شناسه : 37803614
معاون درمانی دانشگاه علوم پزشکی شهید صدوقی یزد خبر داد


نوری شادکام با اعلام این خبر بیان داشت: در شیوه درمان به این وسیله، پلاسمای خون افرادی که به کرونا مبتلا شده و اکنون بهبود یافته اند و محتوای آنتی بادی برای کرونا است گرفته شده و به بیماران مبتلا تزریق می شود.

معاون درمانی دانشگاه علوم پزشکی شهید صدوقی یزد در گفتگو با خبرنگار یزدرسا؛ بیان داشت: یکی از شیوه هایی که برای درمان کرونا توصیه می شود، استفاده از شیوه تزریق پلاسمای خون است.
 محمود نوری شادکام اذعان داشت: در چنین مسائلی روال به این صورت است که باید چندین مطالعه دقیق و مناسب انجام شود و اصولا مطالعات بالینی باید به صورت دو سو کور باشد. یعنی نه پزشک بداند چه کسی چه دارویی دریافت کرده و نه بیمار از این موضوع اطلاع داشته باشد.
وی ادامه داد: بنابراین زمانی می توانیم در مورد اثرات یک دارو و یا یک شیوه درمان صحبت کنیم که حداقل چندین مطالعه با تعداد بیمار کافی و باشرایط یکسان شده بر روی آن انجام شده و این مطالعات کارآیی داروی مد نظر را تایید کند.
شادکام اضافه کرد: برای مقابله با کرونا نیز داروهایی استفاده می شود و بعضا هم جواب می دهد اما هنوز هیچ یک از آنها توسط مطالعاتی به این شکل تایید نشده اند. یکی از درمان هایی که استفاده می‌شود از طریق تزریق پلاسماست ولی اینکه بگوییم یک درمان قطعی و موثر برای کرونا بوده، هنوز مشخص نشده است.
این مقام مسئول بیان داشت: در شیوه درمان به این وسیله، پلاسمای خون افرادی که به کرونا مبتلا شده و اکنون بهبود یافته اند و محتوای آنتی بادی برای کرونا است گرفته شده و  به بیماران مبتلا تزریق می شود.
وی درمورد آخرین آمار مبتلایان به کرونا نیز گفت:  تا کنون ۴۱۴۷ نفر با علائم مشکوک به کرونا بستری شده اند و از این تعداد ۹۰ درصد سی تی اسکن مثبت داشته اند . از این تعداد خوشبختانه ۳۵۹۰ نفر ترخیص شده اند و ۲۸۹ نفر نیز هم اکنون در بیمارستان بستری و در حال دریافت خدمات هستند.
انتهای پیام/
آدرس کوتاه :