شناسه : 37514369
عضو شوراي شهر يزد:


الهه جورابي با اشاره به اجراي طرح ساماندهي زمين هاي خالي و بلااستفاده در شهر يزد گفت: شهرداري مناطق مختلف يزد موظف هستند نسبت به ساماندهي وضعيت زمين هاي خالي در شهر اقدام كنند.

الهه جورابي در گفتگو با خبرنگار يزدرسا با اشاره به اجراي طرح ساماندهي زمين هاي خالي و بلااستفاده در شهر يزد گفت: شهرداري مناطق مختلف يزد موظف هستند نسبت به ساماندهي وضعيت زمين هاي خالي در شهر اقدام كنند كه خوشبختانه شهرداري اين كار درحال انجام است و مردم نيز از ان راضي هستند.

وي اذعان داشت: در محله هاي مختلف شهر يزد زمين هاي خالي و بلااستفاده زيادي رها شده است كه علاوه بر اين كه سيما و منظر شهر را نازيبا كرده اند متاسفانه به محلي براي تجمع معتادين و خلافكاران، جولان سگ هاي ولگرد و زباله داني تبديل شده اند و مزاحمت هاي زيادي براي اهالي محل ايجاد مي‌كند.  

عضو شوراي شهر يزد ادامه داد: مردم مي توانند به شهرداري منطقه محل سكونت خود مراجعه كنند و آدرس زمين ها و محل هاي بلا استفاده را به شهرداري گزارش دهند و پس از آن شهرداري نسبت به نصب بنر و هشدار به صاحب زمين اقدام مي كند و به مالك به مدت 15 الي يك ماه فرصت داده مي شود كه با ارائه مدارك به شهرداري مراجعه كند.

جورابي اظهار داشت: مالك بايد ظرف مدت تعيين شده نسبت به ديوار كشي زمين خود اقدام كند در غير اين صورت شهرداري پس اتمام مهلت قانوني نسبت به چهار ديواري كردن زمين اقدام مي كند و طبق قانون اگر شهردري نسبت به ديواركشي زمين اقدام كند هزينه آن از مالك در زمان اخذ پروانه ساخت و تسويه حساب با شهرداري اخذ مي شود.

وي با بيان اين كه اعضاي شورا با استفاده از ديوارهاي بتني در سطح شهر موافق نيستند افزود: قبلا در ديواركشي ها از ديوارهاي بتني استفاده مي شد كه ما موافق آن نبوديم و تقريبا از يك سال و نيم قبل شهرداري ديگر از ديوارهاي بتني براي حصاركشي و ديواركشي استفاده نمي كند و هر آن چه از ديوارهاي بتني در سطح شهر ديده مي شود مربوط به قبل است.

جورابي افزود: در بافت تاريخي شهر زمين خالي زيادي وجود ندارد و همان تعدادي كه وجود دارد نيز با استفاده از ديوارهاي كاهگلي ديوارچيني مي شود و در ساير نقاط شهر نيز با استفاده از آجر ديواركشي ها انجام مي شود البته در موارد محدود كه زمين ها ابعاد بزرگي داشته باشد به صورت موقت از ديوارهاي بتني استفاده شده است.

انتهاي پيام/

 
آدرس کوتاه :