بازگشت به صفحه کامل

شناسه : 38976703

مسئولان در تصمیم گیری ها مصلحت آینده را در نظر بگیرند


امام جمعه تفت گفت: سطحی نگری، نگاه موقت به مسائل داشتن، امروز را نگاه کردن، مصلحت یک یا دو نفر را در نظر گرفتن درست نیست و باید کار بر روی اصول، حساب و ملاک باشد و مصلحت آینده در نظر گرفته شود.

به گزارش یزدرسا؛ حجت الاسلام و المسلمین سید محمد سرمه چشم، امام جمعه تفت در خطبه های نمازجمعه خطاب به اعضای شورای شهر تفت گفت: انتظار ما این است که عزیزان بر اساس مصالح آینده چاره اندیشی کنند نه اینکه امروز را ببینند و بر اساس مصلحت آنی اقدامی انجام دهند.
 
وی ادامه داد: یک کارخانه ای در شهر تعطیل شود شاید یک درآمدی برای شهر باشد ولی آیا مصلحت بیست سال آینده شهر را در نظر گرفته اید؟ جوانان به دنبال کار و اشتغال هستند و تبدیل زمین کارخانه به واحد مسکونی برای آینده شهر مناسب نیست و باید بیشتر دقت شود.
 
سرمه چشم بیان داشت: پیشنهاد من این است که عزیزان وقتی می خواهند تصمیمی برای شهر بگیرند از بزرگان و صاحب نظرانی که تجربه دارند مشورت بگیرند.
 
وی ادامه داد: چیزی که در سطح شهر جای آن خالی است گروهی تحت عنوانی مانند کانون نخبگان یا کانون صاحب نظران است. سطحی نگری، نگاه موقت به مسائل داشتن، امروز را نگاه کردن، مصلحت یک یا دو نفر را در نظر گرفتن درست نیست و باید کار بر روی اصول، حساب و ملاک باشد و مصلحت آینده در نظر گرفته شود.
 
وی تاکید کرد: همه تفتی هستیم و صرف نظر از مسئولیتی که شاید از ما بگیرند شهروند تفت هستیم و هیچ کس نباید راضی باشد که خلاف منافع شهر کار شود.
 
وی اظهار کرد: از ظرفیت هایی که شهر دارد و بعدها ارزش آن بیشتر قدر دانسته می شود، پساب فاضلاب شهر تفت است، من بارها این موضوع را گفته ام، اگر امروز به دنبال آن نروید و آن را تصاحب نکنید سال های بعد مالک پیدا می کند و دیگران می گویند مال آنها بوده است!
 
سرمه چشم بیان داشت: آب در استان یزد همواره مورد نیاز بوده و این را دنبال کنید که برای خدمت به خود تفت باشد، ما نهایت حق و انصاف را می گوییم، ما نمی گوییم آب یزد را به ما بدهند، ما می گوییم آب تفت که حق خودمان هست را به ما بدهند.
 
وی تصریح کرد: ظرفیت دیگر شهر، رودخانه آن است که  شصت سال بدون استفاده مانده است، من نمی گویم چه استفاده ای از آن شود، می گویم اینکه همین طور رها شود هم درست نیست و باید از آن استفاده ای شود.آدرس کوتاه :
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.