شناسه : 26934547
رئیس مرکز رشد گیاهان دارویی اشکذر:


رئیس مرکز رشد گیاهان دارویی اشکذر گفت: هدف از برگزاری این ایده شو، پرورش قدرت خلاقیت و ایده‌پردازی در یک محیط علمی به منظور ایجاد فرهنگ نوآوری، جذب سرمایه گذار و تجاری سازی ایده های نو و فناورانه در حوزه گیاهان دارویی است.

به گزارش یزدرسا به نقل از نسیم صادق، اولین ایده شوی کسب و کارهای موفق و کارآفرینی در زمینه گیاهان دارویی در سالن خاتم الانبیاء اشکذر برگزار شد.

در این همایش که با حضور فعالین این حوزه برگزار شد، حضار با طرح ایده خود در زمینه گیاهان دارویی و ایجاد کسب و کاری جدید در این حوره هر کدام به مدت چهار دقیقه به بیان ایده های خود پرداختند.

«دکتر افروزیان» رئیس مرکز رشد گیاهان دارویی شهرستان اشکذر در حاشیه این همایش، در گفت و گو با خبرنگار نسیم صادق، با اشاره به جایگاه شهرستان اشکذر در پرورش گیاهان دارویی گفت: مرکز رشد گیاهان دارویی اشکذر اولین مرکز رشد گیاهان دارویی در استان یزد است که به صورت تخصصی در این حوزه فعالیت می کند.

وی با اشاره به سیاست های اجرایی این مرکز در راستای تقویت کسب و کارهای نو، افزود: ما در این مرکز به افراد و یا گروه های مستعدی که دارای ایده های نوآورانه صنعتی هستند، مشاوره و آموزش های لازم برای آشنایی با بازار را ارائه می دهیم.

وی به توامندی مرکز رشد گیاهان دارویی نسبت به تبدیل ایده های برتر به محصولات قابل ارائه به بازار، تصریح کرد: برای کارآفرینان و واحدهای کوچک و متوسطی که با تکیه بر علم و فناوری دارای ایده های قابل تجاری شدن هستند نیز برای مدت چند سال اطلاعات و خدمات مشاوره ای را برای رشد و ارتقای آن ها ارائه می دهیم.

دکتر افروزیان با اشاره به برگزاری این همایش با مشارکت دفتر تجاری‌سازی فناوری و اشتغال دانش‌آموختگان جهاددانشگاهی یزد، خاطرنشان کرد: هدف از برگزاری این ایده شو، پرورش قدرت خلاقیت و ایده‌پردازی در یک محیط علمی به منظور ایجاد فرهنگ نوآوری، جذب سرمایه گذار و تجاری سازی ایده های نو و فناورانه در حوزه گیاهان دارویی است.

رئیس مرکز رشد گیاهان دارویی اشکذر بسترسازی جهت تجاری کردن دستاوردهای تحقیقاتی، ایجاد زمینه کارآفرینی و حمایت از نوآوری و خلاقیت نیروهای محقق جوان، کمک به اقتصاد محلی مبتنی بر فناوری، ایجاد فضای لازم جهت گسترش و رشد واحدهای کوچک و متوسط دانش مدار و فناور فعال، تولید و توسعه محصولات و فرایندهای فناوری قابل عرضه به بازار، را از اهداف راه اندازی این مرکز تحقیقاتی برشمرد.

 
آدرس کوتاه :