شناسه : 34682042
خانه سالمندان به مثابه مرگ تدریجی؛‌


رئیس اداره بهزیستی اردکان گفت: مشکلات معیشتی خانواده‌ها، کوچک شدن خانه‌ها و کم شدن عاطفه و محبت موجب شده است که در زندگی ماشینی امروز شاهد افزایش حضور افراد سالخورده در مراکز نگهداری سالمندان باشیم.

به گزارش یزدرسا، امیر ولی عضد زاده، هدف از برپایی مراسم ضیافت افطاری برای سالمندان را ایجاد شورونشاط اجتماعی در بین آن‌ها عنوان کرد و افزود: چنانچه این قشر از جامعه از سلامت روانی خوبی برخوردار باشند، این امر تا حد زیادی بر سلامت جسمی و بهبود مناسبات اجتماعی سالمندان نیز تأثیرگذار است.

وی، سالمندان را گنجینه‌های معنوی و ارزشمند خانواده‌ها دانست و گفت: اگر باورهای دینی را در جامعه، به‌ویژه در کودکان و قشر جوان تقویت کنیم تکریم سالمندان به‌عنوان یک تکلیف شرعی و انسانی نیز تقویت می‌شود. مشکلات معیشتی خانواده‌ها، کوچک شدن خانه‌ها و کم شدن عاطفه و محبت موجب شده است که در زندگی ماشینی امروز شاهد افزایش حضور افراد سالخورده در مراکز نگهداری سالمندان باشیم.

رئیس اداره بهزیستی اردکان تصریح کرد: سالمندی، پدیده‌ای است که در انتظار همه ماست هرکه باشیم و در هر جا که باشیم، هر آنچه که ما امروز برای این عزیزان از خود مایه بگذاریم و هر قدمی که درراه خدمت به این سپید گیسوان برداریم، خدمتی است که به خودکرده‌ایم و صندوق پس‌اندازی برای آتیه نه‌چندان دور و نه‌چندان مطمئن خودمان است.

وی، پرداخت مستمری، کمک‌هزینه درمان، صدور دفترچه بیمه، اعطای لوازم کمک توان‌بخشی، ارائه خدمات پزشکی و پرستاری به سالمندان واجد شرایط در منزل و سالمندانی که به دلیل کهولت سن و ناتوانی درحرکت قادر به مراجعه به مراکز درمانی نیستند را ازجمله خدمات بهزیستی برای سالمندان تحت پوشش برشمرد.

عضد زاده در پايان يادآور شد: این مراسم به همت جمعی از خیرین شهرستان برگزارشده است و اميدواريم با استمرار چنین برنامه‌های معنوی، زمینه مشارکت روزافزون خیرین و نیکوکاران فراهم شود.

گفتنی است که سرای سالمندان مجد اردکان در زمینی به مساحت 12 هزار مترمربع با ظرفیت 70 نفر احداث‌شده است و در حال حاضر 35 نفر سالمند در این مرکز سکونت دارند و از خدمات توان‌بخشی استفاده می‌کنند.

اردکان گویا/

انتهای پیام/س*
آدرس کوتاه :