شناسه : 34694159
آیت الله اعرافی:


آیت الله اعرافی در جمع مسئولین جهاد کشاورزی میبد اصلاح الگوی مصرف آب در زمینه کشاورزی را از مهمترین اولویتها و به عنوان یک تکلیف اسلامی، انقلابی، ملی و جهادی و نیز یک فریضه یاد کرد که باید مورد توجه همه قرارگیرد.

به گزارش یزدرسا به نقل از میبد خبر، آیت الله اعرافی امام جمعه میبد در دیدار با مسئولین جهاد کشاورزی که به مناسبت فرا رسیدن روز  27 خرداد روز کشاورزی و سالروز تشکیل جهاد سازندگی به فرمان حضرت امام خمینی (ره) در سال 1358 صورت گرفت، بر این که جهاد کشاورزی واقعا باید یک اداره الگو و نمونه باشد، تاکید و بیان داشت: با تلفیقی که از کشاورزی و جهاد صورت گرفته، انتظار آن می رود که هم سطح کارشناسی این اداره و ادارات مرتبط با آن ارتقا پیدا کند و هم مسائل معنوی، اخلاقی و فرهنگی آنها الگو و الهام بخش باشد.

وی افزود: مهمترین وظیفه ما در ارتباط با کارهای مردمی و اداری این است که به معنی واقعی خود را خادم مردم دانسته و در خدمت آنها باشیم و نیز پاسخگویی به مردم و تسهیل کارشان را یک نعمت بدانیم.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی خاطر کرد: باید تمرکز همه کارهای فرهنگی ما در کنار مباحث دینی، اخلاقی و مذهبی در این باشد که جهاد کشاورزی یک اداره الگو در پاسخگویی به مردم و ارتقا سطح خدمات به آنها است.

آیت الله اعرافی اظهار داشت: عمر اداری ما و شما در حال سپری شدن است و آنچه باقی می ماند این است در طی 20 الی 30 سال کار اداری خود ، چه اندازه گره گشایی از کار مردم کرده ایم، چقدر در ارتقای خدمات موفق بوده ایم و چه میزان در پیشرفت کشور کمک کرده ایم.

امام جمعه میبد در ادامه به موضوع آب که مرتبط با مسائل جهاد کشاورزی چون اصلاح الگوی مصرف  آبیاری است، اشاره و ابراز داشت: وضع ما در زمینه آب بحرانی هست و روز به روز بحرانی تر نیز می شود و از آنجایی که 80 تا 90 درصد آب در حوزه کشاورزی مصرف می شود وظیفه همه ما و شما این هست که اصلاح الگوی مصرف آب را در حوزه کشاورزی جزء مهمترین اولویتهای خود قرار دهیم .

وی با تاکید بر این که اصلاح الگوی مصرف آب باید به عنوان یک تکلیف اسلامی، انقلابی، ملی و جهادی باشد از طرح هایی که در این ارتباط در حال اجرا است تقدیر کرد و افزود: باید این امور را به صورت جهادی رشد داد و اینکه فراتر از برنامه متعارف برای اصلاح جوی ها و کانال ها کار می کنید و همچنین آبیاری تحت فشار و اصلاح الگوی کشاورزی که در دستور کار دارید ، مایه خوشحالی است. در کنار اینها لازم است با توجیه مردم، از امکانات مردمی هم بهره برد.

آیت الله اعرافی جهاد کشاورزی را از حوزه های اصلی اقتصاد مقاومتی برشمرد و به مهمترین روشها برای فعال کردن مردم و نقش آفرینی آنها اشاره کرد.

وی با نقش آفرین دانستن مجموعه جهاد کشاورزی هم در تولید و دسترسی مردم به مواد اصلی زندگی آنها و هم در تامین سلامتشان، بیان داشت: اصل تامین سلامت مردم و زیر ساخت آن در همه نهادها مخصوصا در جهاد کشاورزی با کار علمی کردن و رساندن محصول سالم به دست مردم مهم شمرده شود.

بحث گیاهان دارویی، پرورش ماهیان زینتی و قلمروهای جدید حوزه جهادكشاورزي که با آب و هواي استان سازگاری دارد، حفظ منابع طبیعی، توجه ویژه به منطقه ندوشن به عنوان قطب کشاورزی و دامداری استان، موضوع قیمت‌ها و تولید بیشتر و با‌کیفیت‌تر محصولات از ديگر موضوعات مورد اشاره اين عضو شورای انقلاب فرهنگی بود.

آیت الله اعرافی در پایان نگهداری از فضای سبز موجود و گسترش آن را مورد اشاره قرار داد و افزود: مقوله فضای سبز و محیط زیست يكي از زيرساخت‌هاي مورد نياز براي تامين سلامت جامعه و جهادكشاورزی در اين حوزه بايد به حفظ اراضی زراعی و فضای سبز موجود همت گمارد و اگر اين فضاها از بين رفت با بهره‌گيري از پساب بخش فاضلاب مجدداً براي ان جايگزيني ايجاد كند.

انتهای پیام/اد
آدرس کوتاه :