شناسه : 37989938
مدیرکل تبلیغات اسلامی یزد خبر داد

اجرای طرح امام محله در مساجد و مناطق مختلف یزد


مدیرکل تبلیغات اسلامی استان یزد با اشاره به ضرورت توجه مساجد به مسائل مختلف جامعه گفت: طرح امام محله در مساجد و مناطق مختلف یزد انجام می‌شود.

به گزارش یزدرسا، حجت الاسلام نجیمی در نشست کارگروه رسیدگی به امور مساجد استان یزد با اشاره به اینکه سازمان تبلیغات برای اینکه بتواند برای دوران پس از کرونا قدم‌های خوبی بردارد، اصلی ترین دغدغه را بر بحث امام محله گذاشته اظهار داشت: اعتقاد داریم اگر ائمه جماعات به روز، توانمند باشند بسیاری از مشکلات را می‌توان از طریق امام مسجد برطرف کرد.

وی خاطرنشان کرد: شناسایی، سازماندهی و توانمندسازی روحانیونی که بتوانند در مسائل محل نقش آفرین باشند یکی از مهمترین رویکردهایی است که سازمان تبلیغات استان در این راستا دنبال می‌کند.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان یزد خاطرنشان کرد: بناداریم در سال آینده بین 150 تا 200 مسجدی که امام جماعت ظهر و شب آنها یک نفر است و سنشان هم بین 25 تا 30 سال است را شناسایی کرده و آموزش‌های لازم را برای آنها شروع کنیم.

وی افزود: طرح امام محله با هدف نقش آفرینی روحانیون در رفع مشکلات محله و احیای کارکرد واقعی مساجد است که از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است.

نجیمی با تاکید بر اینکه شیوع کرونا ضرورت ایجاد مراکز نیکوکاری در مساجد را بیش از پیش نمایان کرد گفت: در این زمینه با کارگروه  امداد امام خمینی(ره) هماهنگی و همکاری‌های خوبی صورت گرفت.

وی افزود: تاسیس مراکز نیکوکاری در مساجد می‌تواند نقش اجتماعی مساجد در جامعه را پررنگ‌تر کرده و زمینه‌ای فراهم شود که بهتر و بیشتر به نیازمندان جامعه کمک شود.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان یزد خاطرنشان کرد: مقرر شده که هماهنگی لازم برای جانمایی این مراکز در مساجد صورت گرفته و بر اساس برنامه‌ریزی صورت گرفته، در تمام مساجد آمادگی ایجاد آن را داریم.

نجیمی با بیان اینکه مساجد باید به مسائل مختلف جامعه توجه داشته باشند گفت: مسجد نمی تواند به موضوعات مختلفی که در جامعه وجود دارد بی توجه باشد و برای هر موضوعی باید برنامه ریزی دقیق داشته باشد.

انتهای پیام/
آدرس کوتاه :