شناسه : 38020224
مدیر آب منطقه ای اردکان:

آب انتقالی پاسخگوی نیاز مصرف کنندگان اردکانی نیست


وطنخواه گفت: مصرف بالای آب شرب موجب شده تا آب انتقالی زاینده رود به تنهایی پاسخگو نباشد و لذا ناچار به استفاده از آب چاه هستیم.

مصطفی وطنخواه مدیر آب منطقه ای اردکان در مصاحبه با خبرنگار یزد رسا گفت: مصرف آب اردکان در ایام گرم سال و در لحظه اوج مصرف تا  ۴۰۰ لیتر بر ثانیه نیز می رسد. این مصرف بالا موجب شده تا آب انتقالی زاینده رود به تنهایی پاسخگو نباشد و لذا ناچار به استفاده از آب چاه هستیم. 

وی ادامه داد: ECآب چاه های اردکان عمدتا بالاتر از ۲۰۰۰  واحد بوده و در بعضی موارد حتی تا 3000 نیز می رسد. طبیعی است که وقتی سهمیه آب زاینده رود جوابگو نباشد ناچاریم آب چاه را نیز وارد شبکه کنیم. این مساله باعث کاهش کیفیت آب شرب اردکان می شود. 

وطنخواه افزود: از سوی دیگر ظرفیت چاه های اردکان نیز محدود بوده و تا ۱۳۰ لیتر آب بر ثانیه را تامین می کند. لذا این مساله باعث کاهش فشار آب نیز می شود. 

مدیر آب منطقه ای اردکان با بیان اینکه انتقادها از کیفیت آب اردکان به حق است، ابراز داشت: در حالی که آب اردکان در شش ماهه دوم سال در حدود 600 واحد است، در شش ماهه اول این مقدار به 2200 واحد نیز می رسد، مسلماً این تغییر بسیار بر ذائقه افراد تاثیر گذار است. 

وی با تکذیب شایعه اختصاص سهمیه آب شرب به صنایع اردکان تاکید کرد: سهمیه آب شرب و صنعت کاملا از یکدیگر مجزا است و این طور نیست که سهم آب شرب را به صنعت بدهند. این مشکل نیز فقط به علت آمدن فصل گرما، شیوع کرونا و به تبع افزایش مصرف آب ایجاد شده است. 

این مقام مسئول خاطرنشان کرد: برای حل معضل به وجود آمده آقای دشتی نماینده اردکان در پی رایزنی با صنایع هستند تا سهمیه آب صنایع به صورت موقت کاهش پیدا کرده و این سهم به بخش شرب اعطا شود.

انتهای پیام/

 آدرس کوتاه :
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.