بازگشت به صفحه کامل

شناسه : 38519105
نویسنده و تحلیلگر سیاسی:

سفر به شهرهای ایران در پوشش گردشگری شگرد قدیمی سفرای کشورهای اروپایی است


پژوهشگر سیاسی گفت: سفرای کشورهای اروپایی معمولا به عنوان سفر مثلا گردشی به شهرهای مختلف تردد می‌کنند اما در کنار آن، هدف اصلی‌شان کارهای اطلاعاتی است.

کامران غضنفری نویسنده و تحلیلگر سیاسی در گفتگو با خبرنگار یزدرسا گفت: دولت انگلیس در رابطه با ایران هیچ‌گاه حسن‌نیت از خودش نشان نداده است و همواره در هر خباثت و توطئه‌ای که آمریکایی‌ها علیه ما انجام داده‌اند، انگلیسی‌ها هم مستقیم یا غیرمستقیم شریک آمریکایی‌ها بودند.

وی افزود: در دوران جنگ تحمیلی هشت ساله رژیم بعث علیه ایران که آمریکا و اذبانش پشت سر صدام قرار داشتند، انگلیس هم یکی از کشورهایی بود که همواره از صدام حمایت می‌کرد و انواع و اقسام تسلیحات را در اختیار او قرار داد.

کارشناس مسائل سیاسی با بیان اینکه انگلیسی‌ها سیاست‌های خصمانه‌شان نسبت به مردم ایران را هیچ‌گاه کنار نگداشتند، اظهار داشت: در فتنه خائنانه سال 88 هم سفارت انگلیس و دستگاه‌های تبلیغاتی انگلیس مثل بی‌بی‌سی، پایگاه‌هایی برای فعالیت‌های معاندین علیه جمهوری اسلامی ایران بودند و سفارت انگلیس تبدیل به یک مرکز اطلاعاتی برای هدایت پشت صحنه عملیات آشوب‌ها شده بود و بعد از آن هم انگلیسی‌ها همواره به خصومت خودشان علیه ما ادامه دادند.

غضنفری خاطرنشان کرد: طی هفت سال اخیر نیز علیرغم اینکه همواره دولت سیاست لبخند را در پیش گرفته و دست دوستی به انگلیس دراز کرده است، اما انگلیسی‌ها هیچ‌گاه از خباثت نسبت به ما دست برنداشتند، به‌طوری‌که حضور سفیر خبیث انگلیس در اغتشاشات سال گذشته جلوی دانشگاه امیرکبیر و تشویق و هدایت آشوبگرها یکی از آخرین نمونه‌های دشمنی آن‌ها با مردم ایران است.

وی اضافه کرد: سفارت انگلیس بنا به اعتراف برخی از جاسوس‌هایی که طی این چند سال دستگیر شده‌اند، همواره پایگاهی برای جمع‌آوری‌های اطلاعاتی انگلستان و آمریکا بوده است؛ در واقع از پوشش و محمل سفارت انگلیس و دیپلمات‌های این کشور در ایران برای جمع‌آوری اطلاعات و جاسوسی به نفع دولت آمریکا استفاده می‌شود.

پژوهشگر سیاسی تأکید کرد: اینکه سفیر انگلیس یا آلمان یا فرانسه، هرازگاهی به شهرهای مختلف سفر می‌کنند، هیچ‌کدام از این ترددهای آن‌ها عادی نیست و مسئولین اطلاعاتی و انتظامی و امنیتی باید آن‌ها را زیر نظر داشته باشند چرا که این افراد معمولا به عنوان سفر مثلا گردشی و صیاحتی به شهرهای مختلف تردد می‌کنند اما در کنار آن، هدف اصلی‌شان کارهای اطلاعاتی است.

غضنفری تأکید کرد: لذا اگر قرار است مثلا سفیر انگلیس به استان یزد سفر کند احتمالا برنامه‌ای دارد که یا خودش یا عواملش از مراکزی که به نوعی با قضایای هسته‌ای مرتبط است، اطلاعاتی را به طور غیرقانونی جمع‌آوری کنند و جاسوسی انجام دهند، بر همین اساس مسئولین محلی باید حواسشان باشد.

انتهای پیام/
آدرس کوتاه :
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.