بازگشت به صفحه کامل

شناسه : 38973773
نگاهی به جنجال جناب وزیر برای احضار به دادسرا؛

هوچی‌گری رسانه ای دولت به وقت پاسخگویی!/ماجرای سوال از وزیر ارتباطات چه بود؟


جنجال سازی و اتهام زنی به مجلس گویا تاکتیک همیشگی دولت و حامیان دولت در زمان پاسخگویی است.

به گزارش یزدرسا، با روی کار امدن مجلس یازدهم که خیلی برای دولت دوازدهم از هر نظر خوش آیند نبود، برای زیرسوال بردن اقدامات و عملکرد این دوره برای رسانه های زنجیره ای متصل به  خط فکری دولت هر بهانه می تواند سوژه خوبی برای جنجال سازی و هوچی گری های رسانه ای باشد.

این گفته بار ها از ابتدای تشکیل مجلس یازدهم که انصافا در تصمیمات، مردم محور عمل کرده است با موضوعات مختلف ثایت شده است که آخرین نمونه آن در احضار وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات به دادسرای فرهنگ و رسانه رقم خورد.

روز گذشته یکم بهمن ماه خبری مبنی بر احضار وزیر ارتباطات به دادسرای فرهنگ و رسانه با تصویری از متن دفاعیه آذر جهرمی از که گفته می شود از طریق روابط عمومی وزارت ارتباطات منتشر شده خبرساز شد و خبرگزاری دولتی ایرنا به نقل از روابط عمومی وزارت ارتباطات نوشت: محمدجواد آذری جهرمی به دلیل استنکاف از اجرای اوامر قضایی در مورد فیلتر کردن اینستاگرام علیرغم حکم صادره، استنکاف از اجرای دستورات مقام‌های دولتی که اشاره به ابلاغ رییس مرکز ملی فضای مجازی به وزارت ارتباطات برای کاهش پهنای باند بین‌الملل و محدودسازی پیام رسان‌های خارجی دارد، احضار شده است.

این رسانه دولتی نوشت: به ادعای رسانه ها(نام مشخصی ار رسانه ای نام برده نشده است)، دلیل دیگر احضار وزیر ارتباطات، عدم اجرای مصوبات شورای عالی فضای مجازی از جمله مصوبه سال ۹۱ شورا در مورد انسداد فیلترشکن‌ها و VPN ها و همچنین مصوبه حمایت از پیام‌رسان‌های بومی، بوده است.

طولی نکشید که همین خبر زمینه جنجال سازی در پیام رسان ها و شبکه های اجتماعی با عنوان «دستگیری وزیر ازتباطات به خاطر فیلترنکردن تلگرام» را فراهم کرد و از این آب گل آلود رسانه های انگلیسی و معاند هم بی بهره نماندند و خبر «احضار آذری جهرمی به دلیل  استنکاف از اجرای اوامر قضایی در مورد فیلتر کردن اینستاگرام» روی خط خبری آن ها قرار گرفت.

این خبر در همان ابتدا با واکنش دادستانی تهران روبرو شد و وی با انتشار اطلاعیه ای اعلام کرد پرونده قضایی آذری جهرمی با شکایت تعداد زیادی از اشخاص حقیقی و حقوقی تشکیل شده اما در متن تقطیع شده منتشره در این زمینه در رسانه ها، اغلب این موارد اتهامی حذف شده است

دادستانی افزود: عناوین اتهامی آذری جهرمی در پرونده قضایی تشکیل شده، متعدد است و این پرونده، نتیجه گزارش‌های نهادهای مردم نهاد، ضابطین و ارگانهای مختلف بوده است.

اما نکته قابل تامل تر اینکه رسانه های مغرض و حامی دولت که تحمل عملکرد انقلابی مجلس یازدهم را ندارند، انگشت اتهام را به سمت مجلس گرفتند و خبری در حال انتشار است که مجلس به علت استنکاف آذری‌جهرمی از فیلتر کردن اینستاگرام سوال پرسیده و قرار است در صحن پاسخ دهد! در صورتیکه سوال کمیته ارتباطات کمیسیون صنایع از وزیر پرحاشیه درباره cdn تلگرام و مبالغ هنگفتی‌ست که از جیب کاربران تلگرام بی‌حساب و کتاب دریافت شده!

اینکه رسانه های حامی دولت در انتهای دولت دوازدهم با جنجال سازی و هوچی گری سعی در پنهان کردند ضعف های بنیادی دولت دارند و فضاسازی را بهترین گزینه برای انحراف اذهان عمومی می دانند جای خود دارد اما نکته مهم اینکه عده ای که سالیانی به شعار شفافیت و راستگویی بر منصب این کشور تکیه زده اند در زمان پاسخگویی چه میزان خود را در برابر مردم مسئو.ل می دانند؟

اینکه همیشه مسئلولان دولت دوازدهم به دلیل ضعف در عملکرد خود را پشت جنجال سازی ها رسانه ای پنهان می کند هم چیز تازه ای نیست، به ویژه برای کابینه روحانی که تکراری و مسبوق به سابقه است اما داشتن وجدان برای پایندی به حرف در زمان پاسخگویی حلقه مفقوده ای که هرگز در دولت های مدعی اصلاحات پیدا نشد و نخواهد شد.

انتهای پیام/
آدرس کوتاه :
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.