شناسه : 38677446
رئیس اداره آب و فاضلاب میبد:

آب شرب میبد کاملاً استاندراد است/ افزایش 20 درصدی مصرف آب به دلیل کرونا


رئیس اداره آب و فاضلاب میبد گفت: هیچگونه گزارشی مبنی بر عدم سلامت آب میبد نشده است و آب کاملا سالم است.

محسن دشتی در گفتگو با خبرنگار یزدرسا، گفت: آب میبد از نظر سلامت به هیچ عنوان مشکل ندارد و تمامی پارامترها، مشخصات میکروبی و شیمیایی توسط آب و فاضلاب و مرکز بهداشت به عنوان ناظر بیرونی به صورت روزانه کنترل می شود.

رئیس اداره آب و فاضلاب میبد با بیان اینکه هیچگونه گزارشی مبنی از عدم سلامت آب نشده است افزود: اکنون هیچگونه گزارشی مبنی بر عدم سلامت آب و حتی در چند سال اخیر نشده و آب کاملا سالم است و مردم بابت سلامت بودن آب نگرانی نداشته باشند.

وی در رابطه با کیفیت آب میبد که ای سی آن بین 850 تا 1100 است، اظهار داشت: در بحث کیفیت آب طبق دستورالعمل ها، آیین نامه ها و استاندارد های ایمنی عمل می کنیم و به ما اجازه داده شده که ای سی آب  می تواند تا 2100 باشد و ما ملزم به رعایت آن هستیم.

دشتی در خصوص اینکه امسال نسبت به سال های پیش به دلیل شیوع کرونا مصرف آب 20 درصد افزایش داشته است گفت: با توجه به مصرف زیاد آب متاسفانه مجبور شدیم  تعدادی از چاه ها را داخل مدار نگه داریم و همین باعث می شود آبی که وارد شبکه می شود نسبت به سال های پیش یک مقداری طعم و مزه آن متفاوت باشد ولی آب سالم و ای سی آن مجاز است.

رئیس اداره آب و فاضلاب میبد ادامه داد: اساسی ترین کالا ی مقابله با ویروس کرونا آب است که امسال به خاطر کرونا افزایش مصرف داشتیم  و ما برای اینکه بتوانیم آب مردم را تامین کنیم مجبور شدیم چنین اقداماتی انجام دهیم.

وی در مورد شیر های برداشت آب در ایستگاه ها و یا تانکر هایی که آب خالص انتقالی در سطح شهر حمل می کردند گفت: نزدیک به دو هفته پیش شیرهای برداشت آب و تانکرها به دلیل شیوع کرونا و ازدحام جمعیتی که برای برداشت آب صورت می گرفت طبق دستوراتی که برای پیشگیری از شیوع ویروس کرونا ابلاغ شد جمع آوری گردید.

دشتی خاطرنشان کرد: ذهنیت مردم نسبت به زمانی که شیر های برداشت آب در شبکه فعال است آب انتقالی در شبکه شرب نیست بد شده است درحالی که آب انتقالی در تمام طول سال آب شرب را پوشش می دهد و حتی در مواقع پیک مصرف هم 50 درصد آب انتقالی و 50 درصد دیگر آب چاه است که با تمام مسائل بهداشتی  وارد شبکه و آب شرب تامین می شود.

رئیس اداره آب و فاضلاب میبد در خصوص اینکه مصرف آب در طول سال کمتر بوده است افزود: ما میتوانستیم آب انتقالی را مستقیم وارد شبکه و چاه ها را خاموش کنیم و این امر باعث شده است که سال های پیش کیفیت آب نسبت به امسال بهتر باشد ولی امسال به خاطر وجود کرونا که مصرف آب بیشتر است مجبور شدیم تعدادی از چاه ها را در زمستان هم در مدار نگه داریم تا بتوانیم آب را تامین کنیم.

وی عنوان کرد: در حال حاضر به خاطر شرایط پیش آمده و این که امسال 20 درصد افزایش آب داشته ایم  اکنون برای تامین آب شرب مردم  70درصد آب انتقالی و 30 درصد آب چاه ها استفاده می شود.

دشتی با اشاره به اینکه ذائقه مردم متفاوت شده است و آب امسال را با آب سال گذشته مقایسه می کنند گفت: آب شربی که از شیر های ایستاگاه ها و تانکر ها برداشت می کردند آب خالص انتقالی با ای سی 400 تا 450  بوده ولی اکنون ای سی آب بین 850 تا 1100 است که مردم مقایسه می کنند بلاخره کیفیت آب از بین رفته است.

  رئیس اداره آب و فاضلاب میبد در پایان اضهار داشت: باتوجه به وجود ویروس کرونا و مصرف زیاد آب و باتوجه به اینکه منابع دیگری در دسترس نداریم اکنون بهترین و با کیفیت ترین چاه ها را در مدار داریم که آب را تامین می کنیم و از نظر سلامت هیچ مشکلی ندارد و مردم شهر میبد بابت این موضوع نگرانی نداشته باشند و ما قبول داریم که طعم آب نسبت به آب انتقالی مشکل دارد.

انتهای پیام/
آدرس کوتاه :
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.