بازگشت به صفحه کامل

شناسه : 38941034
فرماندار بهاباد:

سازمان صمت باید جوابگوی صدور پروانه اکتشاف معدن باشد


خانی‌زاده گفت: فرمانداری مرجع صدور پروانه اکتشاف معدن نیست و این سازمان صمت و شرکت آب منطقه‌ای هستند که باید نسبت به صدور این پروانه پاسخگو باشند.

محمدمهدی خانی زاده بهابادی در گفتگو با خبرنگار یزدرسا؛ با اشاره به نامه فرماندار وقت به آب منطقه‌ای در خصوص معدن همیجان گفت: فرماندار وقت در این نامه از آب منطقه‌ای درخواست داشته که در خصوص معدن سنگ همیجان که توسط شرکت آریا ایرانیان در شرف اکتشاف است نسبت به اعزام کارشناس جهت تعیین دبی و اظهار نظر پیرامون خسارت احتمالی در صورت بهره‌بردای از این معدن اقدام کند.

وی ادامه داد: فرمانداری مرجع صدور پروانه برای معدن کاری نیست، بنابراین آب منطقه‌ای باید نظر خود در زمینه اکتشاف معدن سنگ آهن همیجان را طبق روال قانونی که وجود دارد قبل از صدور پروانه به سازمان صنعت معدن تجارت ارسال کند چرا که سازمان صمت مرجع صدور پروانه اکتشاف است.

فرماندار بهاباد عنوان کرد: نامه‌ای که آب منطقه‌ای به فرمانداری ارسال کرده و رونوشتی از آن نیز به سازمان صنعت معدن تجارت ارسال شده است بعد از صدور پروانه اکتشاف معدن سنگ آهن همیجان بوده است. هیچ کس در مورد اکتشاف معدن از فرمانداری استعلام نمی‌گیرد و در قانون هم چنین چیزی وجود ندارد و سازمان صنعت معدن تجارت طبق راهکارهای قانونی خود این پروانه را صادر کرده و حقی را به یک شرکت در این زمینه داده است.

خانی‌زاده افزود: از آنجا که فرمانداری مرجع صدور پروانه اکتشاف معدن نیست نمی‌تواند از آن جلوگیری کرده و پروانه را باطل کند و این سازمان صمت و شرکت آب منطقه‌ای هستند که باید نسبت به صدور این پروانه پاسخگو باشند اینکه چرا قبل از صدور پروانه، استعلام از آب منطقه‌ای گرفته نشده و یا اینکه چرا زودتر و در موقع درخواست صدور پروانه اکتشاف آب منطقه‌ای نظر کارشناسی خود را در این زمینه اعلام نکرده است.

وی تصریح کرد: فرماندار وقت در سال 95 به دنبال درخواستی که شرکت آریا جنوب ایرانیان داشته است، طی نامه‌ای به شماره 4288 در تاریخ 6 دیماه همان سال به رئیس اداره صنعت معدن و تجارت استان درخواست تمدید پروانه اکتشاف معدن را با توجه به مشکلات اجتماعی پیش آمده داشته است  و سوال اینجاست فرماندار وقت که از در خطر بودن منابع روستا باخبر بوده چرا درخواست تمدید پروانه را داشته است.

 

انتهای پیام/

 

 
آدرس کوتاه :
رای شما
میانگین (1 رای)
The average rating is 5.0 stars out of 5.


عباس اقبال
اولا همانطور که فرماندار محترم گفته فرمانداری مرجع صدور پروانه و حتی استفلام برلی معدن نیست ثانیا اینکه فرماندار وقت در درخواست تمدید پروانه به مشکل اجتماعی اشاره کرده یعنی توجه به خواست مردم و صحه گذاشتن بر اینکه چون مردم مخالف بوده اند اکتشاف امکانپذیر نبوده و چون پرداته یکساله است خوبه فرماندار محترم جواب بدهند از سال ۹۷ تاکنون به چه علتی پروانه اکتساف تپدید شده است اگر بعلت مشکلات اجتماعی بوده معنیش اینه که مردم نمخوان این کار انجام بشع و این موضوع برای همیشه حل بشه تا بیش از این مردم اذیت نشوند
0 (0 آرا)
پست شده در ۱۳۹۹/۱۰/۲۹ ۰۹:۱۰