جریان سازندگی و اجرای پروژه های مختلف عمرانی در حال پیگیری است.

طالبی اظهار داشت: امیدواریم سال جاری را به خوبی به پایان ببریم و بتوانیم برای سال آینده نیز برنامه‌های خوبی به ویژه در زمینه تکمیل پروژه های نیمه تمام داشته باشیم.

وی یادآور شد: حجم پروژه های نیمه تمام در استان یزد بالاست و برخی پروژه ها ملی است نظیر راه آهن یزد اقلید، انتقال آب خلیج فارس، گندله سه چاهون و برخی پروژه های حوزه حمل و نقل که این پروژه‌ها نشان دهنده زنده بودن جریان سرمایه گذاری و عمرانی در استان یزد است.
آدرس کوتاه :
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.