شناسه : 38395759
رئیس تشکل‌های مردم‌نهاد مجلس شورای اسلامی اعلام کرد

اثرات مثبت ارتباط بیشتر تشکل‌های مردم‌نهاد با نمایندگان مجلس


صباغیان گفت: ارتباط بیشتر و دائمی با تشکل‌های مردم‌نهاد موجب گسترش دید و بهتر شدن عملکرد نمایندگان می‌شود.

به گزارش یزدرسا، محمدرضا صباغیان رئیس تشکل‌های مردم‌نهاد مجلس شورای اسلامی در دیدار با اعضا و روسای سازمان‌های مردم‌نهاد در ابرکوه گفت: اهمیت ایجاد و شکل‌گیری سازمان‌های مردم‌نهاد تأثیر شگرفی بر توسعه و پیشرفت جامعه دارد.

نماینده مردم بافق، مهریز، ابرکوه، بهاباد و خاتم در مجلس شورای اسلامی افزود: هرچقدر ارتباط تشکل‌های مردمی با مسئولین در سطوح مختلف مدیریتی در شهر، استان و کشور گسترش یابد ظرفیت‌های این نهاد و اعضای آن شکوفاتر می‌شود و اگر این روابط با نمایندگان مجلس برقرار شود خواسته‌های جامعه مدنی تحقق می‌یابد.

وی از اصلاح قانون احزاب و طرح بررسی تجمع و راهپیمایی در کمیسیون‌های مربوطه خبر داد و اذعان داشت: درصدد ارائه طرح اصلاح ساختار کشور هستم که چرا باوجود برخورداری کشور از بهترین امکانات و سرمایه‌های خدادادی، قوانین جاری و ساری کشور بازدهی مفید و شایسته‌ای را نداشته است.

صباغیان با اشاره به اینکه برخی از نمایندگان مجلس درزمینهٔ قضایی و دادگستری فعالیت و تجربه داشته‌اند، از عدم رغبت نمایندگان و عضویت نداشتن نمایندگان در کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس خبر داد که بیشتر تمایل دارند به کمیسیون‌های دیگر بروند.

رئیس تشکل‌های مردم‌نهاد مجلس شورای اسلامی به ساماندهی خیّرین و نیکوکاران در شهرهای بافق و مهریز اشاره کرد و گفت: تشکل‌های مردم‌نهاد نیز که درزمینهٔ های مختلف اجتماعی و فرهنگی به فعالیت می‌پردازند با تفاهم و رای گیری نسبت به تعیین هیات مدیره تشکل‌ها و سازمان‌های مردم‌نهاد اقدام کنند تا با تجمیع نظرات اعضا اقدام لازم برای ساماندهی اعضا به عمل آید.

انتهای پیام/
آدرس کوتاه :