شناسه : 30337339
در نشست آموزشی طلایه داران امر به معروف تفت مطرح شد


در نشست آموزشی طلایه داران امر به معروف تفت عنوان شد: امر به معروف و نهی از منکر شامل تمام قسمت های زندگی می شود و منحصر به یک یا دو موضوع خاص نیست.

به گزارش یزدرسا به نقل از صبح تفت، جلسه آموزشی طلایه داران امر به معروف و نهی از منکر شهرستان تفت  با حضور حجج اسلام دکتر طباطبایی و بشکانی کارشناسان استان یزد برگزار شد.

«حجت الاسلام و المسلمین بشکانی» در این نشست با بیان اینکه آموزش مسائل دینی ضرورت اصلی جامعه ماست گفت: لازم است مسائل مختلف مورد نیاز دینی اولویت بندی شود و بر اساس اولویت ها برنامه ریزی شود.

«حجت الاسلام و المسلمین دکتر طباطبایی» نیز با اشاره به حدیثی از امام علی علیه السلام که فرمودند تمام واجبات الهی و جهاد در راه خدا در مقابل امر به معروف و نهی از منکر همانند قطره ای در برابر دریاست گفت: امر به معروف و نهی از منکر شامل تمام قسمت های زندگی می شود و منحصر به یک یا دو موضوع خاص نیست.

وی با بیان اینکه همه باید آمر و ناهی، مأمور و منهی در همه مسائل، همه مکان ها و همه زمان ها باشند، آموزش شیوه های صحیح امر به معروف و نهی از منکر را مهم دانست و افزود: یک آمر به معروف باید همانند آیینه عمل کند؛ آیینه به اندازه خوبی ها و بدی ها را نشان می دهد، برای نشان دادن باید خودش تمیز باشد، فقط به خود شخص نشان دهد، حتی اگر بشکند هم باز واقعیت ها را نشان دهد.

انتهای پیام/ک*
آدرس کوتاه :