شناسه : 38626044
گوشه ای از جنایات آمریکا علیه یزدی‌ها؛

«حادثه صحرای طبس»؛ مشتی از خروارها جنایات آمریکای آدم کش/خانواده یزدی که با شلیک آمریکایی‌ها پرپر شد


استان یزد که از دیرباز به دارالعباده بودن شهرت گرفته در طول عمر چهل ساله انقلاب اسلامی از اقدامات خصمانه آمریکا بی نصیب نبوده و خسارت جانی و مالی بی شماری را بجا گذاشته است

به گزارش یزدرسا، بی شک بازنده اصلی واقعه انقلاب اسلامی ایران؛ استکبار جهانی به رهبری شیطان بزرگ آمریکا است. چراکه انقلاب اسلامی دست چنین کشور خبیثی که تا قبل از انقلاب اسلامی هرکاری که اراده می کرد در ایران انجام می داد و کسی نه تنها مانع آن نمی شد بلکه راه گشای آن هم بود قطع کرد.

انقلاب اسلامی راه استقلال و مبارزه با استکبار و استعمار را در پیش گرفت. بر همین اساس در بیش از چهار دهه گذشته انواع و اقسام اقدامات خصمانه را از سوی آمریکا از همان روزهای آغازین پیروزی انقلاب اسلامی تاکنون علیه مردم و نظام جمهوری اسلامی شاهد بوده و هستیم.

جنایاتی که چه به صورت مستقیم و چه با حمایت آمریکا علیه مردم ایران صورت گرفته است. البته جنایات آمریکا تنها به پس از پیروزی انقلاب بر نمیگردد بلکه قبل از انقلاب از سال 1332 تا پیروزی انقلاب اسلامی آمریکایی ها اقدامات خصمانه و جنایات کارانه ای از جمله کودتای 28 مرداد را انجام داده اند.

استان یزد که از دیرباز به دارالعباده بودن شهرت گرفته در طول عمر چهل ساله انقلاب اسلامی از اقدامات خصمانه آمریکا بی نصیب نبوده و خسارت جانی و مالی بی شماری را بجا گذاشته است که در این نوشتار با مروری کوتاه، به مهمترین اقدامات و جنایات ایالات متحده آمریکا علیه یزدی ها اشاره می شود.

***خانواده یزدی که در فاجعه انفجار پرواز 655 از بین رفت!

پرواز مسافربری شماره 655 شرکت هواپیمایی ایران‌ایر با شناسه «IR655» از تهران به مقصد دوبی در تاریخ 12 تیر 1367 (3 ژوئیه 1988میلادی) پس از توقف بین راهی در بندر12 هزار پایی بر فراز خلیج فارس سرنگون شد و تمامی 290 سرنشین آن که شامل ۴۶ مسافر غیر ایرانی و 66 کودک بودند،  به شهادت رسیدند ، این اتفاق از نظر میزان تلفات انسانی، هشتمین جنایت مرگبار هوایی تاریخ است.

در بین سرنشینان این پرواز 19 شهروند یزدی به شهادت رسیدند که غمبارترین آن شهادت خانواده حسین دهقان چناری بود، شهید دهقان چناری به همراه همسر و سه فرزند خود در این پرواز به شهادت رسیدند و این تراژدی زمانی غم انگیزتر شد که وقتی جنازه مادر در بستر خلیج فارس پیدا شد هنوز کودک خردسالش را در آغوش داشت!

تعدادی از مسافران یزدی در حادثه سقوط هواپیمای655

***سربه نیست شدن جوانان یزدی در جریان کودتای 28 مرداد

نقش جنایتکارانه آمریکا در کشور به ویزه در کودتای 28 مرداد بر کسی پوشیده نیست، انجاکه متخصصان "سیا" در امور ایران پس از اختیار یافتن، تدارک کودتا را آغاز کردند.آنان وضعیت را مورد مطالعه قرار دادند و در ۶ آوریل/ ۲۸ فروردین گزارش اولیه‌ای تهیه کردند که نتیجه می‌گرفت که یک کودتای مورد حمایت "سیا" شدنی و "زاهدی" بهترین نامزد برای جانشینی مصدق است.

در آن زمان که حکومت پهلوی رو به نیستی می رفت، علاوه بر محرومیت هایی که به مردم تحمیل می شد، جوانان زیادی به اشکال مختلف سربه نیست شدند که برای نمونه می توان به جوان رضوانشهری اشاره کرد که به دلیل فعالیت های دینی و انقلابی با یک تصادف ساختگی سربه نیست شد یا در رکن اباد میبد در سال 56 جوان دیگری به همین نحو از میان برداشته شد.

حتی می توان برای شکنجه های بی رحمانه ساواک در این دوره نمونه های زیادی اورد که جوانان زیادی را در یزد به کام مرگ و بیماری های دائمی کشاند که همه خسارت محض تلقی می شود.

***حادثه صحرای طبس و شهادت شهید محمد منتظرقائم

عملیات طبس یا پنجه عقاب نام عملیاتی نظامی بود که توسط نیروی دلتا ارتش ایالات متحده در 5 اردیبهشت 1359 برای آزادسازی آمریکایی‌های دستگیر ‌شده در لانه جاسوسی انجام شد.

در این جریان که با دستور مستقیم کارتر رئیس جمهور وقت امریکا عملیاتی شده بود، پس از شکست مفتضحانه در صحرای طبس، با نفوذ داخلی و توطئه عامل همراه با آمریکا هلی‌کوپترهای بجامانده که اسناد محرمانه و اسرار زیادی را در دل خود داشتند سه مرتبه بمباران شدند که فرمانده وقت سپاه یزد سردار شهید محمد منتظرقائم و همراهانش که برای بررسی وارد منطقه شده بود در اولین مرحله بمباران به شهادت رسید و خونش روشنی بخش حیله ها و توطئه های امریکا علیه انقلاب اسلامی شد.

سردار شهید محمد منتظرقائم

واقعه صحرای طبس

حضور رهبر معظم انقلاب در تشییع پیکیر شهید منتظرقائم

***پشتیبانی آمریکا از هشت سال جنگ نابرابر

هشت سال دفاع مقدس، نمونه بارز جنایت آمریکا است چراکه شریک جرم اول صدام به طور مستقیم و غیرمستقیم دولت امریکا است، تغذیه صدام با سلاح های شیمیایی توسط اروپا و آمریکا چنان پرواضح است که می توان همچنان آثار این جنایت را در کشور دید.

استان یزد با اهدای 4000شهید والامقام و تعداد زیادی جانباز که بسیاری از ان ها جانبازان شیمیایی و اعصاب و روان هستند مهر تاییدی بر جنایات آمریکا بر مردمان این سرزمین است.

شراکت آمریکا در جنایات هشت سال جنگ تحمیلی بعثی ها تنها به تغزیه تجهیزات و سلاح بسنده نمی شود و در بسیاری از موارد با ارائه اطلاعات ماهواره های جاسوسی خود به صدام موجب شهادت هزاران نفر از جوانان این مرز و بوم شد.

در کتاب «ویرانه های دروازه شرقی» که عنوان کتاب هم با کنایه انتخاب شده، فرمانده اطللاعات ارتش عراق به صراحت عنوان می کند که هر عصر دوشنبه پیکی به سفارت آمریکا برای دریافت اطلاعات تازه به سفارت آمریکا فرستاده می شده است.

جنایات آمریکا بر علیه مردم ایران به اندازی است که تاریخ تا به ابد حکایت های فراوانی را برای اثبات ان ها در دل خود دارد که هر گوشه آن سرباز کند خباثت شیطان بزرک نمایان تر می شود.

انتهای پیام/
آدرس کوتاه :
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.