شناسه : 1557880
امام جمعه مهریز تاکید کرد:


امام جمعه مهریز با بیان اینکه باید در دهه فجر ویژگی ها و ابعاد شخصیتی حضرت امام خمینی بازخوانی شود تاکید کرد: صحیفه نور و وصیت نامه امام(ره) برای آحاد مختلف جامعه تبیین شود.

به گزارش خبرنگار یزدرسا از مهریز،  حجت الاسلام علی برهان در خطبه های این هفته نماز عبادی سیاسی جمعه با گرامیداشت فرارسیدن سی و پنجمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی‌گفت: نامگذاری ایام پیروزی انقلاب به عنوان دهه فجر که توسط امام خمینی(ره) صورت گرفت خود از ابداعات و ابتکارهای نوین این شخصیت گرانقدر ایران اسلامی‌بود.

امام جمعه مهریز با اشاره به اینکه امام(ره) برکات و خیرات فراوانی به همراه خود به ایران آورد، افزود: تشریح و تبیین برکاتی که امام خمینی(ره) با آمدن خویش برای ما به ارمغان آورد، خود از نکات مهمی‌است که باید سرفصل همه مسئولین در این ایام قرار گیرد.
وی تصریح کرد: امام یک فرشته و پیام آور آزادی و درستی و راستی بود و ما باید این پیام‌ها را دیگر بار در جامعه احیا نموده و به نسل‌های بعدی انقلاب منتقل نمائیم.
خطیب نماز جمعه مهریز در بخش دیگری از بیانات خود افزود: در طول سی و پنج سال گذشته از این انقلاب خونین، در مملکت به شخص امام زیاد پرداخته شده ولی به شخصیت امام نپرداخته ایم.
برهان با بیان این سؤال که چرا در برنامه‌های بزرگ این ایام مواضع امام خمینی(ره) تبیین و ارائه نمی‌شود، یادآور شد: دولتمردان ما در کنار برگزاری جشن‌های این ایام و برنامه‌های فرهنگی و هنری در این مناسبت جاودانه انقلاب اسلامی، باید شخصیت و راه و مرام امام خمینی(ره) را با پرداختن به وصیت نامه و صحیفه نور ایشان به جامعه و مردم انتقال دهند.
وی با گله مندی از برگزاری برخی برنامه‌ها بمناسبت گرامیداشت ایام دهه فجرخاطر نشان کرد: چرا صحیفه نور و وصیت نامه امام(ره) برای آحاد مختلف جامعه تبیین نمی‌شود؟
امام جمعه مهریز در ادامه با بیان خاطراتی از حضور پرشکوه مردم مهریز در تظاهرات و راهپیمائی‌های قبل از پیروزی انقلاب گفت: برای اولین بار صدای مرگ بر شاه مردم مهریز همزمان با حضور شهید محراب آیت ا… صدوقی در حسینیه باغبهار مهریز طنین انداز شد.
برهان امنیت سیاسی را یکی از ویژگی ها ممتاز انقلاب اسلامی ایران نام برد و گفت: ملت ایران از ابتدای پیروزی انقلاب بر امنیت سیاسی حاکم برجامعه خود می بالد که همین امر یکی از محورهای پیشرفت نظام به شمار می رود.

آدرس کوتاه :