بازگشت به صفحه کامل

شناسه : 38912901

وضع تماشایی ایالات متحده و رسوایی سفارت‌خانه‌های کاغذی آمریکا در ایران


رخدادهای این روزهای ایالات متحده،"سفارت‌خانه‌های کاغدی آمریکا" در ایران را که سال ها برای بزک این شیطان بزرگ تلاش کرده اند سوگوار کرده است.

به گزارش یزدرسا، وقایعی که امروز در آمریکا شاهد هستیم از یک طرف تعجب آور است چرا که این رخدادها را در کشوری می بینیم که مظهر دموکراسی و آزادی در غرب است و برای بسیاری از کشورهای دیگر نسخه می پیچد. امروز در صحن مجلس نمایندگان کشوری به یک زن تیراندازی می شود که بارها در همان مجلس کشورهای آزاده جهان به نقض حقوق بشر متهم شده اند.

اما از طرف دیگر از این اتفاقات نباید آنچنان هم تعجب کرد، چرا که این رخدادها در واقع نمایش آمریکای واقعی است، آنچه امروز در آمریکا در حال وقوع است ماحصل لیبرال دموکراسی است.

دونالد ترامپ صرفا یک فرد نیست او رئیس جمهور کشور آمریکا است، او رئیس جموری است که حتی در این دوره انتخابات هم که کرسی ریاست جمهوری را به رقیبش واگذار کرده است حدود 70 میلیون آمریکایی به او رای داده اند لذا او واقعیت آمریکا است و تلاش برای تفکیک بین ترامپ و آمریکا بیشتر یک شوخی مضحک است. اتفاقا تفاوت ترامپ با دیگر سران آمریکایی این است که او بیش از همه آمریکایی است، او واقعی ترین نماد لیبرال دموکراسی است.

البته لیبرال های وطنی همچنان تلاش خواهند کرد اقدامات این روزهای آمریکا را صرفا به ترامپ نسبت دهند و آن را چیزی ورای آمریکا عنوان کنند، اما بعید به نظر می رسد این ترفند نخ نما شده نیز بتواند آب رفته را به جوی باز گرداند.

رخدادهای این روزهای ایالات متحده،"سفارت‌خانه‌های کاغدی آمریکا" در ایران را که سال ها برای بزک این شیطان بزرگ تلاش کرده اند سوگوار کرده است.

وضع تماشایی امروز آمریکا صرفا مدعیان سردمداران لیبرال دموکراسی در غرب را رسوا نکرد، بلکه لیبرال های وطنی که سال ها تلاش کردند آمریکا را بزک کنند و از لیبرال دموکراسی غربی، مدینه ای فاضله برای مردم ترسیم کنند، نیز رسوا کرد.

امروز علاوه بر سردمداران لیبرال دموکراسی در غرب، لیبرال های وطنی و آن ها که سال ها سرنوشت کشور را به رابطه و تعامل با چنین کشوری گره زده بودند هم باید شرمسار باشند. کسانی که همچنان خود را به خواب زده اند و راه حل مشکلات کشور را در تعامل با آمریکا می بییند کاش وضع تماشایی این روزهای آمریکا را هم ببینند و قدری با واقعیت آشتی کنند.

انتهای پیام/
آدرس کوتاه :
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.