بازگشت به صفحه کامل

شناسه : 38721583

نامه بسیج دانشجویی دانشگاه یزد به نمایندگان مجلس پیرامون شهادت دانشمند هسته‌ای


بسیج دانشجویی دانشگاه یزد پیرامون ترور شهید محسن فخری زاده دانشمند هسته ای کشورمان نامه ای خطاب به نمایندگان مجلس شورای اسلامی نوشت.

به گزارش یزدرسا، بسیج دانشجویی دانشگاه یزد در نامه ای خطاب به نمایندگان مجلس شورای اسلامی پیرامون ترور شهید محسن فخری زاده دانشمند هسته ای کشورمان نوشت:

خبر تلخ و دردناک بود؛ عصر جمعه دانشمند برجسته هسته ای ایران محسن فخری زاده ترور شد.

تلخی درد زمانی افزون شد که فهمیدیم سال هاست شهید فخری زاده زیر تور اطلاعاتی موساد بوده و آن ها علنا او را یکی از سوژه های ترور خود می دانسته اند.

و باز تلخی خبر زمانی صدچندان شد که مسئولین شروع به اعلام موضع نمودند؛ مواضع سرد و منفعلانه ای که عموما طرف دعوایش مشخص نبود.

اما بدتر از همه موضع جناب ظریف بود که برای حفظ کیان برجامی شان و بر هم نخوردن روند مذاکراتشان، از اروپایی ها دریوزگی موضع می کنند.

اینقدر ترسو شده ایم که حاضر نیستیم مثل مرد سینه سپر کنیم و علیه عاملان اصلی این جنایت یعنی آمریکای وحشی و اسراییل خونخوار موضع مردانه بگیریم.

نزنی می خوری

بگذریم، اما چه شد که اینگونه شد.

نخست اینکه وقتی به رجزی که می خوانیم عمل نکنیم و به اندازه آن از دشمن تلفات نگیریم دشمن دیگر رجزهای ما را جدی نخواهد گرفت. این قاعده یک قاعده در روابط بین الملل و روابط عامیانه مردمی است. نزنی، می خوری.

دوم اینکه مدت هاست نخبگان و جریان دانشجویی کشور پیرامون بازرسی های خارج از عرف آژانس به مسئولین دولتی و مجلس تذکر می دهند، اما گوش شنوایی نیست. چقدر در ماجرای فعال شدن مکانیسم ماشه فریاد زدیم که آقایان کرسی نشین مجلس اگر به خاطر محافظه کاری و ترس از ریزش آرائتان در انتخابات ۱۴۰۰، می ترسید که زیر میز مذاکره بزنید، لااقل قانونی مصوب کنید برای پایان بازرسی ها و قطع همکاری با آژانس.

گوش نکردید آقایان و با یک طرح صوری، سر و ته قضیه را هم آوردید.

بدانید که به همان میزان که دولت در ریخته شدن خون این شهید مقصر است شما نیز هستید.

گمان نکنید با استیضاح وزیر اطلاعات یا با توییت بازی های بی مصرف مسیله حل خواهد شد. خیر برادرها،دعوا جای دیگری است.

بازی را به هم بزنید

یک بار از بیرون بازی را تماشا کنید، دانشمند هسته ای ما ترور شده است، دست آمریکا و اروپا هم به وضوح در ترور دیده می شود، آژانس و بازرسانش هم در این جنایت شریک بوده اند، دولت محترم هم که به دنبال مذاکره با آمریکا است و به هر قیمتی می خواهد آمریکایی ها را تبرئه کند تا مبادا خللی در روند مذاکراتشان وارد شود. خب بازی روشن شد، حالا وظیفه شما چیست، بر هم زدن این بازی.

نخست اینکه با تصویب طرح خروج از برجام و پروتکل الحاقی بازی باند نیویورکی ها را به هم بزنید.

دوم اینکه طرح لغو تمام همکاری ها با آژانس و اخراج بازرسان آژانس را به تصویب برسانید.

سوم هم اینکه طرحی را مبنی بر عدم انجام مذاکره مجدد به تصویب برسانید.

این ها سه مطالبه عینی و مشخص جریان دانشجویی از شماست؛ مبادا که همچون ماجرای مکانیسم ماشه با اکتفا به طرحی صوری اجازه دهید خون این شهید مظلوم در دوران وادادگی کاسه لیسان غرب و گدایان مذاکره، زیر پای آمریکا و فرزند نامشروعش اسرائیل لگدکوب شود.

والعاقبه للمتقین...

انتهای پیام/
آدرس کوتاه :
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.