شناسه : 27690746
امام جمعه اشکذر:


امام جمعه اشکذر گفت: مهمترین عامل شکست مصدق اعتماد به غرب و تمسک به شعارها و انگیزه‌های بی‌ریشه و جدا از باورهای دینی مردم بود.

به گزارش یزدرسا به نقل از نسیم صادق، امام جمعه اشکذر در خطبه های این هفته نمازجمعه با اشاره به نزدیکی به سالروز ولادت حضرت فاطمه (س) اظهار داشت: مادران و زنان جامعه با نقش و وظیفه مهم همسری و مادری خود  می توانند تاثیرات مثبتی را در رشد و اصلاح جامعه ایفا کنند.

«حجت الاسلام طالبیان» امام جمعه اشکذر ضمن برشمردن فضایل حضرت فاطمه زهرا (س) که از ایشان به عنوان ام‌ابیها و کوثر قرآن یاد می شود،گفت: حضرت زهرا (س) که توجه خاص خداوند را با خود به همراه داشته اند، توانستند در دوران زندگی کوتاه خود معارف بسیاری را کسب کرده و  و ابعاد مختلف معنویت را در جامعه زنان تا به امروز به وجود آورد.

حجت الاسلام طالبیان سال نو را فرصتی مناسب برای بجا آوردن صله رحم و دید و بازدید دانست وگفت: همانگونه که به پاکیزگی دراین ایام اهمیت می دهیم دل های خود را هم از کینه و عداوت پاک نماییم و برای صلح وسازش پیشقدم باشیم.

وی با اشاره به ملی شدن صنعت نفت، آن را نقطه عطفی در تاریخ سیاسی و اقتصادی ایران دانست و گفت: ملی شدن صنعت نفت دست بیگانگان را از ایران قطع کرد و استقلال را به مردم کشور بازگرداند.

وی تصریح کرد: نهضت ملی شدن صنعت نفت دوره رهایی کشور از استعمار پیر انگلیس با رهبری مرجعیت دینی و حضور پرشور و انقلابی مردم ایران بود.

امام جمعه اشکذر با بیان اینکه در تاریخ معاصر ایران " نهضت ملی شدن صنعت نفت" یکی از حوادثی است که به عنوان مبارزه با استعمار پیرانگلستان به وقوع پیوست، اظهار داشت: در ماجرای ملی شدن صنعت نفت، نقش آیت‌الله کاشانی در نهضت ملی شدن صنعت نفت به عنوان یک رهبر دینی و کشاندن مردم مسلمان انقلابی به صحنه و پشتیبانی از دولت مصدق بر کسی پوشیده نیست و همین هم عامل مهم در پیروزی مصدق در برابر استبداد رژیم پهلوی بود.

وی افزود: مهمترین عامل شکست مصدق اعتماد به غرب و تمسک به شعارها و انگیزه‌های بی‌ریشه و جدا از باورهای دینی مردم بود. 
آدرس کوتاه :