شناسه : 36739401
گزارش تصویری؛


همایش عفاف و حجاب با حضور جمعی از زنان و دختران بسیجی و مومن شهرستان میبد در محل مصلای آیت الله اعرافی(ره) برگزار شد.

به گزارش یزدرسا، همزمان با هفته «عفاف و حجاب» اجتماع حامیان عفاف و حجاب ظهر امروز با حضور پرشور بانوان انقلابی و متدین و جمعی از مسئولین شهرستان میبد با سخنرانی حجت‌الاسلام والمسلمین سید هادی سلیمانی مسئول نمایندگی ولی فقیه در ناحیه مقاومت بسیج ان شهرستان برگزار شد.

حجت‌الاسلام سلیمانی در این همایش با بیان اینکه سلامت فرهنگی و اجتماعی مردم در بسیاری از زمینه ها در گرو حجاب و عفاف است، گفت: اسلام دین کرامت و ارزش هاست و زن را به عنوان مکمل مرد و زیر بنای جامعه اسلامی معرفی کرده است در حالیکه در بهترین حالت غربی ها به زن به عنوان کالا نگاه می کنند.

وی افزود:  کار فرهنگی وظیفه ای همگانی است، کار یک نفر و یک دستگاه نیست، و باید دغدغه همگانی باشد. تقويت عفاف و حجاب را بايد از خانواده آغاز و والدين را با اين مقوله و آسيب های بی حجابی در جامعه آشنا کنيم.

مسئول نمایندگی ولی فقیه در ناحیه مقاومت بسیج میبد یادآور شد: حجاب در دین اسلام محدودیت نیست، بلکه حجاب برای تعالی زن در نظر گرفته شده و نشان این امر بانوان حاضر در این همایش هستند.

گفتنی است در این همایش بانوان شعارهایی در حمایت از حجاب اسلامی سر داده و پلاکاردها و پارچه نوشته‌هایی با مضامین حمایت از حجاب در دست داشتند.

21تیر سالروز شهادت مدافعان حریم حجاب و عفاف در  مسجد گوهرشاد مشهد و روز حجاب و عفاف نامگذاری شده است.

انتهای پیام/
آدرس کوتاه :