شناسه : 8847855
وقتی تب «شایسته سالاری» در استان یزد 180درجه بالا می زند!

«شایسته سالاری» یا ایستگاه «شایسته پنداری» مسئولان استان یزد با «مدیر متخلف» برای بهزیستی


گویا پس از ناکام ماندن لابی گری ها ، فشارها و خط دهی رسانه ای برخی مسئولان استان یزد برای انتصاب افراد خاص! برای مدیریت دستگاه فرهنگ و ارشاد اسلامی استان و سردرگمی چندین ماهه در انتخاب مدیر کل این دستگاه، هنوز این مسئولین برای ورود افراد مسئله دار به دستگاه های مهم و حساس استان از هیچ تلاشی فروگذار نیستند و این بار نوبت به «سازمان بهزیستی» رسیده است!

یزد رسا؛ «دولتی موفق خواهد بود که فراجناحی باشد. مگر می شود با یک جناح کشور را اداره کرد...» این سخن دکتر حسن روحانی در مراسم اعلام نامزدی خود برای انتخابات ریاست جمهوری بود که پس از تجربه ی چند دوره  حضور در مجلس و عضویت فعال دردولت اصلاحات و مجمع تشخیص مصلحت نظام ،  باشعار «اعتدال و امید» اکثریت آراء را از آن خود کرده و رئیس جمهور ایران اسلامی شد.


«روحانی» با هدف آشتی عملگرایانه در میان دوجناح اعلام کرد از توان مدیریت وتجربه هر دوجناح «اصلاح طلبی» و «اصولگرایی» به شکل دو بازوی توانمند استفاده خواهد کرد تا واگرایی تبدیل به همگرایی شود، اما پس از 24خرداد سال 1392که نتایج آرا اعلام شد تعریف های مختلفی از شعار اعتدال به ویژه در استان یزد مطرح گردید که فاصله ی زیادی با تعریف رئیس جمهور منتخب داشت!


با گذشت زمان و تغییر مدیران استان یکی پس از دیگری، ماهیت شعار «دولت فراجناحی» در یزد روز به روز نمایان تر شد! و در یک پروسه زمانی اکثر مدیران استان چه شایسته و چه ناکارآمد از افراد بالا دستی گرفته تا افراد پایین دستی دولت در استان تغییر کردند!

 

البته در این مجال نباید از تلاش برخی مدیران ارشد استان در بهره گیری از فشارهای برنامه ریزی شده و هدایت و خط دهی برخی سایت ها و نشریات افراطی و زنجیره ای برای فشار به افکار عمومی جهت تغییرات وسیع در حوزه های مدیریتی در راستای شعار « فشار از پایین ، چانه زنی از بالا » چشم پوشی کرد .


هرچند استاندار یزد در مراسم معارفه خود به صراحت فراجناحی بودن خود را اعلام کرد و گفت:«من هم اصولگرا هستم و هم اصلاح طلب» و مدیران استان اعم از فرمانداری ها و ادارات دولتی را (با توجه به متن ابلاغیه ها) بر اساس شایستگی و تجربه انتصاب کرده است ؛ اما تقلاهایی که برای انتصاب  برخی افراد متخلف و سابقه دارصورت گرفت ، به دور از ادعاها و شعارهای دولت بود که با کمی ریزبینی می توان به آن واقف شد.


گویا پس از ناکام ماندن لابی گری ها ، تلاش و فشار برخی مسئولان استان برای انتصاب افراد مسئله دار برای تصدی  دستگاه فرهنگ و ارشاد استان ـ که خوشبختانه این دستگاه مهم ، با روشنگری های صورت گرفته نمک گیر هزار فامیل نشد ـ و سردرگمی چندین ماهه در انتخاب مدیر کل این دستگاه، هنوز این مسئولین برای ورود و نفوذ افراد مسئله دار حتی سطوح بالا به دستگاه های مهم و حساس استان از هیچ تلاشی فروگذار نیستند و این بار نوبت سازمان بهزیستی استان شده است!


به گواه کارشناسان امر و همچنین بیلان عملکرد بهزیستی کشور، استان یزد در 140 فرآیندی که در بهزیستی وجود دارد ، در چند سال گذشته جزو پنج استان برتر بوده و هر ساله حداقل یکی از معاونت ها و دفترهای موجود در سطح کشور رتبه اول را کسب کرده اند که مستندات آن ها را می توان در بهزیستی استان و کشور یافت.


کسب حدود 100 تقدیر نامه ؛ اخذ رتبه برتر مرکز علمی کاربردی بهزیستی استان در بین 900 دانشگاه در سراسر کشور در سال 91 و نیز ایجاد رشته کارشناسی ارشد برای اولین بار در بین دانشگاه های علمی کاربردی یزد نیز از دیگر اقدامات مدیریت سابق این دستگاه است که خود گواه عملکرد شایسته وی است.


هرچند اگر از دلایل نامعلوم برکناری مدیر سابق سازمان بهزیستی استان یزد بگذریم، باتوجه به بحث «شایسته سالاری و اعتدال» دولت محترم باید دید چه جایگرینی برای تصدی گری این دستگاه مهم و حساس انتخاب خواهند کرد که از مدیر سابق شایسته تر باشد؟!


اخبار گوشه و کنار حکایت از تلاش مجدد برخی مسئولین استان برای انتخاب «ج . ع» دارد! کسی که در دولت های اسبق 5 سال در سمت تصدی گری سازمان بهزیستی استان بود و عملکرد روشن وی در حوزه های مختلف این دستگاه مشخص و در خاطرات همه مددجویان و کارکنان آن وجود دارد!


«ج. ع» در سال 85 از سمت مدیر کلی بهزیستی استان یزد به سمت مدیر کل بودجه و تشکیلات بهزیستی کشور منصوب شد؛  اما در مدت کمتر از یک سال به علت تخلفات محرز و عدم کارآیی لازم،  فوری از سمتش بر کنار شده و مجدداً در بهزیستی استان یزد در پست کارشناس مشاوره خدمت کرد.


وی در یزد نیز نتوانست عملکرد خوبی از خود نشان دهد ؛ به گونه ای که از سال 86 تا 92 (حدود هفت سال) جمع ساعت های حضور در محل کارش شاید به اندازه ساعات کاری یک سال یک کارمند عادی هم نرسد! که بارها در این خصوص تذکر لازم را دریافت کرد، اما مؤثر واقع نشد! و باز هم در تأخبر وتعجیل و حتی غیبت غیر مجاز اصرار ورزیده که طی رو مرحله تخلف وی گزارش و بادرج در پرونده استخدامی محکوم شد!!

تصاویر بخشی از ساعات کاری مدیر شایسته !

اصل و کامل اسناد در دفتر سایت محفوظ است

 

«ج .ع» در زمان تصدی خود در بهزیستی استان، با مجوز بهزیستی «مرکز مشاوره ژنتیک» راه اندازی کرد و کماکان مشغول است ؛ اما نکته حائز اهمیت این که چندین سال از مدت اعتبار مجوز وی گذشته، ولی با وجود اخطارهای مکرر حاضر به مراجعه برای تمدید آن نشده و هنوز هم  همچنان بدون مجوز مشغول فعالیت است!


جالب تر این که وی بدون مجوز قانونی، اقدام به راه اندازی « آزمایشگاه ژنتیک»  کرده و با اقدامات آزمایشگاهی خود بارها مورد اخطار دانشگاه علوم پزشکی قرارگرفته است!

 


حال آنکه وی در مسند «مسئول کمیسیون ماده 26 بهزیستی استان» قرار گرفته که وظیفه بررسی مجوز و نظارت بر مراکز مربوطه است! این سئوال در ذهن مردم متبادر است که فردی که خود پاینبد به قوانین این کمیسیون و اخلاق نیست، چگونه می تواند وظایف قانونی مورد نظر قانون گذار را عملیاتی کند ؟!!


طی یکی دو سال اخیر نیز این «اصلاح طلب تندرو» در بهزیستی شهرستان یزد به عنوان «مشاور ژنتیک » مشغول بوده است که از این موقعیت نیز سوء استفاده کرده و به دلیل ارجاع بیماران به مطب خود و انجام آزمایش بیماران در مطب با مبالغ گزاف، با شکایت های تعدادی از بیماران ، به وی تذکراتی داده شد . در حالی که انجام این آزمایشات برای بیماران و مددجویان در بهزیستی به مراتب ارزان تر تمام می شود!


با این وجود هنوز نیز از گوشه و کنار صحبت از ادامه تخلفات وی در این خصوص، ارائه مشاوره در ساعات اداری و ارجاع بیماران به مطب می شود که اثبات صحت و سقم این موضوع در این نوشتار نمی گنجد اما تخلفات آقای «ج . ع» در زمان تصدی گری خود به همین جا ختم نمی شود. اسناد موجود گواه آن است که در راستای تقویت مرکز ژنتیک غیرقانونی خود و تضعیف مراکز دیگر ، از جمله میبد اقدامات غیر اخلاقی از جمله جابجایی و فرستادن به مرخصی اجباری و ... در مورد فعالان دیگرمراکز ژنتیک استان انجام داده است .


وی انتصاب افراد معلوم الحال ، غیر متخصص و کم سابقه به عنوان مشاور، تخریب مدیر قبلی، توقف مغرضانه فعالیت ها وعملیات های انجام شده دولت قبل مانند اردوگاه نیر بهزیستی، ساخت و ساز در TC، مرکز ژنتیک میبد و مسکن های مهر و ...، هزینه کرد درصد بالایی از اعتبارات مربوط به مددجوبان در مراسم ضیافت و پذیرایی مراسم بی مورد مختلف و اهداء هدایا به ... و ... ، تخریب، تغییر و بی احترامی به افراد مشغول در حیطه مدیر سابق این دستگاه، انتصاب افراد با سوابق ضعیف و فعالیت های مخالف ارزش ها و مخالفت با نظام و فعال در فتنه 88 به عنوان معاون خود!، بایکوت برخی از معاونت های کارآمد و فعال و حذف بدون دلیل «مسئول دفتر عمرانی بهزیستی» که از افراد مورد قبول همه پرسنل این دستگاه و مؤسسات مرتبط است، حذف و برخورد نامناسب با «دایره حقوقی این سازمان» که وی در سال های گذشته جزء افراد برتر و مطرح در سطح کشور در حوزه بهزیستی بود و به کارگیری بدون مجوز خدمتگزار ویژه!  و ... با پرداخت حقوق فاکتوری را در کارنامه چند ماهه خود دارد!

 


مردمی که مدیران ارشد استان همواره از آنها دم می زنند، منتظر دریافت پاسخ سئوالات زیر هستند :

 

  * تلاش برای انتصاب چنین افراد مسئله دار که ناکارآمدی وی هم از لحاظ قانونی و هم عرفی بر همه مبرهن و روشن است با چه هدفی دنبال می شود؟!


  * آیا شعار « اعتدال و شایسته سالاری» با انتصاب این گونه افراد در سمتهای بالای استان مدیرکلی ادارات مطابقت دارد؟!


  * انتصاب افراد مسئله دار ، ضعیف  و قانون گریز اجحاف در حق مددجویان و مجموعه بهزیستی استان نیست؟!


  * به کارگماردن افراد متخلف و بی تعهد ، در پیشبرد اهداف مسئولان بالادستی استان و افکار عمومی اثر سوء نخواهد گذاشت؟!


  * ...
 
آدرس کوتاه :
رای شما
میانگین (7 آرا)
The average rating is 4.285714285714286 stars out of 5.


آدمی
واقعا که اسم خودمون رو گذاشتیم مسلمان واینطور از تخریب دیگران لذت میبریم
هرکسی اگر به یاد داشته باشد که روزی خواهد مرد ودر آن دنیا باید جواب کارها وگفته هایش را بدهد اینگونه برای دنیا سنگ به سینه نمیزند
وای بر ما !!!!!
0 (2 آرا)
پست شده در ۱۳۹۳/۰۸/۳ ۱۵:۵۴
shahab
behtar ast be jaye jave zadegi sari be site .....bezanid va javabie ra bekhanid!
+1 (1 رای)
پست شده در ۱۳۹۳/۰۸/۱ ۱۷:۳۸
کارمند
بدخواهان بدبنند ع .باعفت است.و اینها به او نمیچسبد.
+2 (2 آرا)
پست شده در ۱۳۹۳/۰۸/۱ ۱۷:۳۹
حامد
...
+1 (1 رای)
پست شده در ۱۳۹۳/۰۸/۱ ۰۹:۰۲
حامد
کلی بگم ، دکتر رحیمی نسب یکی از بهترین مدیران استان می باشند و باید حتما از او و نظراتش در مورد مدیریت کلان استا استفاده کرد پس هر وقت جلو ضرر و بگیری فایده هست .
0 (2 آرا)
پست شده در ۱۳۹۳/۰۸/۱ ۰۹:۰۱
دانشجو
درسته كه دير ميومده.
ولي عوضش زود ميرفته جناب.
اين بجاي اون
+2 (2 آرا)
پست شده در ۱۳۹۳/۰۷/۳۰ ۱۳:۴۲ در پاسخ معلول محمد
سلامي
سلام
اين نكته خيلي قابا تامل است.
پول معلول ميره براي رسنوران مشيروالممالك صرف شام ميشه.
هزینه کرد درصد بالایی از اعتبارات مربوط به مددجوبان در مراسم ضیافت و پذیرایی مراسم بی مورد مختلف و اهداء هدایا به ... و ... ، تخریب، تغییر و بی احترامی به افراد مشغول در حیطه مدیر سابق این دستگاه، انتصاب افراد با سوابق ضعیف و فعالیت های مخالف ارزش ها و مخالفت با نظام و فعال در فتنه 88 به عنوان معاون خود
+1 (3 آرا)
پست شده در ۱۳۹۳/۰۷/۳۰ ۱۳:۳۹
دانشجو
کسب حدود 100 تقدیر نامه ؛ اخذ رتبه برتر مرکز علمی کاربردی بهزیستی استان در بین 900 دانشگاه در سراسر کشور در سال 91 و نیز ایجاد رشته کارشناسی ارشد برای اولین بار در بین دانشگاه های علمی کاربردی یزد نیز از دیگر اقدامات مدیریت سابق این دستگاه است که خود گواه عملکرد شایسته وی است.
+2 (2 آرا)
پست شده در ۱۳۹۳/۰۷/۳۰ ۱۰:۳۲
مريم
به به
به به
چه شود؟
به اين ميگن مدير شايسته.
آقا جان درسته كه دير ميومده.ولي عوضش زود ميرفته.اين پاي اون در
+2 (2 آرا)
پست شده در ۱۳۹۳/۰۷/۳۰ ۱۰:۲۵
مهدی
ممنون از مطلب شما
از زحمات مدیرکل سابق آقای دکتر رحیمی نسب قدردانی میکنم
+1 (5 آرا)
پست شده در ۱۳۹۳/۰۷/۲۹ ۱۵:۰۲
معلول محمد
سرپرست بهزيستي با مشغله زيادي كه دارند هرروز ساعت 11 كار خود را ترك ميكنند و به مركز ژنتيك رفته و بيماران را جهت آزمايش ژنتيك به آزمايشگاه خود ارجاع داده و هزينه هاي خارج ازتعرفه دريافت مي كند جالب اين است كه آزمايشگاه مذكوربودون مجوز مي باشد..... از طرف معلول محمد
+2 (4 آرا)
پست شده در ۱۳۹۳/۰۷/۲۸ ۲۳:۱۸
q
رانت خانوادگي دكتر عارف و اظهار نظر جالب معاون س ا استاندار يزد

م ر ع خواهر زاده ي دكتر محمد رضا عارف به سمت معاون بنياد نخبگان استان يزد منصوب شد.م ر ع هم اكنون دانشجوي دكتري دانشگاه ازاد اراك ميباشد و البته دوره كارشناسي و كارشناسي ارشد خود را نيز در دانشگاه ازاد گذرانده است.او جانشين ريس ستاد انتخاباتي دكتر عارف در انتخابات رياست جمهوري سال گذشته بود.اما طي ماههاي اخير بنا به سفارشاتي؛ او با وجود انكه همچنان دانشجو ميباشد و استخدام بصورت مربي با مدرك كارشناسي ارشد منع قانوني دارد از دانشگاه پيام نور مركز حكم ايشان ابلاغ ورييس پيام نور استان يزد مجبور به بكار گيري ايشان بعنوان عضو هيۀت علمي دانشگاه پيام نور مي شود.
هم اكنون نيز به سمت معاون بنياد نخبگان استان يزد منصوب شده است و البته اين انتصاب در شرايطي است رسانه هاي اصلاح طلب محلي نيز حتي پيش از حكم رسمي توسط رييس بنياد نخبگان يزد اقدام به فضا سازي رسانه اي كرده اند و ايشان را در تعطيلات 14 خرداد بعنوان قائم مقام بنياد نخبگان استان يزد از سوي دكتر ستاري منصوب مي كنند كه دروغ محض است ( لينك 1 در زير امده است.) هر چند استفاده از رانت و نفوذ دكتر محمد رضا عارف در بنياد نخبگان جهت اين انتصاب فاميلي كاملا مشهود ميباشد و با شعارهاي انتخاباتي دكتر عارف كاملا در تعارض ميباشد اما اظهار نظر جالب و فرار رو به جلوي اقاي ط معاون س ا استاندار يزد در مراسم معارفه ي خواهرزاده ي دكتر عارف نيز تاييد و تاكيدي غير مستقيم بر اين رانت خانوادگي دكتر عارف ميباشد. ( لينك 2 در زير امده است.)
تبصره 1: ضرورت تناقض گويي بين قائم مقام و معاون چيست؟ آيا آقايان فرق بين قائم مقام و معاون را نمي دانند يا خود مي گويند تا بشود و يا خود را به ناداني زده اند!!!
تبصره 2: آيا آقاي ع عضو بنياد نخبگانند با اين ويژگي ها ي شاخص !!!
تبصره 3: آيا هر كس در ستاد اصلاح طلبان چاي خورد هم مستحق پست و سمت است؟؟؟
تبصره 4: آقاي دكتر عارف هم مي دانند؟؟؟
تبصره 5: آيا اين رانت به تعبير آقاي ط معاون جوان و با تجربه استاندار نيست؟؟
و چندين و چند تبصره ديگر از جمله چه كسي توصيه كرده است: دكتر عارف استاندار معاون س شايستگي رييس سازمان نخبگان و......
+3 (3 آرا)
پست شده در ۱۳۹۳/۰۷/۲۸ ۲۲:۵۴
ایرانی تبار
سلام دوست عزیز نویسنده

ممنون از پرداختن به این موضوع به این مهمی ...
اما خسته شدیم از این همه این برای اون بزنه اون برای این تا شما باند شما میاد بر مسند قدرت هر کاری بدتر است می کنید و سکوت پیشه می سازید .. تا شما میرید اونا میان سکوت میشکنید و مینویسید و طرفدارهای اون دسته سکوت می کنند .. این شده بازی در کشورمان و این وسط مردم کیلو چند بابا یک مدیر کل رو بیچاره می کنید دیروز یادتون شرکت شستا رئیس سازمان بهزیستی وقت جناب دادستان عزیز چه گندی زد وقتی دولت نهم و دهم گند می زد به مملکت اکه امروز از بوی تعفنش مملکت سوخته شده و خیلی ها هم مردن کجا بودین بنوسین که حالا میرین کاغذ پرونده ها رو زیرو رو می کنید و سند میارین خدا ما را ایران را دین را اسلام را دنیا را آخرت را از دست این چی ها و راستی ها اصلاح طلب و اصولگرا راحت ساز خدایا خسته شدیم از این همه بدبختی ...
دوست خوب بنویس از بدبختی ملتی که 6 ماه جلوتر پول میدهند میلیونی به یک شرکت خودرو ساز با 45 روز تاخیر خودرو میگیرند بعدهم پلاک نمی کنند واسشون که مثلا ایمنی نداره ماشیناشون بازم ملت بدبخت چوبشو میخوره اونم چه جوری اگه ماشین ایمنی نداره و جون مردم واسه آقایون عزیزه که دائم تذکر نمی خواد بابا بندین در اسن شرکت های مسخره رو اگر ایمنی نداره چرا بعد 20 روز مشکل پلاک حل میشه ماشینی که تو منزل من 20 روز پارک بوده کی اومد نقص ایمنی اون رو برطرف کرد که مجوز پلاک میدین میخای بگبن امداد غیبیه برادر حتما ..
نه خیر آقا جان شرکت خودرو سازی که هم به دولت در همه دوره هایش از دولت اول تا یازدهم باج میلیاردی میده به پلیس ناجا باج میلیاردی میده باید هم بمونه چرا نباشه چند روز توقف پلاک گذاری به یک بهانه بعد گرفتن باج (بخوانید دادن فرصت دوباره به خودرو سازها برای رفع نقص محصولاتشون ) و آزاد سازی پلاک گذاری
برادر یزد رسا صدایت را رساتر کن و از این دردهای مردم بنویس مسئولین که همه از یک قماشند سگ زرد برادر شغال این دولت و اون دولت نداره از دردهای واقعی مردم بنویس ///
کجائید ای شهیدان خدائی کجائید ای بلاجویان دشت کربلائی تا اینها رو ببینی ..
+4 (4 آرا)
پست شده در ۱۳۹۳/۰۷/۲۸ ۲۰:۴۹
علی
در اغلب شهرستانها نیز افراد باندی از جناح طرفدار فتنه گران گذاشته ان بویژه بعضی فرمانداران نالایق این آقایان دنبال باند بازی هستند فکر مردم نیستند امیدواریم روزی نزد مردم رسوا شوند آقای ط خودش اصل فتنه است
+1 (3 آرا)
پست شده در ۱۳۹۳/۰۷/۲۸ ۲۰:۲۳
q
بله اين آقاي... هم بدون تخصص هستند و هم مشاوران بدون تخصص و بدون حساب كتاب مي گذارند و ظاهرا استان و دولت را از ارثيه پدر خود ميدونند دوستان و آشنايان خود را در منصبهاي مختلف استان مي گمارند بدون در نظر گرفتن تخصص
و كار بلدي
0 (2 آرا)
پست شده در ۱۳۹۳/۰۷/۲۸ ۲۰:۳۳
سلامت
رهبرمعظم انقلاب به دولت آقاي روحاني تاكيد كردند مديران دلسوز و انقلابي را طرد نكنيد
0 (4 آرا)
پست شده در ۱۳۹۳/۰۷/۲۸ ۱۹:۵۲
یزدی
آدم خندش میگیره ار حرفهای آقای عارف که در مناظرات میگفت در دولت احمدی نژاد مدیران شایسته ای وجود ندارن ایکاش یک سری به یزد بیان و ببینن در شهر خودشون چه خبره چه چطور یزد داره نابود میشه با این مدیران ضعیف و مسئله دار واقعا ایکاش یکی به داد یزد برسه
+3 (5 آرا)
پست شده در ۱۳۹۳/۰۷/۲۸ ۱۷:۲۹
منصور
آقای استاندار که میگویند از انتقاد بیشتر از تمجید استقبال میکنم انتقاد ما این است چرا از عملکرد معاونین خود در عزل مدیران شایسته و به کار گیری افراد مسئله دا به جای آنها بی خبرهستید و اگر خبر دارید چرا جلوی این افراطی گریها را نمیگیرید؟
+1 (5 آرا)
پست شده در ۱۳۹۳/۰۷/۲۸ ۱۶:۵۹
دلنواز
ایکاش آقای استاندار در برکناری معاون... خود که هیچ سابقه ای در آن حوزه ندارد تعجیل میکردند که بیش از این توسط آقای ط شاهد به کار گرفتن مدیران بدسابقه در دستگاهای دولتی نمیشدیم
0 (4 آرا)
پست شده در ۱۳۹۳/۰۷/۲۸ ۱۹:۲۱
نمایش 1 - 20 از 33 نتیجه
از 2