شناسه : 38051739
دادستان بافق اعلام کرد

اجرای طرح‌های خلاقانه دادستانی بافق برای خدمات بهتر ارباب‌رجوع


بهارلوئی دادستان بافق از اجرای طرح‌های خلاقانه در این مرکز برای خدمات بهتر ارباب‌رجوع در طول یک سال گذشته خبر داد.

چمران بهارلوئی در گفتگو با خبرنگار یزدرسا، با اشاره به رویکرد جدید قوه قضائیه و برنامه‌های تحولی ریاست جدید قوه قضائیه، گفت: برنامه‌هایی که ریاست جدید قوه قضائیه در طول یک سال گذشته در نظر گرفته‌اند بسیار مطلوب و اثرگذار بوده است.

دادستان شهرستان بافق اضافه کرد: با حرکت جهادی قضات و کارمندان در جهت رفع مشکلات و دسترسی آسان به مجموعه قضایی از قبیل مشاوره و راهنمایی با تقویت واحد معاضدت و ارشاد و تبیین مردم و همچنین در راستای کاهش اطاله دادرسی اقدام شد.

وی در خصوص تکریم ارباب‌رجوع و اجرای دستورالعمل حفظ ارزش‌های انسانی که از سوی رئیس قوه قضائیه بر آن تأکید شده است اضافه کرد: دسترسی آسان و حضوری ارباب‌رجوع و بیان مشکل و حل مشکل از طریق مقام قضایی در دادسرا در ساعات و ایام هفته و ایجاد همدلی و همبستگی بین کارمندان در ارائه خدمات بهتر ازجمله مباحثی است که در شهرستان بافق برای تکریم ارباب‌رجوع در نظر گرفته‌ایم.

بهارلوئی بابیان اینکه در یک سال گذشته طرح‌های خلاقانه و ایده‌های جدیدی را در راستای خدمت بهتر به آحاد جامعه و بهبود کیفیت و ارتقاء کمیت خدمات قضائی برنامه‌ریزی و انجام‌شده است، افزود: ایجاد کمیته رسد فضای مجازی، ایجاد کارگروهی زیرمجموعه کمیته حفاظت از اراضی بیت‌المال (با ترکیب اداره ثبت و منابع طبیعی و جهاد کشاورزی و اداره راه و شهرسازی) و سعی در رفع موانع در راستای اجرایی شدن طرح کاداستر و همچنین ایجاد نهاد صلحی و با استفاده از ظرفیت‌های روحانیت و مشاورین در راستای پرونده‌های قابل‌گذشت و انجام دستورات جهت آموزش در راستای ماده 81 قانون آیین دادرسی کیفری ازجمله اقدامات و ایده‌های صورت گرفته در دادستانی بافق در جهت عملکرد بهتر در طول یک سال گذشته بوده است.

دادستان شهرستان بافق اضافه کرد: نظارت و آموزش به ضابطین با مأمور کردن قضات محترم دادسرا به‌صورت ماهانه و بازدید از واحدهای مراجع انتظامی در راستای کاهش ورودی پرونده‌ها و رفع نواقص، ایجاد کارگروه با ترکیب نماینده از دادستانی، شبکه بهداشت و فرمانداری و اداره صنعت معدن جهت بازرسی و نظارت و انعکاس نتیجه و تشکیل جلسات متعدد با ادارات مرتبط در راستای پیشگیری از وقوع جرم و بازدیدهای مستمر در حیطه وظایف محوله از قبیل اداره دامپزشکی، شبکه بهداشت و درمان، اداره کار، محیط‌زیست، منابع طبیعی و ... از دیگر اقدامات صورت گرفته است.

وی در پایان تأمین نیروی قضایی در راستای کادر سازی، تأمین تجهیزات با توجه به مستعمل و مستهلک بودن برخی وسایل و مساعدت در تأمین نیروهای انتظامی به‌ویژه پلیس فتا را از راه‌های بهبود عملکرد دستگاه قضائی استان اعلام کرد.

انتهای پیام/
آدرس کوتاه :
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.