شناسه : 33834581
رئیس اداره میراث فرهنگی و گردشگری خاتم خبر داد


رئیس میراث فرهنگی خاتم گفت: قرار است با همکاری شهرداری و شورای شهر و مروست امسال تورهای یک روزه خاتم گردی از محل مسافرین نوروزی برای بازدید از آثار ابنیه تاریخی و معرفی شهرستان در نظر گرفته شود.

به گزارش یزد رسا، علی یزدانی رئیس اداره میراث فرهنگی و گردشگری شهرستان خاتم در گفتگو با خبرنگار طنین خاتم  اظهار داشت: تاکنون پنج جلسه خدمات در محل فرمانداری و بخشداری مروست پیرامون ویژه برنامه های عید نوروز برگزار شده و کمیته های ده گانه خدمات سفر نیز در جهت پذیرش گردشگران داخلی و خارجی و مسافرین نوروزی انجام شده است.

یزدانی گفت: امسال با توجه به سال خوشامدگویی گردشگران در شهر جهانی یزد متناسب با استان یزد شهرستان خاتم نیز به طور ویژه برنامه هایی در جهت جذب حداکثری گردشگران داخلی و خارجی انجام داده است.

وی افزود: دو نوروز گاه در ایام عید از یک فروردین تا 13 فروردین در محل های سرچشمه نهرمسیح در بخش مرکزی و شیخ عبدالله در مروست برای مسافرین نوروزی تعبیه شده است.

یزدانی اظهار داشت: بر طبق برنامه ریزی های صورت گرفته قرار است در ایام نوروز با همکاری شورای شهر،محیط زیست، منابع طبیعی، اداره میراث، شهرداری، جهاد کشاورزی، اداره ارشاد و ورزش جوانان، کلیه قابلیت ها و ظرفیت ها و توانمندی های شهرستان در حوزه گردشگری همچنین عرصه داروهای گیاهای ، محصولات دامی عشایری، کشاورزی، آداب و رسوم ، معرفی آثار و ابنیه تاریخی، منابع طبیعی ، محیط زیست را برای مسافران به نمایش گذاشته شود.

رئیس میراث فرهنگی و گردشگری خاتم گفت: قرار است با همکاری شهرداری و شورای شهر و مروست امسال تورهای یک روزه هرات گردی –مروست گردی از محل مسافرین نوروزی برای بازدید از آثار ابنیه تاریخی و معرفی شهرستان در نظر گرفته شود.

یزدانی در ادامه افزود: برنامه تور گردی ، تهیه و نصب بنر و تبلیغات گسترده و سفره هفت سین، اجرای برنامه های بومی-محلی در روستاها، تهیه کتابچه راهنمای گردشگری، تهیه ویژه نامه و نقشه  گردشگری، تهیه ویژه نامه مروشازان در بخش مروست، ویژه برنامه آغاز سال تحصیلی در محل نوروزگاه ها ، تهیه ویژه برنامه های اجرای نی و آوای محلی، پخت غداهای سنتی، شب شعر، طنز، مسابقات ورزشی، برنامه های فرهنگی و هنری از مهمترین فعالیت های ادارات در جهت معرفی شهرستان در ایام نوروز است.

وی خاطر نشان کرد: فعال شدن راهنماهای گردشگری در ورودی شهر هرات –مروست از 25 اسفند لغایت 13 فروردین و خدمات اسکان نوروزی در روستاهای هدف گردشگری در کرخنگان، چنار ناز، چاهک و خوانسار از دیگر اقدامات در ایام نوروز است.

یزدانی از برگزاری نمایشگاه صنایع دستی در ایام نوروز در محل اداره میراث خبر داد و اظهار داشت: در ایام نوروز نیز موزه های مردم شناسی در شهرستان برای بازدید مسافرین نوروزی رایگان است.

انتهای پیام/
آدرس کوتاه :