بازگشت به صفحه کامل

شناسه : 38701220
فرمانده سپاه الغدیر استان یزد:

دشمن در جنگ فرهنگی به دنبال تغییر سبک زندگی ایرانی واسلامی است/ بسیج؛ سدی در مقابل نقشه های شوم دشمن


سردار پورشمسی گفت: دشمن می خواهد تا با ایجاد شبهه ها و اندیشه های غیر اسلامی حوزه تفکرات ما را تحت فشار قرار بدهد تا در آخر منجر به تغییر سبک زندگی ما بشود.

به گزارش یزدرسا؛ پیش از ظهر امروز سردار رضا پورشمسی در مراسم برگزاری رویداد فرهنگی هنری بسیج یزد با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری در مورد بحث تمدن سازی اظهار داشت: تمدن سازی و حرکت جامعه به سمت تمدن اسلامی و لحاظ کردن این نگاه در همه برنامه ها به معنی توجه اساسی به حوزه تفکرات ناشی از شکل گیری حکومت در اندیشه جهادی یک جامعه است.

فرمانده سپاه الغدیر استان یزد افزود: وقتی ما می خواهیم تمدنی را شکل بدهیم باید اندیشه های بزرگان جامعه در حوزه نظام سازی شکل بگیرد. اندیشه های حضرت امام نیز در جریان انقلاب در ایران جاری شد و نظامات جمهوری اسلامی اعم از نظام حقوقی، تربیتی، آموزشی، خانواده و اقتصادی که همه ی آنها ریشه در اندیشه اسلامی دارد شکل گرفت. 

وی اظهار داشت: تمام نهاد هایی تحت عنوان سپاه، بسیج، کمیته امداد، سازمان تبلیغات اسلامی، جهاد سازندگی، کمیته انقلاب اسلامی، ستاد اجرایی فرمان امام  و همه ی ارگان هایی که به این شکل تشکیل شدند ریشه آنها اندیشه اسلامی بود. 

پورشمسی افزود: متاسفانه به خاطر برخی از اندیشه ها بسیاری از نهاد های انقلابی که شکل گرفته بود حذف یا به حداقل تاثیر گذاری خود تبدیل شد.

فرمانده سپاه الغدیر استان یزد عنوان کرد: یکی از نهاد های مقدسی که در نظام مقدس جمهوری اسلامی شکل گرفت بسیج مستضعفین است که الحمدالله کم ترین تغییر در رویکرد، رفتار و اصالت را داشته است.  

وی گفت: تمام تولیدات فرهنگی اعم از شعر، موسیقی، تولیدات فضای مجازی، هنری، خطاطی و سرود همه این ها زمانی می تواند به عنوان مقدمه سازی برای تمدن اسلامی به ما کمک کند که درحقیقت براساس تفکر اسلامی و در سازماندهی نهادها وساختار های اسلامی شکل بگیرد و حرکت کند. 

پورشمسی ادامه داد: اگر قرار باشد حرکت ما براساس سازمان ها و ساختار های غربی باشد و براساس آنها تولیدات فرهنگی داشته باشیم  نه تنها تمدن سازی بلکه در حقیقت مسیر انقلاب اسلامی و مسیر الهی که تعریف شده و در اندیشه امام است دور خواهیم شد. 

فرمانده سپاه الغدیر استان یزد گفت: امروز قصد داریم همه عزیزانی که دلداده انقلاب اسلامی هستند به یاد شهدا و نام شهدا تولیداتی در زمینه های مختلف داشته باشند و گروه هایی را سازماندهی و ساماندهی کنیم که چه در فضای حقیقی و چه در فضای مجازی بتوانند برای اصلاح سبک زندگی اسلامی ایرانی حرکتی داشته باشند. باید به این طریق به نهاد ها و نظامات ناشی از اندیشه اسلامی در جامعه به شکل صحیح در حوزه فرهنگی و اجتماعی جهت بدهیم.

وی افزود: دشمن دقیقا همین حوزه را دنبال می کند تا با ایجاد شبهه ها و اندیشه های غیر اسلامی حوزه تفکرات ما را تحت فشار قرار بدهد تا  نظامات ما را به هم بریزد و نهاد ها تغییر بدهد  و در آخر منجر به تغییر سبک زندگی ما بشود. 

پورشمسی خاطر نشان کرد: بستر جامعه با تولیدات فرهنگی غیر مفید و غیر متناسب با اندیشه های ما سبک زندگی ما را تغییر می دهد. 

فرمانده سپاه الغدیر استان یزد اظهار کرد: در همین راستا امروز بیش از 200 تیم در استان یزد به صورت مجازی و 16 تیم به صورت نمادین در ده رشته انیمیشن، بازی سازی، نرم افزار، فیلم و مستند، طراحی و گرافیک، سرود و نماهنگ، خوش نویسی، داستان نویسی، دل نوشته، نقاشی و شعر با نام و یاد شهدا فعالیت  می کنند.

وی افزود: اگر دوستان به وصیت نامه شهدا مراجعه کنند خواهند دید توصیه تمام آنها حفظ اصل نظام، حفظ ولایت فقیه و حفظ حجاب بوده است.

پورشمسی در پایان این سخنان با رمز یا امام حسن عسکری (ع) فرمان آغاز رویداد بزرگ فرهنگی هنری در استان یزد با محوریت کنگره ملی 4000 هزار شهید استان یزد را صادر کرد.

انتهای پیام/
آدرس کوتاه :
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.