بازگشت به صفحه کامل

شناسه : 39382518
مدیرعامل شبکه فعالین ازدواج استان یزد:

عوامل فرهنگی عمده‌ترین دلیل عدم ازدواج در جوانان است


امامی گفت: به نظر یک گره ذهنی در بین جوانان در رابطه با ازدواج وجود دارد که ناشی از سبک زندگی حاکم بر زندگی‌های امروزی است.

به گزارش یزدرسا، حجت الاسلام هادی امامی ظهر امروز در نشست خبری آنلاین به مناسبت هفته ازدواج با اشاره به فعالیت‌های شبکه فعالیت ازدواج در استان یزد گفت: اولویت استان یزد در زمینه ازدواج، افزایش کیفیت ازدواج در کنار افزایش کمیت آن است چرا که با تشکیل خانواده علاوه بر تزریق آرامش به جامعه، از بسیاری آسیب‌های اجتماعی نیز در امان می‌مانیم.

وی ادامه داد: شاخص‌ترین اقدام شبکه فعالین ازدواج، شکل‌گیری ازدواج آگاهانه و به هنگام همراه به ارائه تسهیلات به زوج‌های جوان است  که در این راستا، کارگاه‌های آموزشی ازدواج با حضور مشاوران برگزار می‌شود و در کنار آن با در اختیار قرار دادن اتاق عقد رایگان و بسیار شیک، امکان برگزاری بهترین جشن ازدواج با کمتر از ۱۰ میلیون تومان وجود دارد.

مدیرعامل شبکه فعالین ازدواج استان یزد افزود: در زمینه تأمین جهیزیه نیز طرحی داریم که براساس آن با واگذاری امتیاز وام ازدواج به موسسه، ضمن تأمین ضامن برای دریافت تسهیلات و پرداخت آن، یک دست جهیزیه کامل برای متقاضیان به صورت رایگان فراهم ‌می‌شود.

امامی گفت: در سال ۹۹ تعداد ۵۰۰ مورد ازدواج در قالب شبکه فعالین ازدواج استان یزد شکل گرفته و از ابتدای سال ۱۴۰۰ تاکنون نیز در این موسسه ۱۵۰ مورد ازدواج ثبت شده است.

وی با بیان اینکه عوامل فرهنگی بیشترین علل عدم ازدواج است، عنوان کرد: بررسی‌های صورت گرفته نشان می‌دهد مسائل اقتصادی عامل جدی در کاهش ازدواج‌ها نیست بلکه به نظر یک گره ذهنی در بین جوانان در رابطه با ازدواج وجود دارد که ناشی از سبک زندگی حاکم بر زندگی‌های امروزی است که باعث کاهش مسئولیت‌پذیری جوانان متولد دهه ۷۰ به بعد شده است.

انتهای پیام/
آدرس کوتاه :
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.