بازگشت به صفحه کامل

شناسه : 38061760

روحانیون نقش ویژه ای در پیشگیری از وقوع جرم دارند


دادستان عمومی و انقلاب شهرستان اشکذر گفت: روحانیون، محل رجوع و اعتماد مردم هستند و می‌توانند به عنوان امین مردم نقش بسیار ارزنده ای در پیشگیری از وقوع جرم داشته باشند.

به گزارش یزد رسا؛ سیدمحمدابراهیم اقبالی در جمع روحانیون شهرستان اشکذر بیان داشت: جایگاه روحانیون در طرح مسائل و حل مشکلات مردم نقش بسیار ارزنده و مفیدی است و باعث اصلاح برخی از رفتارها و رسوم غلط در سطح جامعه گردد.
 
این مقام قضائی افزود: روحانیون با عنایت به رسالت خطیری که دارند می توانند تاثیر بسزایی در روشنگری افراد، تغییر الگوی جامعه، ارتقاء سطح زندگی و هدایت مردم بر عهده داشته باشند.
 
وی در ادامه به تعامل،جایگاه و نقش روحانیون با دستگاه قضا پرداخت و تصریح کرد: روحانیون با حضور درمیان مردم و آگاهی بخشی آنها ظرفیت بی بدیلی در موضوع پیشگیری از وقوع جرم دارند.
 
اقبالی در حاشیه این دیدار به بیان برخی از آسیب های موجود در شهرستان اشکذر پرداخت و تصریح کرد: وجود اتباع بیگانه و مهاجرین در سطح شهرستان مشکلاتی از جمله  ناهمگونی فرهنگی در پی داشته که باید با همراهی روحانیون و سایر اقشار فرهنگی برنامه ریزی کرد و با آموزش و آگاه سازی، ارتقاء سطح معارف دینی و مهارت های زندگی، از مشکلات و آسیب های اجتماعی کاست.
 
لازم به ذکر است در پایان این جلسه به سوالات تعدادی از مبلغین توسط داداستان اشکذر پاسخ گفته شد.
 
 آدرس کوتاه :
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.