شناسه : 37558243
رئیس اتحادیه میوه و تره بار مطرح کرد


رئیس اتحادیه میوه و تره‌بار یزد گفت: نوسانات نرخ ارز و دلار میوه‌های وارداتی و بارندگی‌های اخیر نیز قیمت برخی صیفی جات را در یزد افزایش داده است.

حسین مشرف در گفتگو با خبرنگار یزدرسا، پیرامون علت گرانی قیمت موز در بازار گفت: موز یک کالای وارداتی است و قیمت آن بستگی به نوسانات بازار دلار دارد برهمین اساس قیمت موز با قیمت دلار دچار تغییر می شود.

وی در تشریح قیمت انواع موز اظهار داشت: قیمت موز با افزایش 10 درصدی همراه بوده که برهمین اساس درمیادین میوه وتره بار موز درشت اکوادور از 10 تا 15 هزار تومان،موز هندی 11تا 12 هزار تومان،موز پاکستانی 9 تا 10 هزار تومان و موز چابهار 6 الی 8 هزار تومان است که مغازه داران باید با افزایش 20 درصد به قیمت خرید آن را به فروش برسانند.

رئیس اتحادیه میوه و تره‌بار با بیان اینکه در اقلام اساسی و پرمصرف نظیر سیب درختی، پرتقال، نارنگی،گوجه و پیاز تغییری نداشته است گفت: تنها اقلامی مانند سیب زمینی ،کاهو،لوبیا سبز،فلفل دلمه ای و لیمو شیرین شاهد افزایش قیمت 15 درصدی بودیم  که علت گرانی آن ها بارندگی های اخیر است.

مشرف در پایان ابراز امیدواری کرد در صورتی که حادثه غیر مترقبه ای مانند بارندگی های شدید یا افزایش صادرت اتفاق نیفتد قیمت های فعلی تغییری نخواهد داشت.

انتهای پیام/
 
آدرس کوتاه :