شناسه : 36615499
امام‌جمعه موقت میبد:


امام‌جمعه موقت میبد گفت: با توجه شرایط کنونی کشور و سخنان رهبر انقلاب در باب منطق مقاومت و هزینه تسلیم و سازش هنوز هم تنهاه راه برون رفت از این مشکلات مقاومت است.

حجت‌الاسلام علیرضا حسنی در مصاحبه با یزدرسا، با اشاره به فرمایشات رهبر فرزانه انقلاب در حرم مطهر بنیان‌گذار جمهوری اسلامی ایران گفت: کسانی که با امام راحل و شخصیت آن بزرگوار آشنایی دارند می‌دانند که یکی از علل پیروزی انقلاب اسلامی روحیه استقامت و منطق مقاومت حضرت روح‌الله بود که علی‌رغم شکنجه‌ها و آزاری که ایشان ویارانشان دیدند در برابر همه این مسائل صبر کردند و اگر این صبر و مقاومت نبود هرگز انقلاب به نتیجه نمی‌رسید.
 
امام‌ جمعه موقت میبد ادامه داد: پس از پیروزی انقلاب هم این منطق مقاومت بود که توطئه‌ها و دسیسه‌های دشمنان را یکی‌یکی خنثی کرد و اگر نبود مقاومت امام راحل و روحیه پایداری که از ایشان به جامعه منتقل می‌شد در دوران دفاع مقدس و باوجود تحریم‌های ناجوانمردانه و همه‌جانبه در آن ایام، فتح و ظفری نصیب انقلاب نمی‌شد.
 
وی با اشاره به این مطلب که کلیدواژه پیروزی در انقلاب اسلامی منطق مقاومت است اظهار داشت: تجربه نشان داده در طول این چهل سال هرکجا مقاومت را سرلوحه خود قرار داده‌ایم به نصرت و پیروزی  رسیدیم و هرکجا نسبت به این امر خطیر بی‌توجهی نشان دادیم متضرر شدیم.
 
حسنی با تأکید براین نکته که پس از امام (ره)، رهبر معظم انقلاب نیز راه و روش امام را ادامه داده‌اند ابراز داشت: اگر امروز هسته‌های مقاومت در منطقه شکل‌گرفته و استکبار و اسرائیل جنایتکار را در کشورهای عراق و سوریه و لبنان خوار و زبون ساخته به‌واسطه عمل به منطق مقاومت است منطقی که آزمون خود را پس داده و همواره حرکت بر اساس این منطق، پیروزی را برای ملت‌های مسلمان و به‌ویژه ملت بزرگ ایران رقم‌زده است.
 
امام‌ جمعه موقت میبد راه‌حل برون‌رفت از مشکلات کنونی کشوررا تأسی به منطق مقاومت دانست و گفت: امروز در جامعه ما دو دیدگاه وجود دارد یک دیدگاه سازش و تسلیم و دیگری دیدگاه مقاومت و پایداری که منطق دوم برگرفته از آیات و روایات دینی و قرآنی بوده و همواره به مسلمانان مقاومت در برابر استکبار تأکید شده است.
 
وی در پایان تصریح کرد: همان‌گونه که گفتم تجربه نشان داده که مقاومت همواره با خود فتح و ظفر همراه داشته و تسلیم شکست را رقم‌زده است بنابراین ملت ایران همچون گذشته مقاومت را در رأس برنامه‌های خود قرار خواهد داد و ماحصل این مقاومت آینده درخشانی را برای ملت و کشور رقم خواهد زد.
 
انتهای پیام/آدرس کوتاه :