شناسه : 1918151
رئیس اداره اوقاف اشکذر خبر داد


رئیس اداره اوقاف شهرستان اشکذر با بیان اینکه آزمون شفاهی طرح ملی تربیت حافظان قرآن کریم در تاریخ 2 اسفند در اشکذر برگزار خواهد شد، گفت: افرادی که حداقل 70 نمره از 100 نمره را کسب کنند به آزمون کتبی راه پیدا می کنند.

به گزارش یزد رسا به نقل از نسیم صادق اشکذر، رئیس اداره اوقاف شهرستان اشکذر در خصوص اجرای طرح ملی حافظان قرآن کریم اظهار داشت: طرح سراسری تربیت حافظان قرآن کریم در راستای تحقق رهنمودهای رهبر معظم انقلاب مبنی بر تربیت ۱۰ میلیون حافظ قرآن در کشور از سال گذشته آغاز شده است.

حجت الاسلام کرمی با اشاره به اینکه تاکید بزرگان دین اسلام بر حفظ قرآن بواسطه همین تاثیرگذاری بر تحقق جامعه اسلامی است، تصریح کرد: در سال ۹۰، مقام معظم رهبری بر تربیت ۱۰ میلیون حافظ قرآن در کشور تاکید کردند و در راستای این مطالبه، سازمان اوقاف و امور خیریه از سال ۹۱ طی برنامه ریزی دقیق و مدون ، تربیت یک میلیون حافظ قرآن را طی ۴ سال در دستور کار قرار داد.

وی در خصوص نحوه برگزاری آزمون و با اعلام اینکه مرحله شفاهی آزمون تربیت حافظان قرآن کریم امسال از ۲۳ بهمن تا ۸ اسفند ماه بصورت استانی توسط مربیان برگزار می شود، ادامه داد: این آزمون در دو رشته حفظ موضوعی و حفظ ترتیبی در تاریخ دوم اسفند ماه در اشکذر برگزار می شود.
حجت الاسلام کرمی با بیان اینکه این آزمون در ۱۰ رشته؛ حفظ «جزء۳۰»، «جزء ۳۰ و ۱»، «جزء ۳۰، ۱ و ۲»، «۵ جزء»، «۱۰ جزء»، «۱۵ جزء»، «۲۰ جزء»، «کل قرآن»، «۱۵۰ موضوع قرآنی» و «۳۰۰ موضوع قرآنی» برگزار می شود، اضافه کرد: برای آزمون شفاهی، ۸۰ نمره مربوط به حسن حفظ و ۲۰ نمره مربوط به تجوید، صوت و لحن است و افرادی که حداقل ۷۰ نمره از ۱۰۰ نمره را کسب کنند به آزمون کتبی راه پیدا می کنند.
وی درخصوص آزمون کتبی این دوره نیز گفت: این آزمون در ۱۰ رشته و بصورت سراسری و متمرکز در ساعت ۹ صبح روز جمعه ۹ اسفندماه در محل مهدیه اشکذر برگزار خواهد شد.
رئیس اداره اوقاف اشکذر با اشاره به اینکه امسال مقطع سنی برای آزمون حذف شده است، افزود: افراد با هر سنی می توانند در رشته های آزمونی شرکت کنند که البته با رعایت این نکته که هر فرد تنها در یک رشته امتحانی می تواند شرکت کنند.
حجت الاسلام کرمی با بیان اینکه سوالات آزمون کتبی توسط اساتید برجسته حفظ ؛ استاد پرهیزگار و استاد شهیدی پور طراحی شده است، گفت: بانک سوالاتی برای این آزمون طراحی شده است که پس از برگزاری آزمون، بصورت دفترچه ارائه خواهد شد.

آدرس کوتاه :