بازگشت به صفحه کامل

شناسه : 38700506

شجره طیبه بسیج در کنار مردم از دفاع مقدس تا دوران سخت کرونا


از ابتدای شکل‌گیری شجره طیبه بسیج تا کنون، بسیجیان در میادین مختلف همراهی خود با مردم را نشان داده‌اند که بارزترین آن زمان هشت سال دفاع مقدس است.

به گزارش یزدرسا، از بسیج و بسیجی انتظاری جز این نیست که همواره در کنار مردم باشند و برای برداشتن باری از دوش مردم تلاش کنند.

از ابتدای شکل‌گیری این شجره طیبه تا کنون، بسیجیان در میادین مختلف همراهی خود با مردم را نشان داده‌اند که بارزترین آن زمان هشت سال دفاع مقدس است. اما این روحیه همچنان و در طول سال‌های بعد از دفاع مقدس هم ادامه داشته به طوری که امروز نیز شاهد ادامه همان مسیر هستیم.

سید جمال قاسمیان از بسیجیان فعال پایگاه امام خمینی منطقه آزادشهر یزد در گفتگو با خبرنگار یزدرسا گفت: یکی از شرایط اصلی برای پیشبرد هرچه بهتر فعالیت‌ها وجود اتحاد و هماهنگی لازم بین فعالین است، به همین جهت یکی از اقدامات ما در بدو ورود به این حوزه تلاش برای ایجاد انسجام و هماهنگی هرچه بیشتر بین مجموعه‌های مختلف مردمی و انقلابی بود که در محله فعالیت می‌کردند تا با اتحاد هرچه بیشتر کارها را پیش ببریم.

وی افزود: به طور کلی بخش قابل توجهی از فعالیت‌های ما بر فقرزادایی و کمک به نیازمندان متمرکز است، به همین جهت کمک به خانواده‌های محروم و تشکیل صندوق قرض‌الحسنه و ارائه وام به خانواده از اقداماتی است که انجام شده و می‌شود.

قاسمیان اظهار داشت: از دیگر اقدامات تشکیل گروه‌های جهادی و فعالیت‌های جهادی در حاشیه شهر و همچنین برخی از روستاهای استان است؛ البته فعالیت‌های جهادی خارج از استان نیز انجام می‌شود به عنوان مثال در زلزله کرمانشاه و سیل پلدختر حضور پررنگی داشتیم.

اولین گروه جهادی برای مقابله با کرونا

وی با اشاره به فعالیت در دوران کرونایی عنوان کرد: از اولین گروه‌های جهادی بودیم که در حوزه کرونا وارد عمل شدیم و به ضدعفونی معابر و اماکن عمومی در منطقه آزادشهر و همچنین برخی مغازه‌هایی که صاحبان‌شان درخواست می‌کردند پرداختیم.

این فعال بسیجی یادآور شد: در پنج مرحله در راستای کمک‌های مؤمنانه به توزیع بسته‌های معیشتی بین خانواده‌های نیازمند پرداختیم. همچنین در چندین مرحله گوشت قربانی بین نیازمندان توزیع کردیم که در هر مرحله 2 هزار بسته گوشت بین نیازمندان توزیع شد.

قاسمیان خاطرنشان کرد: افزون بر این، برخی از دوستان گروه جهادی ما در بیمارستان شهید رهنمون به بیماران کرونایی خدمات‌رسانی می‌کنند

وی با بیان اینکه مردم از فعالیت‌های ما استقبال می‌کنند تأکید کرد: ما مورد داشتیم که وقتی بسته معیشتی به او دادیم، با وجود اینکه فرد نیازمند و در مضیقه بود اما ما را به فرد دیگری که بیشتر نیازمند بود ارجاع داد و گفت این فرد از من نیازمندتر است که شما موفق به شناسایی او نشده بودید و از ما خواست تا بسته معیشتی خودش را به او بدهیم یعنی علیرغم مشکلاتی که است اما چنین روحیه‌ای در مردم وجود دارد.

این فعال بسیجی تصریح کرد: بخشی از فعالیت‌های گروه‌های جهادی که در حاشیه شهر و یا روستاها انجام می‌شود، مربوط به فعالیت‌های تکمیلی عمرانی است. همچنین در روستاها اقدامات دیگری مانند لایه‌روبی جوی آب و استخر و کارهای مربط به کشاورزی انجام می‌شود.

قاسمیان با اشاره به وضعیت آموزشی مدارس در دوران کرونایی بیان کرد: در بین اعضای گروه جهادی ما برخی از معلیمن نیز هستند که در حوزه آموزش فعال هستند و به کسانی که در این زمینه نیاز دارند کمک می‌کنند.

انتهای پیام/
آدرس کوتاه :
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.