شناسه : 36633238
نماينده بزرگترين حوزه انتخابيه كشور:


نماينده بزرگترين حوزه انتخابيه كشور گفت:موضع‌گیری‌های قاطعانه رهبر انقلاب پاسخ محكمي به اظهارات آمریکایی‌ها بود كه اين موضع‌گیری‌ها ناشي از شناخت دقيق دشمن و نقشه‌های او است.

محمدرضا صباغيان در گفتگو با خبرنگار يزدرسا، با اشاره به سخنان اخير رهبري در ديدار با نخست‌وزیر ژاپن گفت: صحبت‌های محكم و متقن رهبري در ديدار با نخست‌وزیر ژاپن مسير منفعلانه سياست خارجي در مقابل آمريكا را مقتدرانه تغيير داد و نقشه چماق و هويج ترامپ را بر آب كرد و لازم است دستگاه ديپلماسي كشور همين مسير را به‌طورجدی دنبال كند.

وي افزود: موضع‌گیری‌های قاطعانه رهبر انقلاب پاسخ محكمي به اظهارات آمریکایی‌ها بود كه اين موضع‌گیری‌ها ناشي از شناخت دقيق دشمن و نقشه‌های او است. دشمن نه امروز بلكه هرزمانی اگر در طرف مقابل ضعفي را احساس كند حمله خواهد كرد اما اقتدار همواره دشمن را به عقب رانده است.

صباغيان بابیان این‌که در هر زمینه‌ای اقتدار نشان داده‌ایم به نتيجه دلخواه رسیده‌ایم و هرکجا با ضعف و عقب‌گرد حركت كنيم  دشمن نتيجه خواهد گرفت افزود: مقام معظم رهبري پيام محكم و قاطعي را به نخست‌وزیر ژاپن دادند كه در سطح بین‌المللی و داخلي بازتاب وسيعي را داشته است.

وي يادآور شد: سال‌ها مذاكره شد و قرارداد برجام بسته شد اما آمريكا به‌راحتی از آن خارج شد و به تعهدات خود عمل نكرد ازاین‌رو طبيعتاً نبايد كشور را در حوزه ضعف قرارداد و دوباره پاي ميز مذاكره رفت.

عضو کمیسیون امور داخلی و شوراها ادامه داد: مذاکره تاکنون نتیجه‌ای جز تحریم و فشار بیشتر نداشته و ازاین‌رو تجربه خسارت محض برجام نباید تکرار شود. ميز مذاكره يعني مجدداً امتياز دادن، به اين معني كه امتيازاتي كه تاكنون داده‌ایم كافي نبوده و بازهم بايد امتياز بدهيم و مطمئناً بازهم طرفهاي مقابل به تعهدات خود عمل نخواهند كرد.

صباغيان در خصوص تلاش عده‌ای در داخل و خارج از كشور براي مذاكره مجدد اظهار داشت: براي كشور و ملتي كه یک‌بار مذاكره كرده و به توافق هم رسيده است اما دشمن با فريبكاري به تعهداتش عمل‌نکرده است مجدداً بحث مذاكره كردن عاقلانه نخواهد بود و نبايد به آن توجه كرد و صحبت‌هاي رهبري نيز پاياني بر اين موضوع بود.

انتهاي پيام/ق

 
آدرس کوتاه :