شناسه : 38702162
رئیس بسیج اصناف و بازاریان کشور:

«نذر نفس» در کشور کلید می خورد/تولید روزانه 17 میلیون ماسک به همت بسیج اصناف و بازاریان


حسن پور گفت: فردا پنجم آذر که مصادف با روز بسیج مستضعفین است از طرح نذر نفس توسط فرمانده کل سپاه پاسداران رونمایی می شود.

علامرضا حسن پور رئیس بسیج اصناف و بازاریان کشور در گفتگو با خبرنگار یزدرسا در خصوص فعالیت های این سازمان در دوران کرونا اظهار کرد: از همان روزهای ابتدایی شیوع ویروس کرونا ستاد مرکزی مبارزه با این ویروس منحوس با حضور بزرگان بازار، اتحادیه و اتاق اصناف در سازمان بسیح اصناف و بازاریان کشور تشکیل شد.

* ظرفیت صادرات ماسک با تلاش بسیج اصناف

حسن پور افزود: با توجه به کمبود ماسک در روزهای ابتدایی، تولید آن در دستور کار قرار گرفت و به یاری خدا در حال حاضر روزانه 17 میلیون ماسک استاندارد در کشور توسط کارگاه های کوچک و بزرک صنفی جهادی تحت پوشش بسیج اصناف تولید می شود که ضمن کاهش قیمت ماسک، ظرفیت صادرات ماسک را کشورهای دیگر را هم فراهم خواهیم کرد.

وی با اشاره به کمک های مومنانه تصریح کرد: یکی از گروه هایی که در وضعیت شیوع کرونا دچار آسیب شد کسبه و کارگران بازار بودند که خوشبختانه کمک خوبی به کسبه و نیازمندان بازار شد که سر سلسله همه این کمک ها خیزین اصناف و بازار بودند که به شکر خدا این مسیر همچنان ادامه داده اند.

*نذر نفس در کشور کلید می خورد

حسن پور در خصوص برنامه نذر نفس گفت: یکی از ملزومات حیاتی بیماران درگیر با بیماری کرونا اکسیژن است که در یک ماهه اخیر و با موج سوم بیماری کرونا برای کم کردن بار بستری ها در بیمارستان ها، سعی شده تا این ملزومات برای بیماران در منزل تهیه شود.

رئیس بسیج اصناف و بازاریان کشور با بیان اینکه طرح نفس در برخی از نقاط کشور آغاز شده و در حال انجام است ابراز کرد: فردا پنجم آذر که مصادف با روز بسیج مستضعفین است از این طرح توسط فرمانده کل سپاه پاسداران رونمایی می شود و تلاش رسانه ها به ویژه رسانه ملی را برای انجام هر چه بهتر این طرح می طلبد.

*3هزار بسیجی در کنار وزارت صمت برای نظارت بر گرانفروشی

در خصوص  اقدامات سازمان بسیج اصناف در کنترل و نظارت بر بازار گفت: قریب 3 هزار بسیجی سازمان اصناف و بازاریان در سراسر کشور به سازمان حمایت از حقوق مصرف کننده و وزارت سمت معرفی شدند تا در تیم های بازرسی حضور پیدا کنند هر چند گرانی ها خیلی در بازار رقم نمی خورد و بسیاری از اجناس ار مبدا تولید گران می شوند.

 
آدرس کوتاه :
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.