شناسه : 30356137
نویسنده برجسته ابرکوه:


نویسنده ابرکوهی در مراسم رونمایی از کتاب «نمی از ایثار» و «شلیک نرم» گفت: اولین کتابی که تالیف کردم «ماجرای 8 سال دفاع مقدس» بود که سرفصل کتاب های دانشگاهی است.

به گزارش یزدرسا، محمد رضا بابایی نویسنده ابرکوهی در گفتگو با خبرنگار سرو ابرکوه، اظهار کرد: از سال 1390 کار پژوهش و نگارش کتاب های دفاع مقدس را شروع کردم. اولین فعالیتم در این راستا را با تألیف کتاب «ماجرای 8 سال دفاع مقدس» که مربوط به درس 2 واحدی آشنایی با دفاع مقدس و بر اساس سرفصل های دانشگاهی است، آغاز شد، که نگارش آن حدوداً یک سال طول کشید.

وی در ادامه افزود: سپس در سال 93 خدا توفیق داد و کتاب همگام با حماسه با موضوع نقش شهرستان ابرکوه در دفاع مقدس را در 936 صفحه بر اساس خاطراتی که از رزمندگان وجود داشت، در طول 3 سال تألیف کردم.

بابایی خاطر نشان کرد: بعد از آن با هدف ثبت خاطرات رزمندگان اسلام، کتاب نمی از ایثار و شلیک نرم را نوشتم که برای هر کدوم حدود 8 ماه وقت گذاشتم.

وی عنوان کرد: در نگارش کتاب ها از خاطرات همه کسانی که به نوعی در دفاع مقدس نقش داشتند و حرفی برای گفتن دارند، همچون نیروهای بسیجی، سپاه، ارتش، ژاندارمری، هلال احمر، جهاد سازندگی، رانندگان و... استفاده می کنم.

بابایی تآکید کرد: هدف اصلی من از فعالیت در حوزه دفاع مقدس، این است که فرهنگ ناب اسلامی که در ایران وجود دارد، به ویژه فرهنگ ایثار، شهادت و فداکاری های فرزندان ایران ثبت و ضبط شود، تا نسل امروز و آیندگان به خوبی از آن باخبر شوند و استفاده کنند. امیدوارم بتوانیم در مقابل تهاجمات فرهنگی که علیه ما ایجاد می شود، قدمی برداریم.

وی در پایان گفت: کتاب نقش روستای مریم آباد در دفاع مقدس برگرفته از خاطرات رزمندگان آن دیار، در دست ویراستاری است و در جلداتی به چاپ خواهد رسید.

گفتنی است مراسم رونمایی از کتاب «نمی از ایثار» و «شلیک نرم» اثر این نویسنده با حضور نماینده ولی فقیه در سپاه الغدیر برگزار شد.

انتهای پیام/ ف
آدرس کوتاه :